Skrzyp Ziele 50g. Kawon Zobacz większe

Skrzyp Ziele 50g. Kawon

Ocena 
mpn2550

4,30zł brutto

Skrzyp ziele poprawia kondycję oraz stymuluje wzrost i wzmocnienie włosów, skóry i paznokci.

Wspomaga zdrowie układu moczowego poprzez zwiększenie eliminacji wody przez nerki. Pomaga również utrzymać wytrzymałość naczyń krwionośnych.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Skrzyp ziele poprawia kondycję oraz stymuluje wzrost i wzmocnienie włosów, skóry i paznokci.

Wspomaga zdrowie układu moczowego poprzez zwiększenie eliminacji wody przez nerki. Pomaga również utrzymać wytrzymałość naczyń krwionośnych.

ZIELE SKRZYPU Equiseti herba

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 100g produktu zawiera 100g ziela skrzypu (Equiseti herba ).

Działanie: moczopędne, zwiększające wydalanie chlorku sodu, mineralizujące (dostarcza potas, magnez, krzem), przeciwkamicze (utrudniające powstawanie kamieni moczowych i żółciowych), uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne, przeciwmiażdżycowe, pobudzające regenerację tkanki łącznej właściwej, kości, chrząstek i nabłonków, przyśpieszające gojenie ran i owrzodzeń, przeciwwrzodowe, przeciwkrwotoczne (zwiększające krzepliwość krwi), odtruwające (wspomagające wydalanie ksenobiotyków i szkodliwych produktów przemiany materii), krwiotwórcze (pobudzające procesy tworzenia krwinek), przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, poprawiające elastyczność skóry, spazmolityczne (rozkurczowe

Wskazania do stosowania: stany zapalne nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej, skąpomocz, piasek moczowy, kamica moczowa, infekcje układu moczowego, zatrucia, kuracje odtruwające; przewlekłe choroby skóry, włosów i paznokci (pękanie, brak elastyczności, łamliwość, rozwarstwianie, wypryski, pokrzywka, krostki, łuszczyca, łupież, trudno gojące się odleżyny, rozpadliny, owrzodzenia, wypadanie włosów, trądziki), stany zapalne przewodu pokarmowego, kamica żółciowa, choroba wrzodowa, hemoroidy, brodawczaki jelita grubego, owrzodzenia jelit; stany zapalne oskrzeli, gardła, krtani, opłucnej i płuc; gruźlica; kaszel; choroby alergiczne; krwotoki z nosa; zapalenie naczyniówki i siatkówki, zapalenie powiek, zapalenie spojówek; zapalenie warg, zapalenie dziąseł; nadmierne krwawienia miesiączkowe; pękanie i przepuszczalność naczyń krwionośnych; plamice naczyniowe, teleangiektazje; złamania, uszkodzenia stawów, choroby reumatyczne.

Przeciwwskazania: Niedrożność dróg moczowych. Nie zaleca się stosowania w obrzękach spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Działania niepożądane: Dotychczas nie znane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Interakcje: Nie są znane Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Dotychczas nie zaobserwowano.

Sposób stosowania i droga podania : Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 łyżkę (2,0g) ziela zalać 1 szklanką (200ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić po 1 szklance naparu 3 razy dziennie.

Środki ostrożności dotyczące stosowania: W schorzeniach dróg moczowych wraz ze stosowaniem naparu z ziela skrzypu należy zapewnić obfite przyjmowanie płynów. Dłuższe stosowanie naparu może prowadzić do utraty składników witaminowych i mineralnych, dlatego zaleca się suplementację diety o te składniki (np. witaminy B1). Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią lub towarzyszyć im będzie gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 

Ksiądz Kneipp uważał skrzyp za jedyny niezastąpiony i bezcenny środek w przypadku krwawień, krwawych wymiotów, schorzeń pęcherza moczowego i nerek, występowania piasku i kamieni oraz przy zastarzałych zranieniach, gnijących ranach, w rakowatych wrzodach, a nawet w próchnicy kości. Wymywa, rozpuszcza i pali wszystko co chore. Często zawija się wilgotne, ciepłe ziele w mokrą ściereczkę i przykłada w miejscu, które wymaga leczenia – przytacza jego słowa Maria Treben. I powołując się na innego, tym razem szwajcarskiego księdza Künzle podaje, że wszyscy od pewnego wieku powinni pić codziennie jedną szklankę herbatki ze skrzypu. Ustąpiłyby wtedy wszystkie bóle artretyczne, reumatyczne i nerwobóle, a ludzie byliby zdrowi nawet w podeszłym wieku.

Przy bolesnym zapaleniu pęcherza moczowego i bólach skurczowych nie ma lepszego sposobu niż sporządzić odwar ze skrzypu, otulić się płaszczem kąpielowym i pozwolić aby przez 10 minut pary oddziaływały na pęcherz. Jeżeli taki zabieg powtórzy się kilkakrotnie, dolegliwości szybko ustąpią. Zdarza się, że starzy ludzie mają poważne kłopoty z oddawaniem moczu. Odczuwają przy tym bardzo silne bóle. Dzięki nasiadówce ze skrzypu uwolnią się od bólu i lekarz nie będzie musiał opróżniać pęcherza za pomocą cewnika.

W przypadku występowania piasku lub kamieni w nerkach i pęcherzu moczowym robi się gorące półkąpiele ze skrzypu, pije się przy tym łykami ciepłą z niego herbatkę, wstrzymuje mocz, aby go w końcu oddać „pod ciśnieniem”. Zwykle wtedy odchodzą kamienie.

Odwar ze skrzypu oraz okłady z tego ziela są skutecznym środkiem przeciw hemoroidom, a herbata ze skrzypu oraz przetacznika zapobiega zwapnieniu tętnic i utracie pamięci.

Piotr i Dorota Meterowie dodają: Skrzyp, zdaniem wielu specjalistów ziołolecznictwa, opóźnia procesy starzenia się organizmu. Zawarta w zielu krzemionka, doskonale rozpuszczalna w wodzie, wpływa bardzo korzystnie na przeróżne procesy metaboliczne. Zioło wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając ich łatwemu pękaniu; utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka, błon śluzowych, tkanki łącznej i kości; poprawia stan włosów i paznokci; zwiększa ilość wydalanego moczu, a wraz z nim szkodliwych produktów przemiany materii, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Skrzyp Ziele 50g. Kawon

Skrzyp Ziele 50g. Kawon

Skrzyp ziele poprawia kondycję oraz stymuluje wzrost i wzmocnienie włosów, skóry i paznokci.

Wspomaga zdrowie układu moczowego poprzez zwiększenie eliminacji wody przez nerki. Pomaga również utrzymać wytrzymałość naczyń krwionośnych.

30 innych produktów w tej samej kategorii: