TEMPERATURA I BÓL

Producenci

TEMPERATURA I BÓL

Ból- każdy z nas zna to pojęcie z własnego doświadczenia. Ból jest subiektywnym uczuciem każdego z nas. Ciężko jednak przy dużej jego skali na normalne funkcjonowanie. Bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, nerwobóle, ból kręgosłupa – każdy z nas któregoś doświadczył– i wtedy sięga po leki przeciwbólowe. To normalne, nikt nie lubi ...

Ból- każdy z nas zna to pojęcie z własnego doświadczenia. Ból jest subiektywnym uczuciem każdego z nas. Ciężko jednak przy dużej jego skali na normalne funkcjonowanie. Bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, nerwobóle, ból kręgosłupa – każdy z nas któregoś doświadczył– i wtedy sięga po leki przeciwbólowe. To normalne, nikt nie lubi cierpieć. Ale SA naturalne metody  i zioła na walkę z bólem.

 Gorączka to podwyższona temperatura ciała ponad fizjologiczną normę. Gorączka jest najczęściej odpowiedzią na chorobę. Jej funkcją jest ułatwienie zwalczania infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Może być ona również skutkiem innych zdarzeń, niezwiązanych bezpośrednio z przeciwdziałaniem infekcji.

Ze względu na wysokość temperatury, wyróżnia się stan podgorączkowy – poniżej 38 stopni Celsjusza, gorączkę nieznaczną – od 38 do 38,5 stopni Celsjusza, gorączkę umiarkowaną – od 38,5 do 39,5 stopni Celsjusza, gorączkę znaczną – od 39,5 do 40,5 stopni Celsjusza, gorączkę wysoką – od 40,5 do 41 stopni Celsjusza, oraz gorączkę nadmierną – powyżej 41 stopni Celsjusza.

W powszechnym mniemaniu, gorączka stanowi jeden z nieodłącznych elementów choroby i jako taki powinna być bezwzględnie zwalczana. Nie jest to do końca prawda. Gorączka jest bowiem jednym z elementów obrony organizmu przed infekcją i tak naprawdę może być pożytecznym narzędziem w jej zwalczaniu.

Więcej

TEMPERATURA I BÓL Jest 139 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 139 elementów