Znajdziecie tu Państwo mieszanki według Marii Treben, Według Ojce Grzegorza Sroki, według A. Ożarowskiego oraz inne odznaczające się wysoką skutecznością
Niepłodność małżeńska może być spowodowana ze strony kobiety lub mężczyzny, albo obojga małżonków. Niepłodność całkowita istnieje przy wadach rozwojowych narządów rodnych i po operacjach. Niepłodność względna powstaje na tle procesów chorobowych, głównie zapalenia narządów, które mają charakter przejściowy, chociaż skutki mogą być trwałe, a nadzieja...
Mieszankę stosujemy w wspomagająco lub profilaktycznie w uspokojeniu oraz wspomaganiu pracy serca.
Czerwienica jest chorobą przewlekłą, spowodowana szpikowymi schorzeniami rozrostowymi. Objawia się nadmiernym wzrostem liczby czerwonych krwinek oraz objętością krwi krążącej. Choroba dotyka osób starszych szczególnie mężczyzn. Nadkrwistość rozpoznajemy po badaniu krwi, szczególnie erytrocytów, zaczerwienieniu błon śluzowych oraz powiększoną śledzioną.
Choroba ta jest spowodowana zaburzeniami przemiany materii. Charakteryzuje się nadmiernym wzrostem ciężaru ciała, powstałym w wyniku magazynowania w organizmie zbyt dużych ilości tłuszczu. Otyłość może pojawiać się w każdym okresie życia.
Nerwice są to choroby, które mają podłoże emocjonalne, psychogennych, cechują się uczuciem lęku oraz przykrymi dolegliwościami psychicznymi i cielesnymi, które mogą być wywołane bezpośrednio przez lęk lub mają stanowić obronę psychologiczną przed lękiem powstającym w wyniku wewnętrznego konfliktu.
Przyczyną choroby są zaburzenia przemiany związków purynowych, w wyniku których w ustroju wzrasta ilość kwasu moczowego. Wytwarzanie tego związku przekracza możliwości usuwania go przez nerki, co powoduje zwiększenie jego zawartości we krwi i płynach ustrojowych.
Mieszanka ziołowa na tobiele (Zioła na torbiele) 525g
Mieszankę stosujemy w wspomagająco wiecej na stronie Doktora https://rozanski.li/4352/rdestowiec-reynoutria-fallopia-w-praktycznej-fitoterapii/ Recepta zaciągnieta ze strony Dr. Różańskiego
Mieszankę stosujemy w leczeniu kontuzji w formie okładów. Kontuzja charakteryzuje się uszkodzenie różnych części ciała spowodowane uderzeniem. Mogą wystąpić podskórnym wylewem krwi lub skóra może być nie naruszona
Mieszankę stosujemy w leczeniu gośćca przewlekłego postępującego do stosowania okładów. Gościec przewlekły postępujący jest chorobą tkanki łącznej związaną ze zmianami w obrębie błony maziowej stawu. Choroba nazywana inaczej reumatoidalnym zapaleniem stawów. Charakteryzuje się powodując obrzmieniem , dużą bolesność uciskową i samoistną oraz...
Jęczmień powstaje na skutek zapalenia gruczołu łojowego przyrzęskowego (jęczmień zewnętrzny) lub gruczołu znajdującego się w tarczce powieki (jęczmień wewnętrzny). Jęczmień wywołany jest przez bakterie ropne (gronkowce).
Gościec przewlekły postępujący jest chorobą tkanki łącznej związaną ze zmianami w obrębie błony maziowej stawu. Choroba nazywana inaczej reumatoidalnym zapaleniem stawów. Charakteryzuje się powodując obrzmieniem , dużą bolesność uciskową i samoistną oraz sztywnością stawów.
Choroba należy do grupy nowotworów złośliwych krwi. Objawia się niekontrolowanym wzrostem białych krwinek, limfoblastów, które mogą naciekać na tkanki i narządy. Choroba dopada pacjentów niezależnie od wieku. Wyróżniamy kilka rodzajów białaczki od ostrej i przewlekłej szpikowej do limfatycznej.
Powstaje na skutek niedoboru witaminy C, która bierze udział w wielu procesach metabolicznych. Objawy gnilca dziąseł zjawiają się po dłuższym okresie żywienia ubogiego w tę witaminę lub całkowitego jej braku.
Piegi występują w postaci plam na skórze, mają kolor brunatny lub żółtobrunatne. Są pojedyncze lub mnogie, mogą się zlewać i grupować. Występują w miejscach wystawionych na działanie słońca. Zimą bieleją, a latem i wiosną stają się wyraźniejsze. Występują u ludzi z wrodzoną skłonnością osobniczą skóry, zwłaszcza u osób rudych. Nie jest to choroba,...
Charakteryzuje się powstaniem grudek wysiękowych z pęcherzykiem na szczycie. Często temu towarzyszy obrzęk i rumień. Wykwity mogą obejmować duże powierzchnie sączące z małymi nadżerkami, stopniowo tworzą się strupy i naskórek ulega złuszczeniu. Wyprysk umiejscawia się głównie na dłoniach i stopach.
Wypryski skórne to uczuleniowa, alergiczna choroba skóry. Charakteryzuje się powstaniem grudek wysiękowych z pęcherzykiem na szczycie. Często temu towarzyszy obrzęk i rumień. Wykwity mogą obejmować duże powierzchnie sączące z małymi nadżerkami, stopniowo tworzą się strupy i naskórek ulega złuszczeniu.
Żółtaczka powoduje zabarwienie skóry, błon śluzowych i oczu na kolor żółty przez barwnik żółci, który przeniknął do krwi. Ze względów praktycznych dzielimy żółtaczkę na:miąższową — spowodowaną zaburzeniem czynności wątroby mechaniczną, która jest skutkiem zaburzeń czynności dróg żółciowych hemolityczną, powodującą zbyt szybki rozpad czerwonych...
Mieszanka stosujemy w leczeniu żylaków goleni. Żylaki mogą powstać na wskutek anatomicznego upośledzenia ściany i zastawek żył oraz niedrożności żył głębokich spowodowane zakrzepami. Zmiany mogą być zapalne, wsteczne, bliznowate. Żyły podczas choroby charakteryzują się brakiem elastyczności, następuje zwiotczenie ścian oraz zanik zastawek żylnych.
Przyczyna schorzenia nie jest znana, lecz łojotok jest jednym z czynników powodujących łysienie. Obecnie przyjmuje się, że zasadniczą rolą w występowaniu łysienia odgrywają hormony androgenne, przy czym nie jest bliżej poznany mechanizm działania. Łysieją zazwyczaj mężczyźni. Często istnieje rodzinna skłonność do tego typu łysienia.
Nadmierna potliwość może występować u osób zdrowych. Organizm broni się i chce utrzymać stałą temperaturę ciała. Przykładem są duże wysiłki fizyczne, wysoka temperatura otoczenia. Może wystąpić w niektórych stanach chorobowych oraz w przypadkach indywidualnej skłonności do nadmiernego pocenia się.