Zioła na sen - suplementy na bezsenność

Zioła na sen - suplementy na bezsenność

Problemy ze snem dotykają od czasu do czasu każdego z nas. Jednak w przypadku, gdy zaczynają się przedłużać, mogą poważnie zaburzać codzienne funkcjonowanie. Wówczas warto sięgnąć po pomoc lekarza, a także wypracować nawyki, które ułatwią zasypianie – jednym z nich jest regularne spożywanie ziół.

Zioła spotkamy pod postacią herbat i suplementów, a ich stosowanie może się okazać skutecznym wsparciem leczenia. Te naturalne preparaty wykazują szereg korzystnych właściwości, które przekładają się nie tylko na lepszą jakość odpoczynku, ale mają również pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu i codzienne samopoczucie. Jakie zioła na sen warto wypróbować?

Zioła na sen – naturalne preparaty o skutecznym działaniu

Zioła na dobry sen to preparaty, które można stosować zarówno wspomagająco w leczeniu bezsenności, jak i doraźnie oraz profilaktycznie – w trosce o odpowiedni wypoczynek. Warto jednak pamiętać, że jeśli problemy z bezsennością utrzymują się ponad miesiąc, a domowe sposoby nie przyniosły oczekiwanych efektów, należy jak najszybciej zasięgnąć pomocy lekarza.

Co więcej, stosowanie ziół na sen również warto skonsultować ze specjalistą. Jest to zalecane ze względu na możliwość wchodzenia w niepożądane interakcje z lekami lub wywołania w niektórych przypadkach negatywnych skutków ubocznych. Stosowanie ziół na lepszy sen przyniesie najlepsze rezultaty w przypadku, gdy ich dawka oraz częstotliwość spożywania będą dostosowane do danego pacjenta.

W Mojej Zielarni dbamy natomiast o to, aby zapewnić naszym klientom najwyższą możliwą jakość mieszanek ziołowych oraz suplementów – w trosce o ich zdrowie i samopoczucie.

Skąd biorą się problemy ze snem i kiedy warto sięgnąć po zioła na bezsenność?

Przyczyny problemów ze snem mogą być bardzo różne i złożone – na niektóre z nich mamy bezpośredni wpływ, inne natomiast są od nas całkowicie niezależne. Do pierwszej grupy zaliczymy między innymi niekorzystne nawyki, takie jak brak stałych godzin snu, nadmierna aktywność fizyczna w godzinach wieczornych lub jej całkowity brak w ciągu dnia czy spożywanie substancji pobudzających, w tym kawy bądź alkoholu.

Z przyczyn niezależnych od nas problemy z zasypianiem mogą pojawić się w okresie doświadczania trudności życiowych i problemów psychologicznych czy też dolegliwości bólowych. Do bezsenności mogą się również przyczynić takie czynniki zewnętrzne, jak zmiana strefy czasowej, zbyt wysoka temperatura lub zbyt duża ilość światła. U niektórych pacjentów źródła problemów ze snem leżą w nieprawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego bądź jego uszkodzeniu, które mogły być spowodowane na przykład urazem głowy.

Warto pamiętać, że choć zioła na lepszy sen nie wyeliminują przyczyny problemów, mogą się okazać pomocnym wsparciem podczas leczenia lub doraźnych trudności z zasypianiem. To naturalne środki stosowane od wieków, które nie wykazują zazwyczaj skutków ubocznych i są korzystne dla organizmu na wiele sposobów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku przedłużających się trudności z zaśnięciem zalecana jest konsultacja lekarska.

Zioła na bezsenność – po jakie preparaty warto sięgnąć?

Do najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych ziół na bezsenność należy melisa – wykazuje działanie relaksujące, można spożywać ją codziennie, a ponadto posiada przyjemny smak, który przypadnie do gustu niemal każdemu. Znajdujące się w niej olejki eteryczne zmniejszają uczucie niepokoju i ułatwiają zasypianie. Jeśli szukamy szeroko dostępnych, a zarazem przystępnych cenowo ziół na lepszy sen, melisa będzie strzałem w dziesiątkę.

Znane zioła na bezsenność to również lawenda i rumianek. Pierwsza z wymienionych roślin wykazuje właściwości antydepresyjne oraz niweluje napięcie mięśni. Natomiast druga uspokaja, działa rozkurczowo i wyciszająco, a jednocześnie może być stosowana już od najmłodszych lat.

Mniej znane, lecz niezwykle skuteczne zioła na bezsenność

Zioła na lepszy sen to nie tylko popularne melisa czy rumianek – osoby zmagające się z problemami z zasypianiem mogą sięgnąć również po mniej znane rozwiązania, które dostępne są między innymi w Mojej Zielarni. Warte wypróbowania jest chociażby ziele serdecznika. Oprócz działania uspokajającego pomaga w dolegliwościach jelitowych, nadciśnieniu, arytmii czy przy bolesnej miesiączce.

Sprawdzić mogą się ponadto koper włoski, bazylia azjatycka, męczennica cielista, szyszki chmielu czy mięta. Wymienione zioła na dobry sen dostępne są w Mojej Zielarni jako susz do sporządzania naparów lub jako składnik mieszanek i suplementów.

Zioła na dobry sen w postaci suplementów

Zioła na dobry sen niekoniecznie muszą być spożywane pod postacią naparów. W Mojej Zielarni oferujemy bowiem rozwiązania dopasowane do potrzeb każdego klienta. Skuteczne zioła na bezsenność znajdziemy również w składzie licznych suplementów diety, a także olejków i płynów doustnych. Gwarantujemy, że pochodzą ze sprawdzonych źródeł i wyróżniają się wysoką jakością.

Zioła na lepszy sen dostępne w naszej zielarni sprawdzą się zarówno w przypadku wspomagania leczenia bezsenności, jak i profilaktyki tego typu zaburzeń. Serdecznie zapraszamy!

Źródła:

1)    http://www.bezsennosc.pl/problemy-ze-snem-przyczyny/

2)    https://www.medme.pl/artykuly/ziola-na-sen-jakie-najlepsze-na-zasypianie-i-bezsennosc,97972.html