TRĄDZIK, PROBLEMY SKÓRNE

Producenci

zioła na trądzik; zioła na trądzik różowanty, zioła na wągry  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 163 elementów

Zioła na trądzik

Trądzik to problematyczna choroba skóry, która może dotykać osób w różnym wieku, błędnie kojarzona przede wszystkim z nastolatkami w okresie dojrzewania. Czasami trądzik to łagodne, stosunkowo niewielkie zmiany, które łatwo można zatuszować odpowiednim makijażem, ale w wielu przypadkach trądzik jest o wiele bardziej dokuczliwym schorzeniem i zajmuje duże obszary skóry. Warto zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów trądziku, a rozpoznanie, z jakim trądzikiem ma się do czynienia w konkretnym przypadku ma kluczowe znaczenie dla dobrania odpowiedniego sposobu postępowania.


Dla wielu osób trądzik to duży problem estetyczny, negatywnie wpływający na ich pewność siebie, ale również choroba często związana z przykrymi dolegliwościami bólowymi, zwłaszcza jeżeli jest nasilona. Jedną z podstawowych przyczyn pojawiania się trądziku stanowi nadmiar sebum, który doprowadza do zapychania się gruczołów łojowych. Nadmierna produkcja sebum jest charakterystyczna przede wszystkim dla wielu dojrzewania. Inne czynniki, które mogą wpływać na rozwój trądziku to, między innymi, niewłaściwa dieta i pielęgnacja skóry. 

Mieszanka na trądzik pospolity, pomoże Tobie uporać się z problemem: Mieszanka na trądzik pospolity  (LINK)


Zioła na trądzik różowaty


Trądzik różowaty to specyficzny rodzaj tej choroby, który najczęściej dotyka dorosłe kobiety, po 30 roku życia. Charakteryzuje się występowaniem intensywnego zaczerwienienia skóry. W późniejszym etapie rozwoju trądziku można zauważyć typowe dla niego grudki. Na rozwój trądziku różowatego szczególnie narażone są osoby o skórze naczynkowej. Zaostrzenie trądziku różowatego jest możliwe przez takie czynniki zewnętrzne, jak: picie alkoholu, jedzenie pikantnych potraw czy wystawianie skóry na promieniowanie słoneczne bez odpowiedniej ochrony. Wśród ziół na trądzik różowaty wymienia się rumianek, który ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Poza tym jako zioła na trądzik różowaty, stosuje się także arnikę górską, a w wielu preparatach dedykowanych skórze z tym problemem znajdziesz kasztanowiec, który wzmacnia naczynia krwionośne. 

W naszej zielarni zaopatrzysz sie w fantastycznie działająca Mieszankę na trądzik różowaty (LINK)Zioła na trądzik hormonalny


Trądzik hormonalny to choroba skóry pojawiająca się, jak sama nazwa wskazuje, na podłożu zaburzeń hormonalnych. Typową lokalizacją dla zmian trądzikowych związanych z trądzikiem hormonalnym są dolne partie twarzy. Poza tym, kobiety mogą zauważyć dodatkowo zaburzenia miesiączkowania lub pojawianie się owłosienia typu męskiego w miejscach nietypowych dla płci żeńskiej, chociażby na brodzie. Do grupy ziół na trądzik hormonalny zalicza się, między innymi, fiołka trójbarwnego, który ma działanie przeciwzapalne. Jako zioła na trądzik androgenny wykorzystywana jest natomiast pokrzywa. 


Zioła na trądzik młodzieńczy


Trądzik młodzieńczy, jak można się domyślić dzięki nazwie, to choroba skóry pojawiająca się w wieku dojrzewania. Hormony intensyfikują pracę gruczołów łojowych, co skutkuje nadmierną produkcją sebum. Stąd również w wieku dojrzewania mogą pojawiać się problemy z dużym błyszczeniem się skóry twarzy. Zioła pomagające na trądzik młodzieńczy to, między innymi: nagietek lekarski, działający przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Jako zioła oczyszczające na trądzik stosuje się, na przykład, korzeń łopianu. 


Zioła na trądzik grudkowy


Trądzik grudkowy jest jednym z rodzajów trądziku pospolitego. Objawy choroby są uzależnione od tego, z jaką jej postacią masz do czynienia. Zwykle pojawiają się wówczas charakterystyczne podskórne grudki. W przypadku trądziku grudkowo-krostowego, poza grudkami, na skórze widoczne są również krostki, natomiast trądzik grudkowo-zaskórnikowy cechuje się dodatkowym występowaniem zaskórników. Jako zioła na silny trądzik grudkowy wymienia się ziele bratka i pokrzywy. 


Suplementy i zioła na trądzik do picia i stosowania zewnętrznego w ofercie Mojej Zielarni


Wybierając naturalne sposoby na walkę z trądzikiem, należy najpierw określić jego rodzaj i zastanowić się, czy potrzebne są Ci zioła na trądzik ropny, różowaty czy, na przykład, zioła na trądzik zaskórnikowy lub dedykowane zioła na trądzik na plecach. Jeżeli w związku z trądzikiem przyjmujesz jakiekolwiek leki, przed zastosowaniem ziół musisz skonsultować się z lekarzem, ponieważ zioła mogą chodzić z nimi w interakcję. Zawsze sprawdzaj również czy nie ma przeciwskazań do stosowania konkretnej grupy ziół. 


W ofercie Mojej Zielarni znajdziesz szeroki wybór ziół na trądzik. Proponujemy, między innymi, zioła ojca Klimuszki na trądzik różowaty w postaci mieszanki różnych składników oraz mieszankę Klimuszki na trądzik pospolity. Poza tym, w asortymencie sklepu dostępne są także pojedyncze suszone zioła, oleje, wyciągi, mydła, zioła w tabletkach itp. 


Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci walczą z różnego rodzaju dolegliwościami, dlatego zioła lecznicze dostępne w Mojej Zielarni to zróżnicowany asortyment produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców. Poza ziołami na trądzik oferujemy również antyoksydanty, zioła na wzrok, żołądek i nerki, zioła na odporność oraz preparaty wzmacniające organizm, zioła na trawienie, włosy, skórę i paznokcie, zioła na depresję oraz specjalne zioła na obniżenie ciśnienia. W naszym asortymencie można znaleźć także zioła przeciwbólowe, ale nie tylko – proponujemy zdrową żywność, naturalne kosmetyki, oleje, soki i eliksiry oraz akcesoria do aromaterapii. 


Jeżeli nie wiesz, jakie zioła lub preparaty mogą okazać się pomocne w przypadku dolegliwości, z którymi się zmagasz, skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz pomożemy Ci w zakupach. Poza tym, w Mojej Zielarni zrealizujemy również Twoje recepty zielarskie. Wszystkie produkty, które możesz kupić w naszym sklepie mają znany skład i pochodzą od sprawdzonych producentów. Ogromny nacisk kładziemy na jakość preparatów oraz ich właściwe przechowywanie. 


Moja Zielarnia to sklep internetowy, w którym szybko zamówisz niezbędne produkty, a my z kolei dołożymy starań, żeby możliwie jak najsprawniej zrealizować Twoje zamówienie. Kupuj ulubione zioła bez wychodzenia z domu! Opcjonalnie możesz skorzystać również z usług naszej zielarni stacjonarnej działającej w Poznaniu. Pokazuje 1 - 12 z 163 elementów