ZIOŁA NA ALERGIĘ

Producenci

Zioła na alergię i uczulenie  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 144 elementów

Alergia (inaczej uczulenie) to zbyt intensywna, niewłaściwa reakcja układu immunologicznego na kontakt z alergenami, czyli obce dla ludzkiego organizmu substancje. Alergia uznawana jest dzisiaj za jedną z często występujących jednostek chorobowych, w której konieczne jest systematyczne leczenie. W Polsce do najczęściej występujących alergenów zalicza się między innymi: cytrusy, kurz, orzechy czy jajka. Alergie dzieli się na całoroczne, czyli występujące niezależnie od pory roku oraz sezonowe, związane, np. z pyleniem roślin w konkretnym sezonie.

 

Zioła na alergię są naturalnym sposobem na zapobieganie i zmniejszanie objawów alergii, do których zwykle zaliczają się: katar sienny (najczęściej sezonowy), nieżyt nosa, astma oraz uczulenia na pokarmy. W Mojej Zielarni oferujemy zioła przeciwalergiczne, mieszanki ziołowe, naturalne kosmetyki wspomagające leczenie alergii, mydła dziegciowe i Aleppo, wskazane do stosowania przy skórze atopowej, alergicznej, swędzącej, a także mydła, żele i szampony z nanosrebrem oraz wyłącznie na bazie ziół i propolisu. Wszystkie produkty są starannie selekcjonowane, w celu zapewnienia klientom możliwie jak najwyższej jakości.

 

Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na określone alergeny. Czynnikami drażniącymi mogą okazać się różne substancje z życia codziennego. Leczenie alergii jest bardzo skomplikowane i wielokierunkowe. Warto zatem zastosować fitoterapię, czyli leczenie ziołami – wybierz naturalne sposoby na alergię skórę, wziewną czy pokarmową. 

 

Nasza zielarnia na prawach apteki oferuje zioła na alergię w postaci maści, mydeł, kropli, suplementów, kapsułek czy herbat. Dzięki temu klienci mogą wybrać formułę, która najlepiej odpowiada ich indywidualnym potrzebom. Naturalne preparaty w przeciwieństwie do suplementów chemicznych na ogół nie obciążają organizmu, nie powinny też wywoływać uczucia senności czy osłabienia zdolności koncentracji. Większość z nich może być podawana również dzieciom. Planując podawanie ziół na alergię u dzieci, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

 

 

Zioła na alergię wziewną 

 

W ofercie Mojej Zielarni dostępne są zioła na alergię wziewną wywołaną m.in. przez pyłki roślin, roztocza kurzu, grzyby, pleśnie i wdychane przez układ oddechowy substancje chemiczne. Należą do nich naturalne zioła przeciwhistaminowe (ograniczające wydzielanie histaminy – hormonu odpowiedzialnego za reakcję zapalną), np. olej z czarnuszki siewnej, rumianek, skrzyp polny, dziurawiec, pachnotka zwyczajna, napar z nawłoci oraz pokrzywa. Z kolei olejek rycynowy i olejek z drzewa herbacianego to szczególnie pomocne zioła na alergię na kurz. 

 

 

Zioła na alergię skórną

 

Klientom oferujemy również zioła na alergie skórne, dokładając starań, żeby nasza oferta była możliwie jak najszersza. Zioła na alergię skóry to np. olej z czarnuszki, tarczyca bajkalska, pachnotka zwyczajna, wiesiołek dwuletni oraz rumianek. Pomogą w złagodzeniu objawów stanu zapalnego wywołanego przez alergen na powierzchni ciała. Bardzo duży nacisk kładziemy na to, żeby wszystkie zioła na uczulenie skóry były przechowywane w odpowiednich warunkach, zapewniając jakość produktów. Zioła na alergię skórną dostępne w naszym sklepie zielarskim pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów.

 

Zioła na alergię pokarmową

 

Poza ziołami na uczulenie skórne, w asortymencie Mojej Zielarni dostępne są również preparaty, które mogą działać wspomagająco w przypadku alergii pokarmowych.Jako zioła na alergię pokarmową proponujemy np. olej z czarnuszki, rumianek, kwiat nagietka, czy miętę. Nasi specjaliści pomogą dobrać Ci najlepsze zioła lecznicze wspomagające leczenie różnego rodzaju alergii. Nasza zielarnia w Poznaniu to sklep zielarski na prawach apteki, dzięki czemu masz pewność, że oferowane przez nas zioła na alergie i inne dolegliwości są sprawdzonego pochodzenia i mają całe spektrum dobroczynnych właściwości dla organizmu. 

 

Poza ziołami na alergię dla dzieci i dorosłych, w naszym sklepie zielarskim proponujemy również zioła stosowane w przypadku innych dolegliwości, w tym między innymi zioła na sen, apetyt, układ nerwowy, oczy, zioła na żołądek, włosy, skórę i paznokcie, zioła na jelita, odporność i wzmocnienie, zioła na zatoki, układ oddechowy oraz zioła w ciąży. Ponadto, w Mojej Zielarni możesz zamówić zdrową żywność, herbaty i kawy, miód i produkty pszczele, oleje oraz kosmetyki naturalne. Dbamy o to, żeby asortyment produktów był możliwie jak najszerszy i odpowiadał potrzebom klientów, jednocześnie oferując pomoc w zakupach. Gwarantujemy bezpieczne płatności i darmową dostawę w przypadku zakupów powyżej 200 złotych. Zrealizujemy dla Ciebie także recepty zielarskie. Zapraszamy do zakupów!

 

Pokazuje 1 - 12 z 144 elementów