TEMPERATURA I BÓL

Producenci

Zioła przeciwbólowe i na gorączkę

Wybierz zioła przeciwbólowe, które pomogą w walce z bólem - subiektywnym uczuciem, który każdy zna z własnego doświadczenia. Długotrwały, przewlekły ból zwykle uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, nerwobóle czy ból kręgosłupa – każdy z nas któregoś doświadczył – i wówczas zwykle sięgał po lek...

Wybierz zioła przeciwbólowe, które pomogą w walce z bólem - subiektywnym uczuciem, który każdy zna z własnego doświadczenia. Długotrwały, przewlekły ból zwykle uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, nerwobóle czy ból kręgosłupa – każdy z nas któregoś doświadczył – i wówczas zwykle sięgał po leki przeciwbólowe. Zamiast chemicznych preparatów, warto wykorzystać leczniczą moc fitoterapii i sięgnąć po znane od lat naturalne zioła na ból i gorączkę. Oferuje je nasz specjalistyczny sklep zielarski na prawach apteki.

 

Zioła przeciwbólowe w Mojej Zielarni

Zioła przeciwbólowe są naturalną alternatywą dla farmaceutycznych środków przeciwbólowych. Ziołowe preparaty zwykle nie powodują niekorzystnych skutków ubocznych i interakcji. W zależności od rodzaju zioła znajdziesz go m.in. w postaci płynnych suplementów, kapsułek, olejków, kropel oraz mieszanek ziołowych. Oto niektóre zioła pomocne na wybrane dolegliwości bólowe:

  • zioła na migrenę i inne bóle głowy, np. zioła szwedzkie Marii Treben, złocień maruna, lepiężnik różowy, kora wierzby, kwiat czarnego bzu, kwiatostan lipy, rumianek.
  • zioła na ból brzucha i żołądka, w tym zioła o działaniu rozkurczowym, np. dziurawiec, rumianek, krwawnik pospolity; a także zioła na niestrawność i problemy trawienne, np. mięta, kminek, szałwia lekarska, nagietek.
  • zioła na gardło, np. wyciąg z prawoślazu, szałwii, aloesu, jeżówki purpurowej, rumianek, szałwia lekarska, tymianek pospolity, nagietek lekarski, podbiał pospolity, porost islandzki.
  • zioła na bóle mięśni i stawów oraz ból kręgosłupa, np. bylica piołun, żywokost lekarski, szczeć pospolita, dziurawiec, rozmaryn.
  • zioła na bóle menstruacyjne, np. krwawnik, jasnota, dymnica, pokrzywa, fiołek, nawłoć, kocanka, lawenda, nagietek, mniszek lekarski, korzeń arcydzięgla oraz mieszanki ziołowe według receptury Ojca Klimuszko.
  • zioła na ból ucha, np. olejek z drzewa herbacianego.

 

Zioła na gorączkę

Gorączka to podwyższona temperatura ciała ponad fizjologiczną normę, zwykle jest odpowiedzią na chorobę. Jej funkcją jest ułatwienie zwalczania infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. W przypadku temperatury przekraczającej normalną temperaturę ciała 36 6 ℃ sięgnij po zioła na zbicie gorączki jak napar z kwiatu lipy, czarnego bzu, kwiatu wiązówki czy liści i owoców maliny. W walce z wysoką temperaturą ciała pomogą również owoce berberysu, pączki topoli, kora wierzbowa, bratki, głóg oraz dzika róża. Korzystne działanie ma także mieszanka ziołowa na gorączkę wg Ojca Klimuszko.

Nasza stacjonarna zielarnia w Poznaniu oraz online oferuje specjalistyczną pomoc w doborze ziół do wieku, chorób i potrzeb organizmu. Realizujemy również recepty zielarskie oraz oferuje zioła lecznicze na liczne dolegliwości organizmu.

Więcej

Zioła przeciwbólowe i na gorączkę   Jest 145 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 145 elementów