Choroba ta objawia się występowaniem łagodnych guzów, które są gładko- komórkowe. Mięśniaki zlokalizowane są w ścianie macicy. Najczęściej należą do nowotwór niezłośliwych. Ich etiologia do dziś nie jest do końca poznawana. Mięśniaki najczęściej występują u kobiet pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Mogą przybierać rozmiary od kilku milimetrów do nawet 20 cm.
Stymulacja jajeczkowania to inaczej stymulacja jajników albo stymulacja owulacji. ZADANIEM TEJ MISZANKI BĘDZIE POBUDZENIE JAJNIKOW DO WIĘKSZEJ PRACY.
Zioło ma właściwości moczopędne, niezastąpione w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeń układu moczowego. Wspomaga wydalanie z organizmu szkodliwych substancji, np. złogów kwasu moczowego. Pokrzywa jest także pomocna m.in. w leczeniu dny moczanowej (artretyzmu). Pokrzywę stosuje się w chorobach wątroby i przewodu pokarmowego, nieżytach żołądka i jelit
Skrzyp ziele poprawia kondycję oraz stymuluje wzrost i wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. Wspomaga zdrowie układu moczowego poprzez zwiększenie eliminacji wody przez nerki. Pomaga również utrzymać wytrzymałość naczyń krwionośnych.
Mieszanka ziołowa na tobiele (Zioła na torbiele) 525g
Stosuje się doustnie w dolegliwościach trawiennych oraz w przypadku braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz rozkurczających. Znajduje zastosowanie przy owrzodzeniu żołądka, jelit, hemoroidach. Jest także przydatny przy bolesnych menstruacjach. Dzięki zawartym sterolom reguluje cykl miesiączkowy
Olej żywokostowy leczy wszelkie bóle związane z tkanką kostną, odmrożenia, oparzenia, złamania stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia w mięśniach, trudno gojące się tkanki, owrzodzenia żylakowe nóg.
Odwar jest stosowany jako środek żółciotwórczy i żółciopędny w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, jako pobudzający wydzielanie soku żołądkowego w niestrawności oraz jako moczopędny w schorzeniach
Wspomagająco stosuje się w delikatnych stanach napięcia nerwowego jako środek lekko uspokajający.
Niepłodność małżeńska może być spowodowana ze strony kobiety lub mężczyzny, albo obojga małżonków. Niepłodność całkowita istnieje przy wadach rozwojowych narządów rodnych i po operacjach. Niepłodność względna powstaje na tle procesów chorobowych, głównie zapalenia narządów, które mają charakter przejściowy, chociaż skutki mogą być trwałe, a nadzieja...
Mieszankę stosujemy w problemach związanych z nadwagą Otyłość to choroba charakteryzująca się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie przekraczającą jego zapotrzebowanie. Uważa się, że gdy tkanka tłuszczowa przekroczy 25% u kobiet a u mężczyzn 20% masy ciała, mamy styczność z nawagą.
Ziele Ostróżenia ma działanie moczopędne oraz ogólnie odtruwające, ułatwia wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii (czyści krew). Ogólnie wzmacnia, działa przeciwkrwotocznie jeżeli stosujemy ziele ostrożenia wewnętrznie.
Napar z kwiatów wrotyczu to skuteczny środek przeciwrobaczny, zaś nalewka alkoholowa znakomicie nadaje się do nacierania w bólach stawów, mięśni i nerwobólach. Kwiat wrotyczu jest także niezastąpionym lekiem na świerzb i wszawicę.
Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).
Nagietek stosowany zewnętrznie działała bakteriobójczo, przeciwzapalnie oraz grzybobójczo. Wewnetrznie nagietek wywiera korzystne działanie na błony śluzowe przełyku, żołądka i jelit. Najbardziej jednak uchwytne są jego właściwości wywoływania miesiączki.
W zaburzeniach trawienia, skurczach żołądka, kolce jelitowej, braku łaknienia, chorobach wątroby i dróg żółciowych jako środek rozkurczający, wiatropędny, wzmagający wydzielanie soku żołądkowego i żółci.
Srebro nanokoloidalne to używany od wieków bezpieczny, skuteczny, nietoksyczny, wysoko podnoszący odporność preparat bakteriobójczy, wirusobójczy i grzybobójczy skuteczny wobec bakterii odpornych na antybiotyki.
W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny. Stosowany również pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka.
Szałwia działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, pierwotniakobójczo, przeciwpotnie, przeciwzapalnie, przeciwropnie, odwaniające, przeciwbólowe, lekko uspokajająco, słabo moczopędnie i żółciopędnie; zmniejsza wydzielanie i produkcję mleka oraz śluzu, hamuje krwawienia z uszkodzonych naczyń.
Rumianek pospolity (Chamomilla recutita (L.) Rauschert) – gatunek rośliny jednorocznej zarówno jarej, jak i ozimej (zależnie od terminu siewu), z rodziny astrowatych. W Polsce pospolity, uprawiany także jako roślina lecznicza (obecnie w uprawie głównie poliploidy dające o ok. 50% wyższy plon od gatunku).