Zioła szwedzkie Marii Treben - jak stosować i na co pomagają?

Zioła szwedzkie Marii Treben - jak stosować i na co pomagają?

Istnieje stare powiedzenie “w zdrowym ciele - zdrowy duch”, w którym jest bardzo dużo prawdy. Zdrowie fizyczne ma niesamowity wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne i zostało to wielokrotnie udowodnione naukowo. Problemy zdrowotne potrafią odcisnąć ogromne piętno na naszym codziennym funkcjonowaniu i utrudniać nam życie - nawet jeśli nie są one widoczne gołym okiem, mogą sprawić, że nie będziemy chcieli wychodzić z domu i zajmować się swoimi sprawami. 

Z tego względu o swoje zdrowie należy odpowiednio dbać. Wśród rozmaitych metod polecanych przez specjalistów bardzo dużą popularnością cieszy się ziołolecznictwo, czyli naturalne metody na poprawę zdrowia z wykorzystaniem różnego rodzaju ziół i darów natury. Zaliczają się do nich także zioła szwedzkie Marii Treben, o których jest poniższy artykuł. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, czym one są, na co pomagają i w jaki sposób można je stosować, to w tej treści znajdują się odpowiedzi na liczne pytania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Zioła szwedzkie - co to takiego?

Zioła szwedzie to absolutnie unikalna kompozycja składająca się z 11 różnych ziół, które wymieszane ze sobą w konkretnych proporcjach mają właściwości lecznicze. W składzie mieszanki znajdują się: szafran, kurkuma, teriak, kamfora, mirra, aloes, senes, arcydzięgiel, korzeń rabarbaru, korzeń dziewięćsiłu i manna. Każdy z tych składników sam w sobie daje określone efekty - przykładowo kurkuma ma działanie antybakteryjne i rozkurczowe, kamfora działa rozgrzewająco, a aloes przyspiesza gojenie się ran. Łącząc je ze sobą, otrzymujemy wyjątkowy produkt, który działa na wiele sposobów, pomagając nam odzyskać i utrzymać dobry stan zdrowia.

Zioła szwedzkie - na co?

Skład ziół szwedzkich to jedno, jednak wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób mogą one pomóc przy różnych dolegliwościach. Poniżej przedstawiamy więc odpowiedź na pytanie: na co są zioła szwedzkie?

Takie mieszanki wykorzystuje się m.in. przy rozmaitych problemach skórnych, odmrożeniach, oparzeniach, trądziku czy wysypkach. Niektórzy używają ich także do leczenia blizn. Oprócz tego naturalne metody leczenia z użyciem ziół szwedzkich zaleca się na różnego typu bóle mięśniowe, bóle stawów i reumatyczne. Wiele kobiet wskazuje też, że bardzo pomagają one radzić sobie z bólami miesiączkowymi. Powszechnie stosuje się je również na inne dolegliwości bólowe, m.in. bóle gardła, bóle zęba czy migreny.

Warto również sprawdzić naszą ofertę innych ziół takich jak: zioła na depresję i zioła dla aktywnych.

Jednym z powszechnych zastosowań ziół szwedzkich jest zwalczanie problemów trawiennych i żołądkowych. Polecane są również na poprawę apetytu. Niektórzy używają ich również w procesie leczenia pasożytów w jelitach czy hemoroidów. Jak wyraźnie widać lista tego, na co pomagają zioła szwedzkie Marii Treben jest bardzo długa, a to, co wymieniliśmy powyżej, to tylko część z nich.

Zioła szwedzkie Marii Treben - zastosowanie

Jeśli chodzi o zastosowania ziół Marii Treben, to sposób, w jaki zostaną one przygotowane i zaaplikowane, zależy od tego, z jaką dolegliwością chcemy walczyć. W przypadku problemów skórnych, blizn czy bólów mięśniowych i stawowych najlepiej sprawdzą się okłady nasączone nalewką wykonaną z mieszanki. Na ból gardła oraz głowy nalewkę należy natomiast połknąć - wystarczy kilka kropel co kilka godzin, aby odczuć jej pozytywne działanie. W przypadku bólu zęba należy nabrać nieco nalewki w usta i dokładnie przepłukać jamę ustną -  szczególnie w okolicach, w których występuje dolegliwość. Na problemy natury jelitowej i trawiennej - podobnie jak w przypadku bólu gardła - nalewkę podaje się bezpośrednio, jednak w większej ilości - zalecana dawka to około trzech łyżek połykanych powoli.

Ile kosztują zioła szwedzkie?

Mieszanki ziołowe mają bez wątpienia dobroczynne właściwości i zdecydowanie jest to produkt warty uwagi - szczególnie dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Wielu chętnych zastanawia się jednak, ile będą kosztować zioła szwedzkie. Cena może różnić się w zależności od formy, w której kupujemy produkt, gdyż dostępny jest on jako gotowa nalewka, maść i oczywiście standardowa mieszanka ususzonych ziół do samodzielnego przygotowywania płynu.

Gdzie kupić dobrej jakości zioła szwedzkie?

Znamy już zastosowania ziół Szwedzkich, wiemy, ile mniej więcej kosztują, a także, na jakie dolegliwości mogą one pomóc. Ostatnie pytanie brzmi - gdzie można nabyć taką mieszankę? Jako profesjonaliści, dla których ziołolecznictwo to również pasja odpowiadamy - w naszym sklepie! Działamy na rynku już od długiego czasu, stale dostarczając naszym klientom wysokiej jakości produkty, w tym właśnie różnego rodzaju mieszanki ziół, soki, syropy, oleje i olejki, miody i wiele więcej. W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie wysokiej jakości, naturalne produkty, które charakteryzują się wspaniałymi właściwościami leczniczymi.

Od samego początku naszego funkcjonowania zależy nam na tym, aby każda osoba, która odwiedzi nasz sklep, mogła nabyć u nas to, czego potrzebuje. Właśnie dlatego dbamy o to, aby, nasza oferta była jak najbardziej rozbudowana, a znajdujące się w niej produkty były możliwie najwyższej jakości.

Źródła: 

  • https://www.pracowniaziol.pl/ziola-szwedzkie/
  • https://www.zdrowiebezlekow.pl/blog/ziola-szwedzkie-marii-treben-n770