ZIOŁA NA TORBIELE

Producenci

ZIOŁA NA TORBIELE  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 33 elementów

Zioła na torbiele

 

Torbiel (inaczej nazywana cystą) to patologiczna zmiana, która może zawierać płyn lub treść o galaretowatej strukturze. Torbiele pojawiają się w różnych częściach ludzkiego organizmu, a do najczęściej występujących należą torbiele jajników i piersi. Bardzo często pojawienie się torbieli nie jest związane z żadnymi objawami, które mogłyby zwrócić uwagę pacjenta, dlatego do ich zdiagnozowania konieczne może być przeprowadzenie odpowiednich badań. Najczęściej torbiele nie są niebezpieczne, więc nie w każdym wypadku koniecznością jest ich usunięcie. Zabieg chirurgiczny może być natomiast niezbędny, na przykład, jeżeli torbiel będzie miała duże rozmiary. O leczeniu decyduje lekarz.

 

Zioła na torbiele wątroby

 

Torbiele wątroby są często diagnozowane zupełnie przypadkowo, podczas wykonywania badań obrazowych. Początkowo mogą nie dawać objawów, ale ich wzrost może powodować pojawienie się problemów z układem pokarmowym. Pojawienie się torbieli wątroby może mieć wiele różnych przyczyn, a u niektórych pacjentów mogą one prowadzić do poważnych powikłań. W dużej liczbie przypadków, jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia torbieli jest ich chirurgiczne usunięcie. Stosując jakiekolwiek zioła na torbiele na wątrobie, należy najpierw zapytać lekarza, czy nie będą one wchodziły w interakcję z innymi, przyjmowanymi lekami. W ofercie Mojej Zielarni znajdziesz wiele preparatów ziołowych wspomagających pracę wątroby. Jeżeli nie wiesz, które z nich mogą okazać się pomocne w przypadku Twoich dolegliwości, zachęcamy do kontaktu.

 

Zioła na torbiele nerek

 

Torbiele nerek mogą występować zarówno w warstwie korowej, jak i rdzennej. Pojawiają się pojedynczo lub w większej liczbie, w zależności od indywidualnego przypadku. Jeżeli torbiele nerek nie są związane z pojawieniem się jakichkolwiek objawów, wielu pacjentów dostaje przede wszystkim zalecenie ich regularnej obserwacji. Leczenie torbieli nerek jest dostosowywane między innymi do rodzaju torbieli.

 

Zioła na torbiele kręgosłupa

 

Torbiel Tarlova to torbiel okołokorzeniowa kręgosłupa, która występuje stosunkowo rzadko, a do najbardziej typowych objawów jej obecności zalicza się między innymi: ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, który może promieniować do pośladków i nogi, ból klatki piersiowej, u mężczyzn zaburzenia erekcji oraz dolegliwości bólowe w trakcie oddawania moczu lub jego nietrzymanie. Podstawą leczenia torbieli Tarlova jest leczenie zachowawcze, ale w niektórych przypadkach niezbędnym krokiem jest operacja.

 

Zioła na torbiele jajników

 

Torbiele jajników mogą występować pojedynczo lub grupowo, na jednym lub obu jajnikach. Do najczęściej pojawiających się torbieli należą torbiele czynnościowe, których przyczyną są zaburzenia hormonalne. W ofercie Mojej Zielarni znajdziesz zioła na torbiele jajnika w postaci mieszanki wykonywanej na specjalne zamówienie klienta. W skład mieszanki ziół na torbiel jajnika wchodzą, między innymi, ziele krwawnika i skrzypu polnego, nasienie lnu, kłącze perzu, liść brzozy, kwiatostany nagietka oraz kwiatostany kocanek. Czas oczekiwania na tę mieszankę ziół na torbiele na jajnikach to najczęściej jeden dzień roboczy.

 

Zioła na torbiel trzustki

 

Torbiele trzustki często nie dają żadnych objawów, dlatego w wielu przypadkach bywają diagnozowane niespodziewanie podczas badań obrazowych. Do charakterystycznych symptomów, które mogą wskazywać na ich obecność należą: dolegliwości bólowe, chudnięcie, dyskomfort w jamie brzusznej czy nudności. Postępowanie lecznicze ustala lekarz i jest ono uzależnione od tego, z jakim rodzajem torbieli zmaga się pacjent.  

 

Zioła na torbiele w piersiach

 

Torbiele piersi diagnozuje się najczęściej przy pomocy badania ultrasonograficznego. W większości są to zmiany łagodne, które rozpoznaje się przede wszystkim u młodych pacjentek, przed okresem menopauzy. Do częstych przyczyn pojawiania się torbieli należą zaburzenia gospodarki hormonalnej. To zwykle wypełnione płynem guzki, ale  mogą bardzo zaniepokoić, mimo, ze nie są one zmianami nowotworowymi.Można ich się pozbyć dzięki suplementowaniu odpowiednich witamin, ograniczenie tłuszczu, zwierzęcegow diecie a takze przy pomocy oczywiście zioł i okładów. 

Stosując jakiekolwiek zioła na torbiele w piersiach, należy zasięgnąć porady lekarza i upewnij się, że zioła na torbiele piersiowe nie wejdą w interakcję z przyjmowanymi lekarstwami.


Jakimi ziołami można leczyć torbiele w piersiach?

 Wiesiołek, a szczególnie olejek z wiesiołka, jest jpodstawowym sposobem radzenia sobie z tym problemem.  Zawiera on niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Olej może pomóc nie tylko w związanych z procesami menstruacyjni bólach piersi, ale również w walce z torbielami piersi. Powinno sie go codziennie stosować. 
Olejek z wiesiołka to także świetny spoób na przesuszoną skórę, ponieważ zewnętrznie wcierany, regeneruje i głęboko  nawilża skórę. Nie tylko pomaga on w pozbyciu się dokuczliwych torbieli, jego właściwości pozwalają na wzmocnienie stanu naczyń krwionośnych i odporności organizmu, doskonale wpływa on ponadto na stan skóry. Można go stosować wewnętrznie, ale w celu pozbycia się torbieli zioła należy nakładać na skórę.

Kuracja olejem rycynowym nie może być co prawda przeprowadzana przez kobiety ciężarne, ale również cieszy się wysoką skutecznością. Pierś należy zabezpieczyć folią, po czym przykładać do niej ściereczkę nasączoną rozgrzanym olejem rycynowym. Okłady ze skrzypu stosuje się w bardzo podobny sposób, pomagają one zresztą także przy krwiakach i czerniakach. Ziołowe środki moczopędne pomagają w zmniejszaniu obrzęku piersi oraz związanego z nim dyskomfortu. Idealne nawodnienie oznacza w wypadku ich stosowania oddawanie moczu w kolorze wody nawet 10 razy w ciągu doby. Najbardziej skuteczne w tym względzie są liście mniszka lekarskiego, lecz krwawnik pospolity i uva ursi także są bardzo pomocne.


 

Jeżeli nie wiesz, jakie zioła na torbiele wybrać, skonsultuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą w Ci w zakupach. Dodatkowo proponujemy również zioła na trawienie, uspokojenie, dobry sen, zioła na jelita, układ oddechowy, nerki, zioła na woreczek żółciowy, refluks i zgagę oraz zioła na wątrobę. Zapraszamy!

 

 

Pokazuje 1 - 12 z 33 elementów