Zioła na zaparcia

Producenci

Zioła na zaparcia  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 152 elementów

Zaparcia mogą być uciążliwe i negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie. Nierzadko wiążą się z bólem i dużym dyskomfortem. To krępujący problem, z którym zmaga się bardzo wiele ludzi  i który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku oraz trybu życia. Szczególnie narażone są osoby z chorobami i zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego, a także te narażone na przewlekły stres. W walce z uporczywymi dolegliwościami pomocne mogą okazać się zioła na zaparcia. To naturalne produkty, które przynoszą ulgę i pomagają w przywróceniu równowagi w jelitach.

 

Zioła na zaparcia – wsparcie w walce z krępującym problemem

Problemy natury żołądkowo-jelitowej są niezwykle powszechne, a jednocześnie stanowią swego rodzaju temat tabu. Zarówno biegunki, jak i zatwardzenia to dolegliwości, o których mówi się niewiele i na które wiele osób się nie skarży, pomimo zmagania się z nimi. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym kłopotem są ziołowe suplementy diety. Kminek, szałwia, mięta i koper włoski są uznawane za najskuteczniejsze zioła na zaparcia. Regulują pracę jelit, stymulują procesy trawienne i ułatwiają wypróżnianie się. Kminek oraz koper włoski dodatkowo uznaje się za bardzo dobre zioła na wzdęcia, ponieważ przyczyniają się do zmniejszenia ilości gazów w jamie brzusznej.

Jakie zioła na zaparcia są polecane poza wymienionymi? Między innymi ostropest plamisty, siemię lniane, anyż, babka lancetowata i jajowata, a także zielony jęczmień. One także korzystnie wpływają na ruchliwość jelit i pomagają w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii. Bardzo istotnym składnikiem pokarmowym w przypadku zaparć jest błonnik, który poprawia strukturę stolca i pokrywa jelita warstwą ochronną, która ułatwia sprawne, regularne wypróżnianie się.

 

Jakie zioła przeczyszczające warto wybrać?

Zdarza się, że jedynym sposobem na rozwiązanie problemów z oddawaniem stolca jest zastosowanie środków przeczyszczających. Produkty roślinne są najpopularniejsze wśród preparatów dostępnych bez recepty. Wykazują dużą efektywność, a jednocześnie są łagodne dla układu pokarmowego. A więc jakie zioła pić na zaparcia? Do najskuteczniejszych pod tym względem składników zalicza się senes, kruszynę oraz aloes. Zawierają związki pobudzające perystaltykę jelit, poprawiające trawienie i łagodzące dyskomfort. Zioła przeczyszczające działają delikatnie, a ich efekt jest odczuwalny po kilku, a nawet kilkunastu godzinach. Stosując je, warto uzbroić się w cierpliwość i nie przyjmować dawek większych niż zalecane, ponieważ mogłoby to spowodować pojawienie się kolejnych dolegliwości.

Inne zioła na jelita to między innymi rumianek, melisa i pokrzywa. Mają właściwości łagodzące i rozkurczowe. Pomagają zredukować bolesne wzdęcia i sposób pozbyć się nadmiernej ilości gazów. Dodatkowo wykazują delikatne działanie uspokajające, co jest szczególnie cenne, gdy zaparcia wynikają z dużej ilości stresu i wzmożonego napięcia nerwowego. Ich stosowanie ułatwia wyciszenie się i zachowanie lepszego stanu psychicznego w czasie walki z kłopotliwymi dolegliwościami. Sprawne wydalenie stolca mogą ułatwić również siemię lniane i nasiona szałwii hiszpańskiej. To powszechnie stosowane zioła na żołądek, które mogą być stosowane w formie suplementu bądź też dodawane do posiłków.

 

Jak stosować zioła na wypróżnienie?

Preparaty na zaparcia, podobnie jak inne suplementy diety, powinny być zawsze stosowane w sposób zgodny z zaleceniami producenta, lekarza lub fitoterapeuty. Najczęściej zioła na wypróżnienie są dostępne w formie suszu przeznaczonego do przygotowania naparu. Herbatkę przyjmuje się w godzinach wieczornych, przed udaniem się na nocny odpoczynek. Zazwyczaj po upływie 8-12 godzin, a więc po pobudce, zaczyna być odczuwana potrzeba udania się do toalety. Niektóre napary można także popijać w ciągu dnia, nawadniając przy tym organizm. Warto pamiętać, że właściwe nawodnienie jest kluczowe dla sprawnej pracy jelit, a zbyt mała podaż płynów w ciągu doby jest częstą przyczyną zatwardzenia.

Każdy z dostępnych w tej kategorii produktów ma jasno określone dawkowanie, którego należy przestrzegać. Nie zaleca się przekraczania określonych ilości ani częstotliwości przyjmowania preparatów, ponieważ nie przyniesie to pożądanego rezultatu, a może wywołać objawy niepożądane. Co istotne, nie wszystkie zioła na zaparcia dla dorosłych mogą być stosowane u dzieci, dlatego przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z informacjami o danym produkcie. W przypadku wątpliwości, jakie zioła na zaparcia wybrać, a także jak je zastosować, zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy w zakupie.

 

Zioła na zaparcia dla osób starszych – jak je wybrać?

Problemy z wypróżnianiem bardzo często dotyczą seniorów. Spowalniający metabolizm, pojawiające się z wiekiem choroby i zaburzenia, a także nietolerancje pokarmowe mogą prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego i jelit. Aby wspomóc zdrowie jamy brzusznej w takiej sytuacji, warto sięgnąć po zioła na zaparcia dla osób starszych. To łagodne rozwiązania, które delikatnie pobudzają perystaltykę, jednocześnie nie powodując ryzyka podrażnień. Szczególnie polecane są babka lancetowata oraz kruszyna, które wykazują bardzo subtelny wpływ na jelita. Dodatkowo rośliny takie jak kminek czy imbir mogą pomóc w redukcji wzdęć, które często dotykają osoby w podeszłym wieku.

Seniorzy nierzadko przyjmują wiele leków na choroby przewlekłe. Dlatego warto mieć świadomość tego, że niektóre ziołowe suplementy mogą wchodzić z nimi w interakcje, co powoduje zaburzone działanie każdego z preparatów. Aby tego uniknąć, warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z charakterystyką wybranego zioła lub skonsultować z lekarzem. Specjalista wykluczy ryzyko działań niepożądanych i określi, jakie środki roślinne mogą być stosowane u danej osoby. Wizyta lekarska jest tym bardziej wskazana, gdy problemy z wypróżnianiem są bardzo dotkliwe lub bardzo często nawracają. W takiej sytuacji niezbędna jest diagnostyka i sprawne podjęcie odpowiednio ukierunkowanego działania.

Pokazuje 1 - 12 z 152 elementów