PODRÓŻE

Producenci

Tabletki i zioła na chorobę lokomocyjną i morską

Choroba lokomocyjna (kinetoza, choroba ruchu) (kinetosis) - wywołana podczas poruszania się wszelakimi  środkami transportu. Przyczyną jest brak zgodności bodźców, sygnałów wzrokowych i błędnika, odbieranych przez mózg. Podczas jazdy wzrok odbiera zmianę otoczenia, co mózg interpretuje jako ruch, jednak błędnik, tego  nie odnotowuje. Reaguje jed...

Choroba lokomocyjna (kinetoza, choroba ruchu) (kinetosis) - wywołana podczas poruszania się wszelakimi  środkami transportu. Przyczyną jest brak zgodności bodźców, sygnałów wzrokowych i błędnika, odbieranych przez mózg. Podczas jazdy wzrok odbiera zmianę otoczenia, co mózg interpretuje jako ruch, jednak błędnik, tego  nie odnotowuje. Reaguje jednak na inne siły powstające podczas jazdy (hamowanie, przyspieszanie, kiwanie) co w efekcie skutkuje brakiem zgodności tych bodźców z określoną sytuacją. Choroba zwykle ustępuje niebawem po zakończeniu podróży i nie daje powikłań, jednak w ciężkich przypadkach może dojść do wycieńczenia.

Szczególnie uciążliwa bywa dla dzieci, jednakże często towarzyszy nam przez całe życie. Dlatego warto brać przed podróżą naturalne suplementy, które w łagodny sposób poradzą sobie z problemami tej choroby. Najbardziej popularnym jest oczywiście imbir ale także możemy użyć galgant .

Na chorobę lokomocyjną wykorzystaj olejki z mięty, bazylii lub z melisy. W momencie złego samopoczucia, nasącz olejkami chusteczkę i przyłóż je blisko nosa.

Nudności pomoże złagodzić również ocet. Przed wyjazdem w trasę zjedz np. ogórka lub cebulę marynowane w occie.

Więcej

Tabletki i zioła na chorobę lokomocyjną i morską   Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów