ZIOŁA NA ŻOŁĄDEK

Producenci

Zioła na żołądek  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 670 elementów

Żołądek to kluczowy element układu trawiennego. Jego nieprawidłowe działanie może skutkować różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak niestrawność, mdłości, wymioty, refluks, piekący ból w nadbrzuszu, a także męczące uczucie ciężkości po posiłkach. Takie sytuacje to jasny sygnał, że organ ten potrzebuje dodatkowego wsparcia i szczególnej troski. W celu łagodzenia problemów żołądkowych od wieków stosuje się różnego rodzaju zioła i preparaty roślinne, które mogą wspomagać układ trawienny. Dostępne w tej kategorii produkty są bardzo różnorodne i opierają się na wielu rozmaitych komponentach, co ułatwia sięgnięcie po preparat odpowiadający bieżącym potrzebom organizmu.

 

Zioła na żołądek – naturalne wsparcie dla układu pokarmowego

Problemy żołądkowe, a także żołądkowo-jelitowe potrafią być niezwykle uciążliwe. Refluks, biegunka, nadmierne gromadzenie gazów czy wzdęcia wiążą się nie tylko z bólem, ale i dyskomfortem psychicznym. Jednocześnie są to dolegliwości bardzo powszechne, z którymi zmaga się wiele osób. Mogą wynikać z chorób i zaburzeń, błędów żywieniowych, a nawet długotrwałego stresu. W ich złagodzeniu mogą pomóc dostępne w naszej zielarni produkty pochodzenia roślinnego. Zioła dobre na żołądek to między innymi mięta pieprzowa, rumianek, melisa, koper włoski, kminek, a także rokitnik. Z kolei chaber bławatek, mniszek lekarski i nagietek to doskonałe zioła na trawienie.

Znajdujące się w tej kategorii zioła na żołądek i jelita to produkty, które przybierają różne formy – od tabletek i kapsułek przez herbatki po proszki. Przeważnie wykazują działanie wyciszające i łagodzące, dzięki czemu mogą okazać się pomocne w zaburzeniach funkcjonowania układu pokarmowego. Wiele z nich korzystnie wpływa na przyswajanie składników odżywczych oraz rytm wypróżnień. Siemię lniane, prawoślaz i lukrecja to często wybierane zioła na żołądek i refluks. Neutralizują uczucie kwaśności w przełyku i zmniejszają uczucie pieczenia związane z cofaniem się treści pokarmowej. Preparaty roślinne mogą również być sojusznikami w walce o zdrową sylwetkę – tego rodzaju kompozycje można znaleźć, wchodząc na stronę https://mojazielarnia.pl/58-szczupla-sylwetka-i-oczyszczanie.

 

Zioła przeciwzapalne na żołądek – delikatne wyciszenie i ukojenie

Zapalenie błony śluzowej żołądka to problem, który występuje bardzo często. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to obszar bardzo wrażliwy. Do zmniejszenia stanu zapalnego mogą przyczynić się zioła przeciwbólowe i łagodzące. Należy do nich przede wszystkim melisa, która dodatkowo przyczynia się do redukcji napięcia nerwowego, nierzadko będącego przyczyną problemu. Cennym wsparciem w walce z dolegliwościami może również okazać się kurkuma. Bogata w kurkuminę przyprawa wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, a także przeciwbakteryjne. Polecane zioła na podrażniony żołądek to także rumianek i nagietek – obie rośliny są znane ze swojego działania łagodzącego i delikatnie przeciwbólowego.

Roślin, które korzystnie działają na układ pokarmowy, jest bardzo wiele. Krwawnik, arcydzięgiel, nostrzyk, majeranek, lebiodka i lawenda to kolejne cenne zioła na chory żołądek. Przyczyniają się do niwelowania nudności i wzdęć, a także stymulują przebieg procesów trawiennych, przyczyniając się do poprawy metabolizmu.

 

Zioła rozkurczowe na żołądek – ulga od dolegliwości

Ból i dyskomfort w jamie brzusznej bywa spowodowany skurczami. Jedną z roślin cenionych za właściwości rozkurczowe jest koper włoski. Jego stosowanie może przyczynić się do redukcji uciążliwych dolegliwości, a także zniwelowania wzdęć. Poprawia wydzielanie kwasów żołądkowych, dzięki czemu ułatwia trawienie. Nierzadko stosuje się go również przy refluksie. Inne zioła rozkurczowe na żołądek to między innymi szałwia i pięciornik. Łagodzą podrażnienia i wspomagają procesy regeneracyjne. Koper oraz szałwia stanowią jednocześnie polecane zioła na zaparcia.

Zioła na żołądek mogą opierać się na jednym składniku aktywnym, jak również mogą być odpowiednio skomponowaną mieszanką. W naszej zielarni dostępne są między innymi receptury przygotowywane według przepisów ojca Klimuszko. Część z nich jest dedykowana problemom żołądkowym.

 

Jak stosować zioła na żołądek?

Decydując się na stosowanie preparatów roślinnych, należy pamiętać, aby zawsze przestrzegać zaleceń producenta i umieszczonej na opakowaniu instrukcji przyjmowania. Warto również pamiętać, że choć są to środki bardzo łagodne, zioła przeciwzapalne na żołądek mogą wchodzić w interakcje z lekami. Podobnie jak te przeciwbólowe i wyciszające. Dlatego przed ich zastosowaniem wskazana jest konsultacja ze specjalistą.

Na wizytę lekarską warto również zdecydować się wówczas, gdy dolegliwości nie ustępują lub się nasilają. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego mogą być objawem chorobowym i nie należy tego lekceważyć. Naturalne preparaty ziołowe mogą być cennym wsparciem podczas terapii oraz rekonwalescencji. Doskonale nadają się do łagodzenia sporadycznie występujących problemów o niewielkim i umiarkowanym nasileniu.

Pokazuje 1 - 12 z 670 elementów