ZIOŁA - MIESZANKI ZIOŁOWE wg receptur z książki Ojca Klimuszki

Producenci

ZIOŁA - MIESZANKI ZIOŁOWE wg receptur z książki Ojca Klimuszki  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 146 elementów

Poznaj zioła ojca Klimuszki – Odkryj zioła i mieszanki ziołowe według receptur z książki ojca Klimuszki

Zioła ojca Klimuszki to powszechnie znane, sprawdzone, a przede wszystkim skuteczne i bezpieczne mieszanki składników naturalnego pochodzenia. Precyzyjnie dobrane proporcje poszczególnych dodatków pozwalają dbać o zdrowie w sposób zgodny z naturą.sklepie zielarskim Moja Zielarnia znajdziesz tradycyjne receptury, które mogą wspomóc Cię w ponad 130 różnych dolegliwościach czy problemach. Kultywujemy sposoby radzenia sobie z różnymi  sprawami zdrowotnymi  zapoczątkowane przez ojca Klimuszko jeszcze na początku XX w. Sprawdź naszą ofertę i pielęgnuj swój organizm w zgodzie z naturą i nauką.

Kim był ojciec Klimuszko?

Postać ojca Klimuszki na przestrzeni lat obrosła wieloma legendami. Czesław Andrzej Klimuszko był polskim zakonnikiem należącym do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Zasłynął jako wybitny naturoterapeuta, zielarz i uzdrowiciel. W ciągu swojego długiego życia pomógł setkom osób cierpiącym na wiele różnych chorób.

Urodzony w 1902 r. większość czasu poświęcał na badanie właściwości poszczególnych ziół naturalnie występujących na terenie Polski. W swojej praktyce ojciec Klimuszko łączył zarówno wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, jak i ówczesnej medycyny i nauki, sięgając po składniki dostępne w naturze. Wykorzystywał zioła, nasiona, owoce i kwiaty roślin, szukając najskuteczniejszych połączeń.

Choć ojciec Klimuszko zmarł w 1980 r. jego receptury i odkrycia przetrwały po dziś dzień, a tak zwane „zioła Klimuszki” nadal są z sukcesem wykorzystywane na co dzień. Można je znaleźć w książce autorstwa duchownego pod tytułem „Wróćmy do ziół leczniczych”.

Co wyróżnia zioła Klimuszki?

Ziołolecznictwo było stosowane w ludowej medycynie od wieków. Mimo to zioła ojca Klimuszki uważa się za wyjątkowe. Dlaczego tak jest? Powodów, aby tak sądzić, jest przynajmniej kilka.

Popularność metod duchownego nie wynikała wyłącznie z ich wysokiej skuteczności. Terapie ziołowe były jednocześnie łagodne. Oddziaływały na organizm chorego, nie powodując silnych, negatywnych skutków. Mieszanki ziołowe bazowały na wykorzystaniu najwyższej jakości naturalnych składników – zawsze w nieparzystej liczbie od 5 do 11. Otrzymywano w ten sposób efekt synergii, ponieważ poszczególne surowce roślinne współdziałały ze sobą bez potrzeby stosowania wysokich stężeń poszczególnych alkaloidów. Zakonnik był przekonany, co potwierdza obecny stan wiedzy, że łączenie ze sobą starannie dobranych składników bardzo często przynosi lepsze rezultaty niż sięganie po monoterapie.

O naukowym podejściu do fitoterapii świadczy fakt, że ojciec Klimuszko wyodrębnił mieszanki ziołowe wspierające dojście do zdrowia w ponad 100 różnych jednostek chorobowych. Zdecydowanie więc nie można powiedzieć, że były to przypadkowe połączenia składników, a efekt wieloletniej i wytężonej pracy oraz badań nad właściwościami poszczególnych gatunków roślin.

Na jakie choroby pomagają zioła Klimuszki?

Ojciec Klimuszko pozostawił po sobie wiele recept. Mogą one zostać zastosowane do przygotowania wywaru wspomagającego walkę z określonymi dolegliwościami, poprawy odporności organizmu czy przyspieszenia rekonwalescencji po urazie lub chorobie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno popularne i szeroko znane połączenia ziołowych składników, jak i te nieco rzadziej wykorzystywane. Zioła Klimuszki możesz stosować przy wspieraniu organizmu w walce z takimi schorzeniami, jak:

W sklepie Moja Zielarnia kupisz też legendarne mieszanki ziołowe na sercewątrobę lub nerki. Sporządzamy także inne połączenia składników, o których ojciec Klimuszko szczegółowo opowiada w swojej książce. Sprawdź oryginalne receptury wspierające w przypadku  cukrzycy, nerwobóli, stwardnienia rozsianegopadaczki czy schizofrenii. Po ziołowe suplementy diety można sięgnąć w przypadku zakażeń na tle pasożytniczym, problemów z płodnością, stanów zapalnych stawów, a także w celu redukcji masy ciała.

Zioła Klimuszki mogą być stosowane jako uzupełnienie codziennej diety w składniki działające wzmacniająco na organizm w sposób holistyczny lub oddziałujące na poszczególne organy.

Poznaj wybrane składniki mieszanek ziół ojca Klimuszki

W swoim opracowaniu ojciec Klimuszko wymienił i omówił tak wiele ziół, że samo ich wyliczenie byłoby trudne. Przyjrzyjmy się więc wyłącznie wybranym składnikom.

Jak działa ziele krwawnika?

