YERBA MATE

Producenci

YERBA MATE  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
Yerba to naturalny napar przyrządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego (ilex paraguariensis, St.Hillaire). Napój ten ma niezwykłe właściwości pobudzające, wzmacniające, oczyszczające i regulujące. Skład Yerba Mate jest bogaty w składniki odżywcze, dzięki czemu spektrum jej dobroczynnego działania na organizm jest fantastycznie szerokie. Ale po kolei.

rycina rośliny Yerba Mate

Ostrokrzew paragwajski, z którego liści i patyczków powstaje yerbowy susz, jest to wiecznie zielone drzewo, osiągające w stanie dzikim nawet do 20-30 m wysokości.  Występuje jedynie na niewielkim obszarze pomiędzy Oceanem Atlantyckim, a rzeką Paraguay i - ciekawostka - nie udaje się go uprawiać w żadnym innym miejscu na świecie.

Konkretnie, yerbę uprawia się w kilku krajach: Argentyna, Paragwaj i Brazylia. I jest to bardzo ważna informacja, ponieważ z krajem pochodzenia wiąże się najważniejszy podział na rodzaje Yerba Mate. Picie mate jest powszechne w Paragwaju, Urugwaju, Argentynie, południowej Brazyli i Chile i wśród ludzi w każdym wieku i często jest wspólnym rytuałem.

Yerba to napar, który powstaje z ostrokrzewu paragwajskiego. Swoją popularność zawdzięcza drogocennym składnikom odżywczym, a także właściwościom zdrowotnym i pobudzającym. Badania wykazują, że regularne picie Yerby Mate Green korzystnie wpływa na układ odpornościowy i  znacząco łagodzi szereg dolegliwości np. przewlekłe bóle głowy. Ze względu na dużą zawartość kofeiny i teofiliny w składzie, herbata Yerba Mate stanowi także doskonałą alternatywę dla osób, które nie lubią kawy. Na naszej stronie dostępnych jest wiele mieszanek ostrokrzewu paragwajskiego z ziołami. W ofercie znajdują się unikatowe kompozycje smakowe, które zapewniają intensywny, ziołowy smak z domieszką ulubionego, indywidualnie dobranego aromatu.

Najlepsza Yerba Mate – szereg właściwości zdrowotnych

Yerba Mate Green ma w składzie wiele składników odżywczych, które znacząco poprawiają ogólną kondycję organizmu. Ostrokrzew paragwajski zawiera witaminy A, B1, B2, C i E, magnez, potas, fosfor, czy cynk. Bardzo często zalecana jest przez dietetyków ze względu na zapewnienie poczucia sytości. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają wzmożony apetyt, a jednocześnie chcą zadbać o redukcję masy ciała. Aby czerpać pełnię przyjemności o korzyściach zdrowotnych z picia Yerby Mate, warto zadbać o jej odpowiednie zaparzenie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Yerbę można kilkukrotnie zalewać gorącą wodą i swobodnie delektować się kolejnymi dawkami wyjątkowego, nietuzinkowego naparu.

Yerba Mate Green – bogate kompozycje smakowe

Argentyna, Paragwaj i Brazylia to kraje, w których realizowana jest intensywna uprawa ostrokrzewu paragwajskiego. Istnieje kilka odmian Yerby Mate, które różnią się między sobą intensywnością, stopniem goryczki, smakiem, czy aromatem. W naszym sklepie znajduje się jednak mnóstwo kompozycji smakowych, które można dobrać zgodnie w indywidualnymi preferencjami. Zadbaliśmy o to, aby każdy z produktów został dokładnie opisany pod kątem składu, działania i wyczuwalnych aromatów. Pozwala to w pełni zapoznać się z właściwościami konkretnej yerby mate. Opinie konsumentów potwierdzają wysoką jakość produktów znajdujących się w asortymencie naszego sklepu.

Konkurencyjna cena Yerba Mate – sklep

W naszym sklepie znajdują się mieszanki ostrokrzewu paragwajskiego od wielu cenionych na rynku producentów. Cena konkretnego produktu uwarunkowana jest przede wszystkim pojemnością opakowania i składem. Dbamy jednak o doskonały stosunek ceny do jakości. Mniejsza gramatura yerby mate to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z jej wyjątkowym smakiem. Zapewniamy intuicyjny system składania zamówienia, bezproblemowy i bezpieczny przebieg transakcji, szybką realizację i terminową wysyłkę produktu pod wskazany przez klienta adres. Warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny picie naparów ziołowych, które zawierają w składzie wiele drogocennych składników odżywczych. Yerba Mate Green zdecydowanie do nich należy. Życzymy udanych zakupów!

Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów