Zioła i witaminy dla poprawy libido

Zioła i witaminy dla poprawy libido

Dla wielu osób kwestie życia seksualnego odgrywają dużą rolę w codzienności. Są one ważnym elementem wielu związków i nie tylko, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. W dzisiejszych czasach jest to jednak problematyczne, gdyż wiele innych części życia, takich jak m.in. praca czy hobby, a także nasze samopoczucie mogą negatywnie odbić się na naszej chęci do współżycia z partnerem lub partnerką. Spadek popędu seksualnego, zwanego również libido to poważny kłopot w wielu sypialniach. Wywołują go m.in. duże ilości stresu, zaburzenia hormonalne czy zmęczenie. Wszystkie te czynniki wiążą się najczęściej z pracą i obowiązkami życiowymi, przez co bardzo trudno jest zapanować nad obniżonym libido. Istnieją jednak proste i szybkie sposoby, które pomagają uporać się z tym problemem. Jedną z najlepszych dostępnych metod walki z obniżonym libido są naturalne zioła, które nie tylko działają i są skuteczne, ale oprócz tego nie mają negatywnego wpływu na organizm. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ziół na zwiększenie libido, to jesteś teraz we właściwym miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Wysokiej jakości zioła na poprawę libido - wszystko co powinniście wiedzieć

Zioła na poprawę libido są znane ludzkości od wieków. Wykorzystywane przez naszych przodków nie tylko w celu wzmocnienia popędu seksualnego, ale także np. w celu pozyskania zastrzyku energii zostały przebadane przez specjalistów, a ich działanie jest starannie udokumentowane i opisane. Zazwyczaj zioła na poprawę libido występują pod postacią suplementów, w których składzie znajduje się kilka różnych roślin o określonym działaniu.

Wiele osób, które chcą zacząć korzystać z takich środków, zastanawia się, jak one dokładnie działają i jak wpływają na nasz organizm. Odpowiedzi na te pytania są jednak proste - zioła zawierają naturalne substancje, które w odpowiednich dawkach wywołują określone reakcje organizmu jak np. poprawę przepływu krwi do narządów płciowych czy uregulowanie gospodarki hormonalnej. Niektóre z nich dodają również energii, a inne uspokajają, umożliwiając nam odprężenie się i pozbycie się stresu. Wszystkie te reakcje mają wpływ na zwiększenie libido, a co za tym idzie - poprawę pożycia seksualnego.

Skoro wiemy już, w jaki sposób ziołowe suplementy na libido mogą oddziaływać na organizm osób, które je zażywają, to warto wspomnieć o tym, jakie zioła najczęściej trafiają do takich mieszanek. Wśród zazwyczaj wykorzystywanych przez producentów takich suplementów roślin, znajdują się m.in. melisa, lawenda, maca, żeń-szeń, rhodiola czy ashwagandha. Wiele z tych składników można znaleźć w różnych innych suplementach, a część z nich często występuje samodzielnie pod różnymi postaciami jak np. melisa, którą zazwyczaj spotyka się jako herbatkę do picia na uspokojenie.

Dobre zioła na libido damskie

Na libido u kobiet ogromny wpływ mają funkcjonujące w ich ciałach hormony. Są one odpowiedzialne m.in. za zmiany, które zachodzą u kobiet na każdym etapie życia. Odgrywają one bardzo dużą rolę podczas miesiączki, ciąży a także menopauzy. Biorąc pod uwagę to, jak dużo zależy właśnie od hormonów i ich działania, widać wyraźnie, że uregulowanie gospodarki hormonalnej ma bardzo duży wpływ na poziom libido u kobiet. Właśnie z tego względu wiele suplementów na libido dla pań zawiera w sobie rośliny, które pomagają nieco uspokoić burzę hormonalną i podnieść poziom życia seksualnego. Do najpopularniejszych składników mieszanek ziołowych na libido dla kobiet należy m.in. maca, która od dawna jest powszechnie uznawana za afrodyzjak. Maca to inaczej korzeń peruwiański, który został dokładnie przebadany i doskonale sprawdza się jako suplement pozytywnie wpływający na poziom libido u kobiet.

Składnikom wpływającym na gospodarkę hormonalną często towarzyszą również rośliny o działaniu antystresowym. Jak już wspomnieliśmy - stres jest jednym z głównych czynników negatywnie wpływających na poziom libido. Warto więc zadbać o rozluźnienie się i odpowiednią dawkę relaksu, co powinno pozytywnie wpłynąć na chęć podejmowania aktywności seksualnej. Do roślin, które zazwyczaj dodaje się do suplementów na libido w celu obniżenia stresu, zalicza się m.in. żeń-szeń, który poza redukcją stresu dodaje również energii, a także miętę pieprzową, która rozluźnia mięśnie i zmniejsza napięcie, dzięki czemu doświadczenia z przyjemności płynącej ze zbliżenia są zdecydowanie bardziej intensywne.

Sprawdzone zioła na libido męskie

Jeżeli chodzi o zwiększenie libido, zioła dla panów mają najczęściej wpływać pozytywnie na potencję. Problemy z osiągnięciem erekcji lub przedwczesnym wytryskiem są obecnie najczęstszą przyczyną spadku ochoty na współżycie u panów. Właśnie dlatego w mieszankach ziół mających wpłynąć na libido u mężczyzn najczęściej znajdują się żeń-szeń, maca i mięta pieprzowa, a także tribulus terrestris, czyli zioło, które powszechnie słynie z tego, że wpływa na poziom testosteronu, jednocześnie poprawiając potencję. Do tego często w takich suplementach stosuje się rozmaite afrodyzjaki, takie jak m.in. rozmaryn, seler czy lubczyk. Każda z tych roślin wpływa na poziom hormonów, przepływ krwi w organizmie, a także na zdolność reagowania organizmu na bodźce seksualne.