Ostrożenia ziele 50g Zobacz większe

Ostrożenia ziele 50g (czarcie żebro)

Ocena 
mpn530

7,50zł brutto


 Ziele Ostróżenia ma działanie moczopędne oraz ogólnie odtruwające, ułatwia wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii (czyści krew). Ogólnie wzmacnia, działa przeciwkrwotocznie jeżeli stosujemy ziele ostrożenia wewnętrznie.


Więcej szczegółów

Udostępnij

 Ziele Ostróżenia ma działanie moczopędne oraz ogólnie odtruwające, ułatwia wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii (czyści krew). Ogólnie wzmacnia, działa przeciwkrwotocznie jeżeli stosujemy ziele ostrożenia wewnętrznie.

Ostrożeń posiada właściwości odtruwające, żółciotwórcze i żółciopędne. Zawiera kwasy fenolowe i flawonoidy ochraniające miąższ wątroby. Poprawia funkcje wątroby. Zmniejsza cofanie żółci do żołądka i stany zapalne dwunastnicy żołądka z tym związane. Wzmaga regenerację komórek wątrobowych.

Napar z ziela ostrożenia  nie jest toksyczny i można go przyjmować szklankami (1 łyżka na szklankę wrzątku). Wspomaga przemianę materii, aktywuje procesy detoksykacji, przyśpiesza usuwanie szkodliwych metabolitów i ksenobiotyków z ustroju. Napar z ostrożenia obniża poziom cukru we krwi. W medycynie ludowej ostrożeń  jest stosowany w leczeniu reumatyzmu, w tym dny oraz przewlekłych chorób skóry.

Mocny napar działa ściągająco na skórę i błony śluzowe i ma właściwości przeciwbiegunkowe.

Zastosowany zewnętrznie w postaci kąpieli, okładów czy nasiadówek wykazuje działanie przeciwzapalne. Zioła tego można stosować przy różnego rodzaju problemach skórnych. Ostrożeń działa skuteczniej w połączeniu z innymi ziółkami np. kwiatem jasnoty białej czy kwiatem chabru Związki lecznicze rośliny łatwiej rozpuszczają się w alkoholu niż w wodzie dlatego można zrobić z ziela nalewkę.

Zastosowanie : nalewka: 10 g suszonego ziela zalać 100ml 70% alkoholu na ok.12 dni, trzymać w ciepłym miejscu, codziennie wstrząsać. Po tym czasie przecedzić i wycisnąć. Sposób stosowania: 30 kropli na przegotowaną wodę 3xdzień . Wzmacnia działa przeciwzapalnie i moczopędnie.

LUB

Ok. 100 g ziela na 3- 4 litry wody, zagotować, odstawić pod przykryciem na 15 min., przecedzić do wanny.

Skład: ziele ostróżenia 100%

Waga: 50g.

 

 

WIERZENIA LUDOWE:

Potocznie nazywany w Wielkopolsce czarcim żebrem (czarcie żebro)

"A bo jo wiym? Jo tam o żodnych czarach nie słyszoł. Ktu by wew gusła wierzuł !!! Nu szak, ale przed złym łokiym to sie czeba zawdy ochroniać. Łejery, od złygo łoka chruni czerwuny śrympek, abłe choć czerwuno nitka. Podejdzie taki czowiek ze złym łokiym do malitkigo dziecuszka i dziwuje się jakie jes ładne i za chwiółke dzieckłe zaczyno beczeć. Moja babusia wiedziała jakie ziele chruniuło od złygo łoka, ale jo jusz nie pamiyntum. Nu, ale jak już sie co stanuło i gowa mocno błeli, to nejlepi jest sie okumpać abo umyć wew czarcim żebrze (ostrożeń warzywny). Porzunnum gorść tego ziela zalywo się gotujuncum włedum i jak naciuągnie to się przecydzo do miski, abłe do wanny, płete wsypuje sie 3 szczypty słeli, 3 razy kapnie sie włedy świyncuny i odmówi „w imie Ojca i syna i ducha świyntygo” , a płete czebno sie wew tym umyć. Bez mydła sie myć. Jak jest co zadane, źle życzune, abłe od złygo łoka co pszyszło, to we włedzie bydum same farfocle, same mynty bydum. Takum brudnum włede to się wylywo tam dzie nikt nie chłedzi, coby na nikogu to złe nie pszeszło."

 

 

Napisz opinię
Ostrożenia ziele 50g (czarcie żebro)

Ostrożenia ziele 50g (czarcie żebro)

 Ziele Ostróżenia ma działanie moczopędne oraz ogólnie odtruwające, ułatwia wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii (czyści krew). Ogólnie wzmacnia, działa przeciwkrwotocznie jeżeli stosujemy ziele ostrożenia wewnętrznie.


6 innych produktów w tej samej kategorii: