Srebro nanokolidalne i srebro kolidalne - czy srebro leczy?

Srebro nanokolidalne i srebro kolidalne - czy srebro leczy?

Srebro nanokoloidalne – co to takiego i jak możemy je wykorzystać w codziennym życiu?

Cudowne działanie srebra towarzyszy nam od wieków. Ludzie zaczęli zauważać ze srebro nie ulega korozji co powoduje, że musi mieć swoje ukryte właściwości nie tylko wytrzymałościowe ale również lecznicze. W Starożytnej Grecji, Egipcie oraz Rzymie najbogatsi obywatele jak i władze używali naczyń ze srebra do picia napojów czy podawania potraw, w celach odkażających, bakteriobójczych. Stosowano tez technikę trzymania srebrnych monet w napojach w celu przedłużeniach ich trwałości. Podczas trwania wojny secesyjnej wykorzystywano je do leczenia ran. Zaczęto obserwować że przykładanie do rany srebrnych przedmiotów przyspiesza regenerację. Srebro do dziś jest cennym produktem, który można wykorzystywać w leczeniu wielu schorzeń.

Transformacja w płynne srebro

Z czasem podczas rozwoju medycyny rozpoczęto produkcję srebra w postaci nanokoloidalnej czyli płynnej. Przede wszystkim ze względu na łatwiejszą aplikację. Upraszczając jest to silnie rozdrobniony metal czyli srebro, zawieszony w wodzie demineralizowanej. Nanocząsteczki unoszą się na wodzie, bierze się to z wzajemnego odpychania się ładunków elektrycznych. Kolor mieszaniny powinien być żółty a nie srebrny jak sugeruje nam intuicja. Wynika to z tego że nanocząsteczki zawieszone w wodzie pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne, Dochodzi do załamania światła i roztwór zmienia barwę, im więcej srebra w mieszaninie tym kolor intensywniejszy.

Srebro koloidalne - co to jest?


Srebro koloidalne (łac. Argentum colloidale) to nic innego jak surowiec farmaceutyczny. Powstaje on gdy połączymy  srebro z  żelatyną lub białkiem. W sklepach zielarskich czy też aptekach  srebro zwykle jest pod postacią  suplementu diety, i w dużej mierze składa się z wody z kolargolem. Czasami też produkty ze srebrem zarejestrowane sa jako kosmetyk do stosowania zewętrznego. Nanosrebro jest mieszaniną niejednorodną, gdyż obecne są w nim cząsteczki (o wielkości do 100 nm), które można zaobserwować pod mikroskopem. 

Właściwości srebra koloidalnego

Zastosowanie srebra koloidalnego jest dość szerokie. Jednak należy do niego podchodzić z głową i wszelkie jego stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem. Przede wszystkim wykorzystuje się go do wyniszczenia bakterii, grzybów i przyspieszania gojenia się ran takich jak: otarcia, obicia, skaleczenia, poparzenia, rany po ugryzieniach. Nie dość że odkaża ranę to jeszcze pomaga odbudować i zregenerować tkankę. Blokuje działanie enzymów bakteryjnych co hamuje ich namnażanie i niweluje egzystencje już istniejących.  Srebro ma ładunek dodatni a bakterie ujemny, pozwala to na eliminację drobnoustrojów już w kilka minut. Niewiele jest preparatów na tym świecie właśnie tak działających. Podobny schemat działania wykazujemy przy leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry, egzemie, łuszczycy. Reguluje ilość sebum na twarzy, tonizuje i nawilża skórę na całym ciele. Działanie srebra wykorzystuje się w gotowych kremach, płynach do demakijażu, żelach do golenia, tonikach i innych produktach kosmetycznych. Ponad to zaleca się stosować srebro koloidalne po zabiegach kosmetycznych takich jak: laser, depilacja, mikrodermabrazja. W sklepie mojazielarnia.pl można zakupić glinkę do twarzy właśnie ze srebrem. Oczyszcza, ściąga, przywraca krążenie, zwęża pory i regeneruje naskórek.


Jak stosować srebro koloidalne?


Nie da się ukryć że wykorzystuje się je w leczeniu przeziębień, grypy, bólów stawów i mięśni. Można również zastosować go w leczeniu niedoborów tego pierwiastka w organizmie. Można go wykorzystać również w okulistyce w leczeniu zapalenia spojówek. Dodatkowo udowodniono że srebro usuwa z organizmu metale ciężkie takie jak: rtęć i kadm. 
Srebro koloidalne wykazało leczenie nowotworów gdyż guzy powstają na skutek rozregulowania procesów namnażania nowych tkanek a ono zahamowuje ten stan. 

Generalnie nanosrebro można zastosować do leczenia wiekszości problemów zewnętrznych m.in:

 • egzema,
 • trądzik różowaty,
 • otarcia,
 • skaleczenia, 
 • łojotok,
 • łuszczyca,
 • poparzenia,
 • łojotok, 
 • gronkowiec złocisty
 • atopowe zapalenie skóry,
 • Zespół Stevensa Johnsona,
 • toksyczna nekrolioza naskórka,  
 • grzybice skóry,
 • trudno gojące się rany, 
 • problemy z dziąsłami
 • zapalenie spojówek
 • jęczmień
 • ropnie itp.


Srebro koloidalne czy tez srebro nanokoloidalne jest niezastąpione w chorobach zatok oraz w chorobach gardła. Na rtnku pojawia się coraz wiecej preparatów ze strebrem w przypadku angin i inych infekcji gardła. Są także specjelne spraye do zastosowania srebbra w leczeniu zapalenia zatok. 


