REUMATYZM

Producenci

REUMATYZM  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 84 elementów

Reumatyzm to nie konkretna choroba, a określenie ponad setki różnych jednostek, które dotyczą przede wszystkim stawów, ale nieraz także innych elementów całego układu ruchu. To w każdym przypadku schorzenia uciążliwe, objawiające się dolegliwościami bólowymi (czasami przewlekłymi lub nawracającymi) bądź zaburzeniami ruchomości stawów.

Leczenie konkretnej choroby jest uzależnione od jej rodzaju, jednak w każdym przypadku terapię można wspomóc naturalnymi metodami. W niniejszej kategorii znajdują się sprawdzone zioła na reumatyzm. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Zioła lecznicze na reumatyzm - sklep

Zioła lecznicze na reumatyzm mają przede wszystkim zahamować rozwój choroby. Warto podkreślić również, że są wsparciem dla leczenia tradycyjnego i mogą nie zastąpić terapii odpowiednio dobranej przez lekarza prowadzącego. Właściwe zmiany w diecie mogą jednak być bardzo pomocne, co potwierdzają badania i opinie wielu ekspertów - zwłaszcza, jeśli zostaną wzbogacone o aktywność fizyczną.

W naszej ofercie znajduje się wyselekcjonowana grupa ziół, a także bazujących na nich ekstraktach, kremach i maściach. Dysponujemy również innymi preparatami pochodzenia naturalnego (np. wykorzystującymi bursztyn). Warto mieć świadomość, że stosowane w naturalnej medycynie związki są niezwykle skuteczne w redukowaniu objawów reumatyzmu. Chodzi na przykład o pokrzywę mającą przeciwzapalne właściwości, arnikę czy korzeń cykorii. Dostępne są również starannie skomponowane mieszanki, przygotowane dla chorych na reumatyzm (np. do parzenia w formie herbaty) W każdym przypadku są to sprawdzone produkty, które nieprzypadkowo polecane także przez lekarzy celem urozmaicenia diety.

Zioła na reumatyzm - różnorodna oferta

W naszej ofercie znajduje się wiele ziół, które występują w różnych postaciach - ekstraktów, pastylek, suszu, maści i nie tylko. Dzięki temu każdy może dobrze dopasować produkt do zaawansowania schorzenia. Reumatyzm jest bowiem bardzo zróżnicowany - jak wspomnieliśmy wcześniej, to nie konkretna choroba, a określenie na ponad sto jednostek chorobowych.

Reumatyzm - czym się charakteryzuje?

Reumatyzm to potoczne określenie na choroby, które są zróżnicowane, jednak praktycznie wszystkie dotyczą dolegliwości bólowych w układzie kostno-stawowym i/lub zwyrodnienia tkanki łącznej czy zaburzeń w obrębie narządu ruchu. Ból jest nawracający, często przewlekły i ciężki do zniesienia. Ponadto kolejny charakterystyczny objaw stanowi zaburzenie ruchomości stawów.

Warto mieć świadomość, że w naszym kraju na reumatyzm cierpi około 10 milionów ludzi, a około 70% z nich to kobiety. Co istotne, liczba chorych będzie się powiększać, co wiąże się z popularnością prac biurowych i wykonywanych z wykorzystaniem komputera - siedzący tryb życia źle wpływa na ruchomość stawów.

Wyróżnić można wiele rodzajów reumatyzmu. Chodzi na przykład o układowe choroby tkanki łącznej (np. popularne reumatoidalne zapalenie stawów), spondyloartropatie (np. łuszczycowe zapalenie stawów), chorobę zwyrodnieniową stawów, choroby kości i chrząstek (np. osteoporoza), zapalenia stawów, choroby gruczołów dokrewnych (np. dna moczanowa), nowotwory, zaburzenia nerwowo-naczyniowe (np. cieśń nadgarstka), reumatyzm pozastawowy (np. zapalenia ścięgien), a także inne choroby z objawami ze strony stawów.

Przyczyny powstania reumatyzmu są różne. To na przykład sytuacja, w której układ immunologiczny zaczyna atakować błonę maziową otaczającą stawy. Powstaje przez to stan zapalny prowadzący przez pogrubienie błony do zniszczenia chrząstki i kości w stawie. Przez to cały element dotyka deformacja.

Warto mieć na uwadze także fakt, że na reumatyzm mają wpływ: uwarunkowania genetyczne, niedobór witaminy D w organizmie, brak aktywności fizycznej lub nadaktywność, palenie papierosów, nadmiar soli w diecie, długotrwałe przebywanie w chłodnym otoczeniu, infekcje, zaburzenia układu odpornościowego, a nawet pogoda (zwłaszcza w przypadku reumatyzmu dotyczącego nóg oraz rąk).

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych ziół na reumatyzm w świetnych cenach!

Pokazuje 1 - 12 z 84 elementów