PROBLEMY ŻYLNE

Producenci

Zioła na Problemy Żylne - Oczyszczające i Wzmacniające  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 49 elementów

Zakrzepica, inaczej zakrzepowe zapalenie żył, to choroba objawiająca się utrudnionym przepływem krwi. Zioła na zakrzepicę to zioła oczyszczające i wzmacniające naczynia krwionośne, które wspomagają przepływ krwi, zmniejszają towarzyszący ból, obrzęki i stan zapalny. W naszej zielarni polecamy mieszankę ziół wg Ojca Klimuszko na zakrzepowe zapalenie żył, a także pojedyncze zioła, herbaty i maści na problemy żylne.

Zioła – naturalne wzmocnienie żył i tętnic

Fitoterapia, czyli leczenie ziołami, pomoże w profilaktyce i leczeniu chorób zakrzepowych. Najlepsze będą zioła oczyszczające, uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne. Zwiększają napięcie oraz elastyczność ścian naczyń i żył, a tym samym pomagają przeciwdziałać stanom zapalnym, powodującym bolesność i obrzęki. Nieleczona zakrzepica może powodować dalsze uszkodzenia ścian naczyń i zastawek żylnych, co może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Jakie zioła na problemy żylne wybrać?

Na stany zapalne żył szczególnie poleca się preparaty z rutyną, czyli flawonoidem pochodzenia roślinnego. Znajdziesz ją m.in. w kwiatach perełkowca japońskiego, zielu gryki, dziurawcu zwyczajnym, mięcie pieprzowej, aronii czarnej, berberysie pospolitym czy czarnym bzie. Zioła pomocne na problemy żylne to również kwiat i koszyczek arniki, koszyczek nagietka oraz nasiona i kwiaty kasztanowca.

Szczególnie polecana jest mieszanka ziołowa na żylaki wg Ojca Klimuszko. W jej składzie znajdują się: kora wierzby, kwiat bzu czarnego, kwiat wiązówki, kwiatostan głogu, liść brzozy, liść ruty, ziele jemioły, ziele nawłoci i ziele serdecznika.

Sprawdzone zioła na problemy żylne 

Polecamy także maść na zakrzepicę odbytu, zioła szwedzkie na zakrzepicę wg unikalnej receptury Marii Treben, ziołowe tabletki na wzmocnienie żył i żylaki. Nasza zielarnia to miejsce, w którym kupisz również zioła lecznicze na wiele różnych dolegliwości, pochodzące z Polski i ze świata. Nasi specjaliści podpowiedzą, jakie zioła i mieszanki ziołowe dobrać na określone dolegliwości, a także jak prowadzić naturalne leczenie boreliozy. Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Poznaniu i online.

Pokazuje 1 - 12 z 49 elementów