GRZYBY i ROBAKI

Producenci

GRZYBY i ROBAKI  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 194 elementów

Candida to grzyb z rodziny drożdżaków, który normalnie  żyje w przewodzie pokarmowym człowieka. Oprócz grzybów z rodzaju Candida, jelita  zasiedlają inne drobnoustroje, głównie są to: bakterie beztlenowe (> 90 %),  bakterie względnie tlenowe głównie E. coli.

Problem zaczyna się wtedy, gdy równowaga w ilości oraz w składzie drobnoustrojów zmieni się w naszym jelicie.

Z taką sytuacją mamy do czynienia zwykle gdy zjemy lub wypijemy coś, co było skażone chorobotwórczymi bakteriami, jak gronkowiec złocisty, Salmonella, patogenne szczepy bakterii pałeczki okrężnicy (Escherichia coli), Enterobacteriace oraz wiele innych.

Złe bakterie mogą zacząć się rozmnażać w przewodzie pokarmowym i dochodzi do pojawienia się objawów zatrucia pokarmowego.

Inną przyczyną zaburzenia składu mikroflory jelitach jest stosowanie antybiotyków, które nie potrafią odróżniać bakterii nieszkodliwych od tych chorobotwórczych

Podawanie antybiotyków podczas infekcji bakteryjnej leczy zachorowanie ale jednocześnie niszczy naturalnie występujące w okrężnicy bakterie. Zaczynają się wtedy namnażać drobnoustroje chorobotwórcze, które są oporne na podawany antybiotyk, i nie znajdują żadnej konkurencji w postaci innych bakterii, które zostały zniszczone przez zastosowany lek. W takiej sytuacji może dochodzić do rozwinięcia się kolejnej choroby o podłożu bakteryjnym, która obejmuje przewód pokarmowy.

Candida przez swoje oddziaływanie na ścianę jelita powoduje jej nieszczelność i zdolność przenikania przez ścianę jelita substancji, które normalnie nie powinny się pojawić we krwi. Prowadzi to do przeciążenia organów wydalniczych jak nerki czy wątroba.

Pojawiają się dziwne reakcje układu immunologicznego np. alergia na składniki żywieniowe, kosmetyki, zapachy. Dotychczas niegroźne substancje stają się alergenami wziewnymi.

Grzybica jest chorobą bardzo trudną w leczeniu, przebiegającą z licznymi nawrotami, ponieważ drożdżaki osiągnęły znacznie wyższy szczebel rozwoju niż bakterie, w związku z czym lepiej i szybciej potrafią przystosować się do zmiennych warunków środowiska. Są trudniejsze do zniszczenia, szybko nabywają oporność na kolejno stosowane leki, dlatego też leczenie nie przynosi pożądanych efektów.

Nadmierna ilość grzybów Candida w organizmie może przyczynić się do powstania różnych chorób np. astmy, cukrzycy, choroby żołądka (refluks), jelit np. zespół nieszczelnego jelita, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz wielu innych pozornie nie związanych z obecnością candidy.

Bardzo wiele symptomów może być sygnałem, który świadczy o tym, że w organizmie zagnieździł się drożdżak candida:  zmęczenie; wzdęcia; biały nalot na języku; nudności; gazy; niepohamowany apetyt na słodycze; brzydki zapach z ust i całego ciała; bulgotania, przelewania w jelitach; cuchnące biegunki; bóle brzucha; wzmożone wydzielanie śluzu; nawracające problemy z zatokami; bóle stawów; stany podgorączkowe; bóle głowy; cienie pod oczami; uczucie suchości w ustach i suchych oczu; wysypki; trudności z koncentracją; katar sienny; infekcje uszu; nietolerancja glutenu; stany depresyjne; problemy trawienne; kłopoty z pamięcią; uczucie zmęczonych nóg; niespokojny sen; problemy z oddychaniem; infekcje narządów płciowych;

Grzyby w jelitach — jak się ich pozbyć?

Grzyby Candida w jelitach to bardzo poważny problem, który może prowadzić do wielu schorzeń oraz problemów z układem trawiennym. Z tego też powodu, jeżeli ktoś podejrzewa u siebie infekcję grzybiczą, przed podjęciem jakiejkolwiek terapii należy skontaktować się z lekarzem. Może on zlecić odpowiednie badania, aby potwierdzić obecność grzyba Candida. Specjalista zleci odpowiednie badania laboratoryjne. Wykrycie grzybów pozwoli na podjęcie najbardziej odpowiedniego leczenia.

Robaki jelitowe — odpowiednia dieta

Przyjmowanie diety o niskiej zawartości cukrów i węglowodanów może pomóc ograniczyć rozwijanie się Candidy, a także wszelkich innych drobnoustrojów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan jelit. Swoją dietę warto również wzbogacić o naturalne wsparcie w postaci naparu z kory brzozy, która zawiera betulinę. Substancja ta zawiera środki przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne. Doskonale sprawdzi się również jako wsparcie w walce z grzybami i znajdującymi się w organizmie robakami. 

Grzyby w przewodzie pokarmowym

Aby skutecznie móc pozbyć się grzybów z układu pokarmowego, konieczna jest odpowiednia profilaktyka. Suplementacja probiotykami może pomóc w przywróceniu równowagi bakteryjnej w jelitach i zmniejszeniu populacji Candidy, ale również wszelkich innych grzybów znajdujących się w układzie pokarmowym. 

Robaki w przewodzie pokarmowym — najlepsze mieszanki ziół

W naszym sklepie można znaleźć różnorodne mieszanki ziół, które w doskonały sposób wspierają organizm w walce z grzybami oraz bakteriami znajdującymi się w jelitach. Dostępne u nas zioła są dokładnie wyselekcjonowane, dzięki czemu nasi klienci mają gwarancję najwyższej jakości dostępnych u nas produktów.

W naszym sklepie można znaleźć wiele ziół oraz mieszanek, które wesprą organizm w walce z grzybicą oraz robakami. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zioło arthemisia annua. Doskonale przeczyszcza ono organizm oraz pomaga w regeneracji po przebytej infekcji grzybiczej. Z kolei miłośnicy herbat powinni sięgnąć po produkty zawierające czystek lekarski. To zioło jest cennym antyoksydantem, który zahamowuje powstawanie wolnych rodników i jednocześnie wspiera organizm w pozbywaniu się “nieproszonych gości”, takich jak robaki czy grzyby.

Oczyszczanie organizmu z grzybów i pasożytów — dlaczego warto?

Oczyszczenie organizmu z grzybów i pasożytów nie jest wcale łatwym i szybkim zadaniem. Można jednak znacznie przyspieszyć cały proces, sięgając po dostępne w naszym sklepie mieszanki ziół i roślin. Zaufało nam już wielu klientów, a przyczyniła się do tego przede wszystkim najwyższa jakość oferowanych przez nas produktów. Potwierdzają ją zwłaszcza liczne opinie użytkowników, którzy doceniają dobroczynny wpływ naszych produktów na jelita oraz cały układ pokarmowy.

Pokazuje 1 - 12 z 194 elementów