ZIOŁA NA CUKRZYCĘ

Producenci

Zioła na Cukrzycę - Naturalne Suplementy Diety dla Cukrzyków  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 180 elementów

Zioła na cukrzycę


Cukrzyca to poważna choroba metaboliczna, której przyczyną jest zaburzenie produkcji lub działania insuliny. Niestety, cukrzyca jest schorzeniem, które ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie pacjenta. Warto podkreślić, że istnieje kilka rodzajów tej choroby: cukrzyca typu 1 oraz typu 2, cukrzyca ciążowa oraz specyficzne typy cukrzycy. 


Najczęściej występującą postacią cukrzycy jest cukrzyca typu 2, która pojawia się głównie w dorosłym wieku, a do czynników ryzyka rozwinięcia się tego schorzenia zalicza się między innymi: wiek, nadwagę oraz otyłość, niewłaściwą dietę i nadciśnienie tętnicze. Początkowo cukrzyca typu 2 może nie wiązać się z pojawieniem jakichkolwiek dolegliwości, ale do jej najważniejszych objawów zalicza się na przykład: wzmożone pragnienie, wysoką częstotliwość oddawania moczu, senność oraz problemy z gojeniem się ran. Co ważne, w krajach rozwiniętych cukrzyca typu 2 staje się chorobą cywilizacyjną. 


Współczesna medycyna coraz częściej korzysta z właściwości ziół, doceniając ich pomocną rolę w terapii niektórych dolegliwości. Odpowiednio wyselekcjonowane, najlepsze zioła na cukrzyce, regulujące poziom cukru we krwi, mogą być wsparciem dla pacjentów walczących z tą chorobą, ale można je przyjmować wyłącznie za zgodą lekarza. Należy również pamiętać, że zioła obniżające cukier nie mogą zastąpić zaleconych przez lekarza lekarstw. Zioła na cukrzycę typu 1


Przyczyną cukrzycy typu 1 (cukrzycy insulinozależnej) jest zniszczenie komórek beta w trzustce, spowodowane reakcją autoimmunologiczną. Jest to więc choroba zaliczana do chorób autoimmunologicznych. Trzustka nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować insuliny, potrzebnej do metabolizowania cukrów. W leczeniu cukrzycy typu 1 kluczowe znaczenie ma w związku z tym właściwa dieta oraz przyjmowanie insuliny. Zioła można przyjmować wspomagająco. Warto dodać zioła i preparaty immunomodulujące.  Zioła na cukrzycę typu 2


Nieleczona cukrzyca typu 2 może prowadzić do pojawienia się bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym zawału oraz udaru. Leczenie cukrzycy typu 2 (insulinoniezależnej) oznacza konieczność wprowadzenia odpowiedniej diety oraz właściwej aktywności fizycznej, dostosowanej do potrzeb oraz możliwości chorego. Niezbędne może okazać się także wprowadzenie określonego leczenia farmakologicznego. Zioła dla cukrzyków mogą mieć natomiast działanie wspomagające i zdecydowanie potrafią kontrolowac i obniżac poziomy glukozy. 


Jakie zioła działają na obniżenie cukru?

Odpowiednie zioła na wysoki cukier, które obniżają jego poziom, mogą być stosowane zarówno w przypadku, kiedy lekarz stwierdzi cukrzycę, jak również w stanie przedcukrzycowym. Wśród ziół obniżających poziom cukru wymienia się, między innymi: morwę białą, mniszek lekarski oraz kozieradkę. Zioła na zbicie cukru to również liście poziomki oraz pokrzywa. Wszystkie są łatwo dostępne i powszechnie występują w Polsce. Co więcej jako zioła na obniżenie poziomu cukru we krwi stosuje się też jałowiec pospolity, czarny bez, owocnię fasoli oraz ziele rutwicy lekarskiej. Świetnym ziołem regulującym poziom cukru a nawet potrafiącym regenerować trzustkę jest gymnema sylvestre (gurmar). Zioła na podwyższony cukier to nie tylko pojedyncze rośliny, ale również mieszanki składające się ze starannie dopasowanych składników. Warto pamiętać, że wybierając zioła normalizujące poziom cukru należy stosować wyłącznie te pochodzące ze sprawdzonych źródeł. 


Zioła dla cukrzyków w ofercie Mojej Zielarni

Moja Zielarnia to internetowy sklep oferujący szeroki wybór preparatów ziołowych działających wspomagająco w przypadku różnego rodzaju dolegliwości. Proponujemy, między innymi, zioła na cholesterol, pamięć i koncentrację, układ nerwowy oraz zioła na wątrobę. Poza tym, w naszej ofercie dostępne są także wyselekcjonowane zioła regulujące cukier, kupowane wyłącznie od sprawdzonych i zaufanych dostawców. Wśród ziół obniżających cukier we krwi, dostępnych w asortymencie Mojej Zielarni, znajdziesz, między innymi, tabletki, soki i herbatki z morwy białej, owocnie fasoli, kozieradkę, liść poziomki oraz zioła ojca Klimuszki w formie specjalnych mieszanek wykonywanych na zamówienie klienta. 


Zioła regulujące cukier – szeroka oferta i zaufani dostawcy

W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie te zioła na zmniejszenie poziomu cukru o znanym i sprawdzonym składzie. Priorytetowe znaczenie ma dla nas jakość produktów, dlatego bardzo duży nacisk kładziemy na ich staranną selekcję. Zioła regulujące poziom cukru dostępne w Mojej Zielarni mają różną postać, dzięki czemu klienci mogą wybrać tę, która najlepiej odpowiada ich indywidualnym potrzebom.


Poza ziołami działającymi na uregulowanie cukru we krwi proponujemy również zioła na sen, zioła działające relaksująco i uspokajająco, zioła na żołądek, odporność, pamięć i koncentrację oraz zioła w ciąży, zioła na laktację lub pobudzenie płodności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kupujący walczą z różnymi dolegliwościami i problemami zdrowotnymi, dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom.


Zioła lecznicze to nasza specjalność! Oferowane produkty są właściwie przechowywane, a wszystkie zamówienia realizujemy możliwie jak najbardziej sprawnie. Klientom służymy radą i doświadczeniem, doradzając w wyborze odpowiednich preparatów i realizując recepty zielarskie. 

Pokazuje 1 - 12 z 180 elementów