Ma także spore zastosowanie w stomatologii, zmniejsza wystąpienia powikłań np. po leczeniu kanałowym lub ekstrakcji. Obniża ryzyko wystąpienia próchnicy. Hamuje również wydzielanie prostoglandyny i histaminy co daje pozytywny wpływ na leczenie alergii. Przewaga srebra nanokoloidalnego nad antybiotykiem  jest o tyle większe gdyż działa on również na wirusy z którymi naprawdę ciężko się walczy a antybiotyki nie robią tego wcale.


A co z piciem srebra? Czy można pić srebro?  Czy można przyjmować srebro koloidalne doustnie?

Większość zastosowań srebra mówi nam o zewnętrznym jego stosowaniu, przykładaniu, oblewaniu, smarowaniu. Bardzo dobrze działa np. w połączeniu z wodą utlenioną. Dochodzi wtedy do umocnienia działania srebra i jego konserwacji czyli przedłużenia działania. 

Jednak krąży od lat informacja o spożywaniu doustnym srebra koloidalnego. Jeśli decydujemy się na taką kurację powinna się ona odbywać w ściśle określonych warunkach. Jednak spożywanie go w celach leczniczych np. leczeniu wrzodów żołądka, nowotwór itp. może nie przynieść aż takich efektów.
Proces rozkładu srebra w naszym organizmie jest dość skomplikowany jednak upraszczając w końcowej fazie srebro jest szybko unicestwione przez wątrobę i ma bardzo mało czasu aby wykazać opłacające się działanie.
Do tego nieodpowiednie dawkowanie, zażywanie za często w zbyt dużych dawkach może doprowadzić nawet do samoistnego podtruwania organizmu. Oczywiście efekty uboczne zależą przede wszystkim od organizmu. U jednego one wystąpią u innego zupełnie nie będą miały miejsca. Decyzja o spożywaniu srebra należy do każdego indywidualnie. 

Działanie niepożądane srebra koloidalnego

Nadmierne użytkowanie srebra nanokoloidalnego może również negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Pewnie większość z Was kojarzy chorobę o mistycznej nazwie srebrzyca. Polega ona na kumulowaniu się srebra w organizmie. Choroba jest dość rzadka, raczej dotyczy pracowników kopalni, którzy nie zachowują odpowiednikach zasad BHP lub osób, które w zupełnie niekontrolowany sposób przedawkowują srebro. Ponad to może dojść do wyjaławiania flory bakteryjnej w układzie pokarmowym czy uszkodzeniu wątroby, płuc, nerek trzustki. Srebro może też zaburzyć działanie układu nerwowego. Co za tym idzie osoby, które chorują na jakiekolwiek z powyższych przypadłość powinny raczej zrezygnować z kuracji tym produktem. Znajomość i obserwacja własnego ciała jest niezwykle istotna w zażywaniu takich preparatów.

Srebro nanokoloidalne to naprawdę ciekawa alternatywa dla tych, który np. źle tolerują antybiotykoterapię. Do tego nie da się ukryć że działa ono wszędzie tam gdzie może pokonać: wirusy, grzyby i bakterie, dlatego zakres działania jest ogromny. Korzystamy często z leków gdzie zupełnie nie znamy składu i nie jesteśmy świadomi skutków ubocznych a nie staramy się wrócić do korzeni i wykorzystać to co kiedyś było bardzo cenione i ważne w leczeniu schorzeń. Na koniec warto przypomnieć o tym aby srebro koloidalne  warto kupować tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła jego niewłaściwe przechowywanie może zupełnie zaniechać jego lecznicze działanie. Na stronie Internetowej mojazielarnia.pl można zakupić gotowe roztwory srebra nonokoloidalnego w atrakcyjnych cenach. W zaciemnianych butelkach o różnych pojemność. Warto pamiętać o tym że nie ma na świecie substancji leczniczej, która nigdy by nie wykazała efektów ubocznych u nikogo. Nie bez przyczyny właśnie trujące zioła wykorzystuje się w medycynie ludowej do leczenia wielu schorzeń.


W naszym sklepie znajdziecie Państwo bezpieczna nonokoidy: nanosrebro, nanozłoto, nanomiedź i inne

nanosrebro
Srebro Nanokoloidalne - Koloidalne 25ppm. 250ml

 
nanosrebro silne

nanozłoto

 Złoto Koloidalne 25ppm - 250ml

 

Literatura

 1.       Biologiczna aktywność srebra i jego zastosowanie w medycynie, G. Bugala-Płoskońska, A. Leczkiewicz-Kosmos, 2007
 2.       Przeciwdrobnoustrojowe zastosowanie srebra, M. Łysakowska, P. Denys, Kwartalnik Ortopedyczny, nr: 4, 2009
 3.       Biobójcze właściwości nanocząsteczek srebra, S. Hetmańczyk, A. Małachowska-Jutsza, Przemysł Chemiczny, tom: 93, 2014
 4.       Oficjalna strona Internetowa – www.mojazielarnia.pl
 5.       Wpływ nanocząsteczek srebra na funkcjonowanie organizmu człowieka, Barwniki, Środki Pomocnicze, nr: 4, 2008

 

Artykuł na zlecenie. Zakaz kopiowania w całości lub części . Pełne prawa autorskie: mojazielarnia.pl 
Autor: mgr MartynaCieslińska.
Uwielbia rośliny i ich wartości użytkowe. Skończyła Uniwersytet Rolniczy Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa. 

Tags: nanosrebro