P2825
84,90zł brutto
brutto
16,98zł za 100 g
"Wyprysk przewlekły" - receptura ziołowa z książki: "Wróćmy do ziół leczniczych", autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Udostępnij
Mieszanka ziół w formie suszu do zaparzania - stosowana wspomagająco przy wyprysku przewlekłym.
Wyprysk przewlekły to schorzenie skóry, które objawia się swędzeniem, zaczerwienieniem i stanem zapalnym.
Chociaż nie ma jednego uniwersalnego zioła, które działa na wszystkich, istnieje wiele ziół, które mogą pomóc złagodzić objawy i przyspieszyć gojeni. Napar ten został stworzony do przemywania i okładów na liszaje i egzemy.
Skład mieszanki ziołowej zgodnie z książką:
Powyższe składniki trzeba zmieszać razem.
Sposób stosowania- zalecenia z książki:
Wziąć 4 łyżki tej mieszanki i zalać 3/4 litra wody, gotować przez 5 minut do wrzenia, odstawić na 30 minut.
Tym odwarem nasączyć czystą szmatkę/gazę i przykładać na miejsca zaatakowane, aż do wyczerpania ilości odwaru.
Waga mieszanki: 500g
Mieszanka wykonywana pod zamówienie Klienta. Czas sporządzenia zwykle 1 dzień roboczy.
Mieszanka wykonywana w jednym opakowaniu zbiorczym.
Zioła w pojedynczych opakowaniach do kupienia pojedynczo.
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w suchym i zamkniętym miejscu.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Działanie ogólne poszczególnych ziół, zgodnie z literaturą:
Zawarte w mieszance zioła działają wielowymiarowo:
Tak przygotowana herbata ziołowa nie jest środkiem leczniczym. W ostrych stanach chorobowych niezbędna jest konsultacja lekarska. W takich przypadkach taki napar ziołowy może być stosowany wyłącznie uzupełniająco.
Powyższy skład mieszanki i stosowanie na podstawie receptury z książki: "Wróćmy do ziół leczniczych", autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko, Oficyna Wydawnicza Rytm Warszawa 1987 r.
Pochodził z wielodzietnej rodziny. Był synem Wincentego i Zofii Klimuszków. Do szkoły powszechnej uczęszczał w Różanymstoku. Następnie kontynuował edukację w gimnazjum w Grodnie.
Po roku nauki w szkole średniej, w 1925 roku, przeniósł się do Lwowa. Tam wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Po nowicjacie, który odbył w Kalwarii Pacławskiej powrócił znów do Lwowa, gdzie rozpoczął edukację w X Państwowym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza.
W 1926 złożył śluby wieczyste. 6 maja 1934 w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie. Przebywał w klasztorach franciszkańskich w: Gnieźnie, Wilnie, Łagiewnikach oraz w Warszawie. Pierwszych wizji doświadczył, jak pisze w książce Moje widzenie świata, w przededniu wybuchu II wojny światowej, kiedy to miał sny dotyczące tragicznego rozwoju kampanii wrześniowej. Podczas kampanii wrześniowej znajdował się w Warszawie. Po wkroczeniu do stolicy Polski wojsk niemieckich uciekł z niej do Kalisza. W 1940 został aresztowany przez gestapo. Później, mimo uwolnienia, znajdował się pod dozorem niemieckiej policji.
Po II wojnie światowej wyjechał na Mazury. Uczestniczył w organizacji życia religijnego w Prabutach. Tam też rozpoczął swoją działalność jako zielarz i wizjoner. Szybko zdobył popularność. Zmusiła go ona jednak opuszczenia powierzonego probostwa. Od 1948 roku przebywał w kilku domach zakonnych na terenie kraju. Z uwagi na zainteresowanie jego osobą ze strony władz państwowych jak i zwykłych ludzi ukrywał swoją tożsamość.
We wrześniu 1961 roku osiadł w klasztorze franciszkańskim przy kościele św. Pawła Apostoła w Elblągu. Był to bardzo pracowity okres w jego życiu. Jego pozostałe wizje dotyczyły między innymi wojny w Europie i śmierci papieża Jana Pawła I[1].
22 sierpnia 1980 został przywieziony do szpitala garnizonowego w Elblągu. Ojciec A.Cz. Klimuszko zmarł 25 sierpnia 1980 roku w Elblągu. W przyczynie zgonu stwierdzono przewlekłe zapalenie oskrzeli. Pochowany został na elbląskim cmentarzu Dębica. W 2002 roku szczątki jego przeniesiono do grobowca obok kościoła św. Pawła Apostoła.
W 2004 radni Elbląga pośmiertnie przyznali mu honorowe obywatelstwo miasta Elbląga[2]. Od 2012 r. w południowo-wschodniej części miasta Prabuty budowane jest osiedle upamiętniające ojca Czesława Klimuszko.
Znaczenie drzew
A.Cz.Klimuszko studiował oddziaływanie drzew na ludzi. Pod tym względem podzielił ich gatunki na trzy grupy:
wpływające korzystnie (modrzew, sosna, świerk, jodła, jałowiec, cis, brzoza, lipa, dąb, kasztanowiec, klon, morwa, akacja)
obojętne
wpływające niekorzystnie (berberys, osika, topola, olsza, dziki bez)[3].
Publikacje
Ziołolecznictwo[4]
Wróćmy do ziół[4]
Moje widzenie świata[4]
cz. 1 – Parapsychologia w moim życiu
cz. 2 – Szukajmy szczęścia w przyrodzie
cz. 3 – Powrót do ziół
10 innych produktów w tej samej kategorii: