ZIOŁA NA JELITA

Producenci

zioła na uchyłki jelita grubego,. zespół jelita drażliwego zioła,zioła na oczyszczenie jelit,zioła na zapalenie jelit  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów

Zioła na jelita

Jelita to część układu pokarmowego człowieka. Dzięki jelitu cienkiemu Twój organizm może sprawnie wchłaniać potrzebne mu składniki pokarmowe, natomiast w jelicie grubym niestrawiony pokarm jest przekształcany w kał, który wydalasz na zewnątrz. Niestety, czasami jelita nie pracują tak produktywnie, jak tego oczekujesz, co może skutkować pojawieniem się kłopotliwych objawów. 


Sprawna praca jelit ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowia, ale również samopoczucia. Dolegliwości takie jak bóle brzucha, gazy czy wzdęcia negatywnie wpływają na jakość życia i mogą być niestety bardzo krępujące w sytuacjach towarzyskich. Przyczyny kłopotów z jelitami są różne: od nieodpowiedniej diety po poważne schorzenia zdrowotne, dlatego zawsze podstawową kwestią jest diagnostyka lekarska. Wspomagająco, w przypadku niektórych problemów, mogą działać odpowiednio dobrane zioła na jelita. Wybierając zioła wspomagające pracę jelit należy mieć na uwadze podłoże odczuwanych dolegliwości. 


Zioła na uchyłki jelita grubego


Uchyłkowatość jelit często jest spowodowana stosowaniem diety z niewystarczającą ilością błonnika pokarmowego, bazującej na pokarmach o wysokim stopniu przetworzenia. Niestety pojawianie się uchyłków jelita grubego jest obecnie uznawane za chorobę cywilizacyjną z uwagi na częstość ich występowania. Właśnie dlatego warto dbać o właściwe nawyki żywieniowe. Jako zioła na uchyłki jelita grubego wymienia się między innymi nasiona babki płesznik oraz siemię lniane, które pomaga w czasie problematycznych zaparć. Siemię lniane zwykle przyjmuje się po wcześniejszym namoczeniu ziarenek w wodzie, dzięki czemu napar zyskuje charakterystyczną śluzowatą konsystencję. 


Zioła na zespół jelita drażliwego


Zespół jelita wrażliwego to przewlekła choroba przewodu pokarmowego, objawiająca się przede wszystkim silnymi bólami brzucha, biegunkami, zaparciami czy uciążliwymi wzdęciami. Zioła na drażliwe jelita to najczęściej mieszanki, których skład jest dopasowywany do dolegliwości odczuwanych przez chorego. W skład takich mieszanek mogą wchodzić takie zioła na pracę jelit, jak: koper włoski czy liście mięty. Warto zaznaczyć, że koper włoski ma działanie wiatropędne, dlatego jest jednym z najczęściej stosowanych ziół w przypadku różnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. 


Zioła na oczyszczenie jelit


Zioła na oczyszczenie jelit ze złogów, w zależności od preferencji osób, które je przyjmują, można stosować w różnych formach. Do najpopularniejszych należą łatwe w przygotowaniu napary ziołowe lub herbatki. Jako zioła na przeczyszczenie jelit stosuje się między innymi mniszek lekarski, który ma zresztą wiele innych cennych właściwości prozdrowotnych. Do ziół oczyszczających jelita zalicza się również powszechnie występującą w Polsce pokrzywę, która dodatkowo dostarcza witamin i składników mineralnych oraz wykazuje działanie moczopędne. 


Zioła rozkurczowe na jelita


Zioła na prawidłową pracę jelit powinny być dopasowane do charakteru odczuwanych dolegliwości. Jakiekolwiek zioła na chore jelita należy więc wybierać z rozwagą, najlepiej po konsultacji ze specjalistą. Ostrożność w stosowaniu ziół muszą zachować szczególnie te osoby, które przyjmują leki – zioła mogą wchodzić z nimi w interakcję. W takim przypadku potrzebna jest zgoda lekarza. Skurcze jelit może łagodzić powszechnie w Polsce znany rumianek. Działanie rozkurczowe ma również koper włoski, który dodatkowo wspiera prawidłową perystaltykę jelit. 


Zioła na poprawę perystaltyki jelit


Zioła na perystaltykę jelit są stosowane przede wszystkim w walce z uciążliwymi zaparciami. Wśród ziół działających na pobudzenie pracy jelit wymieniany jest na przykład senes oraz rzewień. W praktyce zioła stosowane na poprawę pracy jelit najczęściej mają formę mieszanki przeznaczonej do zaparzania. Jeżeli chcesz skutecznie walczyć z zaparciami zadbaj również o regularną aktywność fizyczną oraz właściwą dietę. Zioła na zaparcia mogą działać wspomagająco w przypadku takich dolegliwości, ale koniecznością jest konsultacja lekarska. 


Wybierając zioła na jelita i wzdęcia należy decydować się wyłącznie na produkty wysokiej jakości, o znanym składzie, pochodzące od sprawdzonych producentów. Niezależnie od tego czy szukasz ziół na zapalenie jelit, na przykład takich jak zioła na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, czy potrzebne są Ci zioła przeczyszczające jelita, stawiaj na jakość.


Jeżeli nie wiesz, jakie zioła na zdrowe jelita warto wybrać, skonsultuj się z nami. Chętnie pomoże Ci w zakupach korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia. Poza ziołami na jelita, proponujemy również zioła na trawienie, wzrok, wzmocnienie organizmu, zioła przeciwbólowe, alergię, żołądek, zioła na woreczek żółciowy, pamięć i koncentrację oraz zioła na trzustkę. Ponadto, w naszej ofercie dostępne są również starannie wyselekcjonowane zioła na wątrobę. Preparaty ziołowe dostępne są w różnych formach: tabletek, nalewek, herbatek do zaparzania itp., dzięki czemu można wybrać produkt odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom. 


Dokładamy wszelkich starań, żeby asortyment Mojej Zielarni odpowiadał potrzebom klientów. Wszystkie proponowane zioła lecznicze pochodzą od zaufanych dostawców! Zapraszamy do składania zamówień. Gwarantujemy bezpieczne zakupy i sprawną dostawę Twoich zakupów. Jeżeli wolisz zakupy stacjonarne, zapraszamy do naszej zielarni działającej w Poznaniu. 

Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów