MENOPAUZA, KLIMAKTERIUM, PMS

Producenci

Zioła na Menopauzę  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 91 elementów

Zioła na menopauzę

Czy są zioła na menopauzę?

Menopauza, inaczej klimakterium, to ważny etap w życiu kobiety, która w tym okresie traci zdolność do prokreacji. Wiek, w którym występuje klimakterium to kwestia bardzo indywidualna. Menopauza w praktyce jest przede wszystkim czasem zaniku miesiączki i owulacji. W okresie przekwitania kobiety organizm przestaje również produkować estrogen i progesteron. 


Do najbardziej znanych objawów menopauzy należą uderzenia gorąca, których powodem jest redukcja poziomu estrogenu. Poza tym, menopauza może powodować również suchość pochwy, która często bardzo negatywnie wpływającą na życie seksualne kobiety, huśtawki nastrojów, problemy ze snem czy zmniejszone libido. 


Dolegliwości związane z klimakterium mogą być niestety bardzo dokuczliwe, ale konsultacja z lekarzem powinna pomóc w zredukowaniu przynajmniej części objawów, przywracając komfort życia. Dla łagodzenia problematycznych symptomów, wiele kobiet sięga również po specjalne zioła na menopauzę. 


Zioła na uderzenia gorąca


Zioła na menopauzę i towarzyszące jej uderzenia gorąca należy wybierać rozważnie i decydować się wyłącznie na sprawdzone produkty, gwarantujące wystarczająco wysoką jakość. Produkt musi mieć znany skład i pochodzić z zaufanego źródła. Niestety, uderzenia gorąca to jeden z najczęstszych objawów menopauzy, który dla niektórych kobiet może być bardzo uciążliwy. Tym terminem określa się charakterystyczne uczucie ciepła, któremu może towarzyszyć również pot i zaczerwienienie skóry. Czas trwania pojedynczego uderzenia gorąca to kwestia bardzo indywidualna, może to być zarówno kilkadziesiąt sekund, jak i kilka minut. Co więcej, indywidualny charakter ma również częstotliwość uderzeń, a ich problematyczną cechą jest fakt, że pojawiają się znienacka. Zioła stosowane na uderzenia gorąca przy menopauzie to, między innymi: pluskwica groniasta, liście szałwii oraz koniczyna czerwona. 


Zioła na przedwczesną menopauzę


Przedwczesna menopauza, jak sama nazwa wskazuje, to stan, w którym klimakterium pojawia się zbyt wcześnie. To poważny problem zdrowotny, który wymaga właściwej pomocy lekarskiej. Pierwsze objawy przedwczesnej menopauzy mogą być trudne do rozpoznania. Do tej pory nie można także jednoznacznie stwierdzić, jakie są jej przyczyny. W leczeniu przedwcześnie występującej menopauzy stosuje się przede wszystkim terapię hormonalną, która ma za zadanie nie dopuścić do wygasania funkcji jajników.


Naturalne zioła na menopauzę


Wśród ziół stosowanych na menopauzę wymienia się liście melisy. Melisa działa przede wszystkim uspokajająco i rozluźniająco, dzięki czemu może okazać się pomocna w przypadku huśtawek nastroju, intensywnego odczuwania stresu lub kłopotów ze snem, które towarzyszą klimakterium. Poza tym jako zioła na menopauzę określa się również liście mięty, które szerzej są znane przede wszystkim ze swoich właściwości sprzyjających lepszemu trawieniu. Do ziół na menopauzę zalicza się także korzeń maca.

Koniczyna czerwona - niepozorne złoto polskich łąk! - Ziółko


Menopauza to okres, w którym kobieta może odczuwać wiele przykrych dolegliwości. Zioła pomocne w czasie przekwitania często mają postać mieszanek, składających się z kompozycji kilku roślin. Tego rodzaju mieszanki są zwykle przeznaczone do zaparzania i stanowią kompilację różnych rodzajów działania. W czasie ich przygotowywania należy postępować zgodnie z dokładnymi zaleceniami producenta. 


Wybierając naturalne zioła na menopauzę można w pierwszej kolejności skupić się na określeniu najbardziej dokuczliwych objawów, które kobieta chciałaby złagodzić. Należy bowiem zaznaczyć, że sam przebieg menopauzy oraz odczuwane dolegliwości mogą się różnić w przypadku pojedynczych osób. Co więcej, warto pamiętać, że kobieta, jeszcze przed wejściem w okres menopauzy może już zauważać, że jej samopoczucie i ciało zaczynają się zmieniać. W tak zwanym okresie przedmenopauzalnym zaczynają pojawiać się, na przykład, nieregularne miesiączki. 


Jeżeli nie wiesz, jakie zioła na menopauzę warto wybrać, skonsultuj się z nami. Bardzo chętnie podpowiemy Ci, które preparaty mają szansę sprawdzić się w łagodzeniu objawów klimakterium. Dysponujemy szeroką wiedzą i doświadczeniem. Moja Zielarnia to internetowa zielarnia oferująca bardzo szeroki wybór wysokiej jakości ziół na menopauzę, o sprawdzonym składzie. Nasz asortyment to starannie wyselekcjonowane preparaty dostępne w wielu różnych formach, dostosowanych do potrzeb klientów.


Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że menopauza może być bardzo trudnym etapem w życiu kobiety, zwłaszcza ze względu na towarzyszące przekwitaniu objawy, dlatego doradzimy w wyborze odpowiednich produktów oraz w razie potrzeby zrealizujemy Twoje recepty zielarskie. Wszystkie preparaty ziołowe i zioła, które znajdziesz w Mojej Zielarni są odpowiednio przechowywane. Zachęcamy Cię również od odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego działającego w Poznaniu. Tam także czeka na Ciebie wykwalifikowany personel, gotowy do pomocy.


Poza ziołami na menopauzę oferujemy także bardzo duży wybór produktów, które są stosowane w przypadku wielu innych dolegliwości. W Mojej Zielarni możesz zamówić zioła ojca Klimuszki (odpowiednie mieszanki przygotujemy też na Twoje indywidualne zamówienie), zioła na obniżenie ciśnienia, zioła na trawienie, zaparcia i wzrok, wzmocnienie organizmu oraz zioła na sen. Ponadto, w naszej zielarni oferowane są również antyoksydanty, wspomagające walkę z nadmiarem wolnych rodników oraz różnego rodzaju olejki eteryczne, które można stosować w aromaterapii.


Sprawdź, jakie zioła lecznicze znajdziesz w Mojej Zielarni. Zapraszamy do zakupów!
Pokazuje 1 - 12 z 91 elementów