Ziele krwawnika znane było już w starożytności, jako środek powstrzymujący krwawienie. Wykazuje ono również działanie rozkurczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Usprawnia też procesy trawienne i wspiera detoksykację organizmu. Może być wykorzystywane zarówno wewnętrznie w charakterze naparów, nalewek lub herbat, jak i zewnętrznie – jako składnik okładów lub płukanek. Jest składnikiem preparatów wspierających organizm w walce z takimi dolegliwościami, jak:

  • stany zapalne i drobne krwawienia z przewodu pokarmowego;
  • zaparcia;
  • bóle menstruacyjne;
  • zaburzenia trawienia;
  • zmniejszone łaknienie;
  • zapalenie pęcherza moczowego.

Na co pomaga korzeń mniszka lekarskiego?

Korzeń mniszka lekarskiego działa antykancerogennie. Pomaga rozrzedzić krew i wspiera organizm cierpiący na choroby o podłożu autoimmunologicznym, jak reumatoidalne zapalenie stawów. Działa też żółciotwórczo i żółciopędnie, regulując pracę wątroby i redukując jej stany zapalne.

Mniszek lekarski wspomaga kontrolę masy ciała dzięki zawartej w nim inulinie. To naturalny prebiotyk stymulujący wzrost korzystnej mikroflory jelitowej. Dodatkowo obniża ona glikemię po posiłku, a także reguluje poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

Kiedy warto sięgnąć po dziurawiec?

Dziurawiec to jeden z najlepiej znanych w ziołolecznictwie składników. Wielokierunkowe działanie zawdzięcza on bogactwu składników aktywnych. Stosuje się go m.in. w celu pobudzenia układu trawiennego, przy stanach zapalnych wątroby oraz żołądka i jelit. Działa pobudzająco – zwiększając stężenie serotoniny w mózgu, dlatego okaże się pomocny przy obniżonym nastroju oraz przy objawach depresji.

Napary oraz okłady z dziurawca są stosowane przy zmianach skórnych, jak bielactwo, ponieważ wspomagają regulację pigmentacji.

Poznaj właściwości kwiatu lawendy

Lawenda nie tylko urzeka zapachem, ale dostarcza również wiele składników o prozdrowotnym działaniu. Wykazuje działanie uspokajające, przeciwbólowe (zarówno dla mięśni, stawów, jak i w przypadku nerwobóli) oraz antyseptyczne.

To tylko kilka przykładów z bogatej listy opracowanej przez ojca Klimuszkę. Doskonałym przykładem siły ziół jest mieszanka na rwę kulszową. Znajdziesz w niej aż 11 składników, których działanie wzajemnie się uzupełnia.

Najlepsze suplementy diety na bazie ziół. Sprawdź ofertę Mojej Zielarni

Wierzymy, że Twoje zdrowie i dobre samopoczucie to nasz sukces. Dlatego staramy się dać naszym klientom wszystko, co najlepsze. Znajdziesz u nas wcierki i herbaty ziołowe opracowane według receptur ojca Klimuszki, ale nie tylko. Polecamy również mieszanki ziołowe opracowane według receptur ojca Grzegorza Sroki, Marii Treben oraz doktora Różańskiego. Sprawdź też nasze indywidualne receptury połączenia składników.

Oferujemy wyłącznie preparaty pochodzące od sprawdzonych producentów lub dystrybutorów. Każdą mieszankę ważymy ręcznie i osobno. Dzięki temu mamy gwarancję, że produkt końcowy zawsze oddaje konkretne wytyczne receptury. Za sporządzanie mieszanek ziołowych odpowiedzialne są wyłącznie osoby posiadające odpowiednią wiedzę i kwalifikacje z zakresu zielarstwa. Każdy produkt przygotowujemy z ogromną dbałością o proporcje i jakość zastosowanych składników.

Jeśli masz pytania, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą dobrać zioła Klimuszki do Twoich potrzeb i oczekiwań. Nieustannie rozszerzamy naszą ofertę, aby odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie klientów.

Czy suplementy diety według receptur ojca Klimuszki są bezpieczne?

Mieszanki ziołowe opracowane przez duchownego są efektem kilkudziesięciu lat praktyki i zgłębiania wiedzy z zakresu ziołolecznictwa. Od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się je w walce z wieloma stanami patologicznymi organizmu.

Warto jednak przytoczyć w tym miejscu słowa szwajcarskiego lekarza i przyrodnika, Paracelsusa. Rzekł on, że „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja jest trucizną”. Sięgając po jakikolwiek lek lub suplement pamiętaj, aby stosować się do wytycznych w zakresie jego przyjmowania. Wszelkie wątpliwości należy konsultować ze specjalistą.

Czy stosowanie ziół Klimuszki zastąpi kontakt z lekarzem?

Pragniemy zaznaczyć, że informacje zawarte na naszych stronach internetowych w żaden sposób nie zastępują konsultacji z lekarzem. Służą wyłącznie celom informacyjnym i mają pomóc w poszukiwaniu naturalnych metod wspierania zdrowia.

Przed sięgnięciem po zioła Klimuszki warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednią terapię dla pacjenta. Suplementy diety nie są środkiem leczniczym i powinny być stosowane wyłącznie uzupełniająco w celu wzmocnienia naturalnych możliwości regeneracyjnych organizmu.

Przygotowane przez nas herbaty ziołowe nie są środkiem leczniczym‎. Napar ziołowy może być stosowany wyłącznie uzupełniająco.

Pokazuje 1 - 12 z 146 elementów