ZIOŁA NA REFLUKS i ZGAGĘ

Producenci

ZIOŁA NA REFLUKS i ZGAGĘ  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 78 elementów
Zioła na refluks
Sprawnie działający układ pokarmowy ma kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka oraz jego codziennego komfortu. Niestety, wiele osób boryka się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mogą negatywnie wpływać na jakość ich życia. Potencjalnych przyczyn problemów jest wiele, dlatego podstawową kwestią jest właściwa diagnostyka. 
Refluks to bardzo problematyczna dolegliwość, której objawy mogą być powodem dużego dyskomfortu. Leczenie refluksu musi być prowadzone pod ścisłą kontrolą lekarza. Niestety, na chorobę reflusową cierpi duża część społeczeństwa. Niekoniecznie refluks dotyka tylko osób starszych. Należy zaznaczyć, że jakiekolwiek niepokojące objawy są wskazaniem do jak najszybszej konsultacji ze specjalistą. Nieleczony refluks może mieć poważne konsekwencje zdrowotne i prowadzić, na przykład, do pojawienia się owrzodzeń przełyku. 

Zioła na refluks i zgagę:

- Korzeń i liście prawoślazu lekarskiego
- Soplówka jeżowata
- Olej rokitnikowy
- Szałwia
- Mięta pieprzowa
- Arcydzięgiel korzeń
- Podbiał liść
- Lukrecja
- Kurkuma
- Len (siemie lniane)
- Babka lancetowata
- Liść podbiału  i inne 

Zioła na refluks gardłowo-krtaniowy

Choroba refluksowa może być podzielona na trzy rodzaje. Refluks gardłowo-krtaniowy polega na przesuwaniu się treści żołądkowej do gardła i krtani. W przebiegu tego schorzenia treść żołądkowa może trafiać również do jamy ustnej, zatok przynosowych i ucha środkowego. Jest to rzadszy rodzaj refluksu niż refluks żołądkowo-przełykowy. Do objawów refluksu gardłowo-krtaniowego zalicza się, między innymi, chrypkę czy niemiły zapach z ust. 

Zioła na refluks dwunastniczo-żołądkowy

Refluks dwunastniczo-żołądkowy (inaczej nazywany refluksem jelitowo-żołądkowym) cofaniu się treści dwunastnicy do żołądka. Prawidłowo powinna się ona dostać do jelita cienkiego. Ten rodzaj refluksu bardzo negatywnie oddziałuje na śluzówkę żołądka, a jego objawy to, między innymi: bóle w nadbrzuszu czy wymioty z żółcią. Należy pamiętać, że refluks dwunastniczo-żołądkowy to poważnym problem zdrowotny, który absolutnie nie może być bagatelizowany. 

Zioła na refluks żołądka

Refluks żołądkowo-przełykowy to najczęściej spotykany rodzaj refluksu. Jak sama nazwa wskazuje, w jego przebiegu treść żołądka cofa się do przełyku, co może doprowadzić do pojawienia się w nim stanu zapalnego. Refluks żołądkowo-przełykowy najczęściej objawia się bólem brzucha, zgagą, nudnościami oraz pieczeniem w okolicach mostka. Rozpoznanie rodzaju choroby refluksowej ma kluczowe znaczenie dla wdrożenia przez lekarza odpowiedniego leczenia. 

Naturalne zioła na refluks żołądka

Zioła na refluks żołądkowo-przełykowy mogą działać wspomagająco, ale należy je przyjmować za zgodą lekarza. Trzeba również pamiętać, że preparaty ziołowe są w stanie wchodzić w interakcję z zażywanymi lekarstwami, dlatego konsultacja ze specjalistą to konieczność.  Jako zioła na refluks żołądkowo-przełykowy stosuje się między innymi znany i powszechnie w Polsce występujący rumianek, który jest znany przede wszystkim ze swoich właściwości łagodzących skurcze. Zioła łagodzące na refluks przełykowy to także melisa, która dodatkowo działa wspomagająca w okresach związanych z wysokim poziomem stresu i napięcia nerwowego. W diecie osób cierpiących na refluks żołądkowo-przełukowy można stosować ponadto koper włoski, który generalnie jest często wykorzystywany w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Zioła na zgagę i refluks w ofercie Mojej Zielarni

W ofercie Mojej Zielarni znajdziesz zioła na nadkwasotę i refluks żołądkowy pochodzące od sprawdzonych dostawców. Wszystkie preparaty ziołowe mają sprawdzony skład i są starannie selekcjonowane. Naszym celem jest zapewnienie klientom asortymentu składającego się z możliwie jak najlepszej jakości produktów. Proponujemy zioła do picia na refluks przełyku oraz preparaty ziołowe w innych formach, pozwalając na wybór tej najbardziej odpowiadającej potrzebom i preferencjom kupujących.
Jeżeli nie wiesz, jakie zioła na refluks wybrać, chętnie podpowiemy Ci, które produkty mogą okazać się najbardziej odpowiednim zakupem. Mamy doświadczenie i wiedzę, którą się z Tobą podzielimy. Dodatkowo, zajmujemy się realizacją recept zielarskich oraz na Twoje zamówienie, możemy przygotować mieszankę ziołową według receptur znanych zielarzy – Ojca Grzegorza Sroki czy Ojca Klimuszko. 
Poza ziołami na refluks jesteśmy w stanie zaproponować Ci również bardzo szeroki wybór ziół na inne dolegliwości. W naszej ofercie dostępne są między innymi: zioła na żołądek i jelita, zioła na wzrok, zioła na trawienie, preparaty dla osób aktywnych fizycznie, zioła przeciwbólowe i obniżające ciśnienie, zioła na woreczek żółciowy, pamięć, koncentrację i odporność, zioła na zaparcia, które są bardzo uciążliwą, ale częstą dolegliwością, zioła na trzustkę, problemy kobiece oraz wysokiej jakości zioła na wątrobę. Tak zróżnicowany asortyment to ukłon w stronę potrzeb klientów. 
Poza ziołami, w ofercie Mojej Zielarni możesz znaleźć także produkty do aromaterapii, naturalne kosmetyki, miody i produkty pszczele oraz zdrową żywność. Składając zamówienie w sklepie internetowym zyskujesz gwarancję bezpiecznych zakupów. Dostawę kupionych przez Ciebie produktów zrealizujemy możliwie jak najszybciej. Wolisz tradycyjną formę zakupów? Zapraszamy Cię do naszej zielarni działającej stacjonarnie w Poznaniu, gdzie również nasi specjaliści doradzą Ci w wyborze odpowiednich produktów, a Ty zrobisz zakupy bez oczekiwania na przesyłkę. 
Zioła lecznicze to nasza pasja. Wszystkie produkty przechowujemy w odpowiednich warunkach. Skorzystaj z naszej oferty, a my zadbamy o Twoje zadowolenie. Skorzystaj z naszego doświadczenia!
Pokazuje 1 - 12 z 78 elementów