Mięśniaki macicy (ZIOŁA) - mieszanka wg O. Klimuszko (torbiele, cysty) Zobacz większe

Mięśniaki macicy (ZIOŁA) - mieszanka wg rec. O.Klimuszki (torbiele, cysty)

Ocena 
mpn2756

53,90zł brutto

11,98zł za 100 g


Mieszanka ziół  "Mięśniaki macicy" wg receptur  Ojca Klimuszki 
receptura ziołowa z książki: "Wróćmy do ziół leczniczych", autor:O. Andrzej Czesław KlimuszkoWięcej szczegółów

Udostępnij

Zioła ojca Klimuszki na mięśniaki macicy

Mieszanka ziół w formie suszu do zaparzania herbaty -  stosowana wspomagająco lub profilaktycznie  w przypadku występowania mięśniaków macicy. 

Mieszanka ziół - herbatka wspomagająca.  Polecana jest jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wykazują działanie wzmacniające organizm lub jego poszczególne organy. 

Mieszanka ziół do zaparzania herbaty przygotowywana jest według oryginalnej receptury ojca Klimuszki. Wykazuje działanie profilaktyczne, a także wspiera organizm w przypadku pojawienia się łagodnych zmian nowotworowych w obrębie macicy. Stanowi unikalne połączenie składników aktywnych o działaniu przeciwzapalnym, antyproliferacyjnym, łagodzącym krwawienie oraz wzmacniającym układ krążenia.

Skład mieszanki ziołowej oddaje holistyczne podejście ojca Klimuszki do zdrowia człowieka. Poszczególne zioła zostały połączone ze sobą w zbalansowany sposób tak, aby wzmocnić organizm na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Czym są mięśniaki macicy?

Mięśniaki macicy to stosunkowo popularne łagodne zmiany nowotworowe występujące u kobiet. Ryzyko ich pojawienia się wzrasta wraz z wiekiem, przy czym najwyższe występuje w okolicach 45-49. roku życia. Mięśniaki wywodzą się z tkanki mięśniowej gładkiej i mogą występować pojedynczo lub mnogo w obrębie ściany macicy. Występowanie guzów najprawdopodobniej ma związek z poziomem estradiolu i progesteronu. Ich średnica waha się od kilku milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Wyróżnia się kilka rodzajów mięśniaków macicy, w tym:

 • podśluzówkowe;
 • śródścienne;
 • podsurowicówkowe;
 • szyjkowe;
 • uszypułowane.

Jak objawiają się mięśniaki macicy?

U niemal 60% kobiet mięśniaki macicy nie dają żadnych objawów, choć potrafią rozwijać się przez cały okres rozrodczy. W pozostałych 40% przypadków mogą wystąpić takie symptomy, jak:

 • obfite i bolesne krwawienia miesiączkowe, a także krwawienia spontaniczne;
 • uczucie bólu w podbrzuszu oraz odcinku lędźwiowym kręgosłupa;
 • częste oddawanie moczu;
 • ból odczuwalny w trakcie stosunku płciowego.

Większość mięśniaków macicy jest wykrywanych podczas przezpochwowego badania USG. Guzy o dużej średnicy mogą być też wyczuwalne w rutynowym badaniu ginekologicznym.

W jaki sposób działają zioła ojca Klimuszki na torbiele?

Mieszanka ziół ojca Klimuszki na torbiele to wyjątkowe połączenie składników, które wzajemnie wzmacniają swoje działanie bez niepotrzebnego obciążania organizmu. W składzie znajdziesz:

 • pięciornik – wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjnie oraz antyobrzękowo, hamuje drobne krwawienia;
 • jemiołę – charakteryzuje się działaniem przeciwkrwiotocznym hipotensyjnym i antynowotworowym. Wpływa pozytywnie na odporność organizmu;
 • skrzyp – hamuje krwawienie, dlatego stosuje się go przy obfitych miesiączkach, działa detoksykacyjnie i wspiera pracę wątroby. Łagodzi dolegliwości bólowe;
 • tasznik – od lat wykorzystywany w fitoterapii jako sposób na łagodzenie krwawień, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Poprawia przepływ krwi, wspiera zwalczanie wolnych rodników oraz działa wzmacniająco na mięśnie macicy. Działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo;
 • rdest ostrogorzki – znajdujące się w nim garbniki katechinowe i pirogalolowe oraz fenolokwasy i flawonoidy skutecznie hamują krwawienia wewnętrzne zwiększając miejscowo krzepliwość krwi;
 • kalinę koralową – wykazuje działanie uspokajające i rozkurczowe, a także przeciwkrwiotoczne i przeciwskurczowe. Szczególną skuteczność wykazuje w obrębie mięśnia macicy. Zawiera wysoką dawkę witaminy C wzmacniającej strukturę naczyń krwionośnych;
 • kasztanowiec – zawierają frakcję saponin triterpenowych wzmacniających naczynia krwionośne. Jest źródłem związków o właściwościach hamujących krwawienie oraz przeciwzapalnych;
 • borówkę – jest bogatym źródeł witamin C oraz i antocyjanów. Wszystkie te składniki wykazują silne działanie antyoksydacyjne, przyspieszające usuwanie z organizmu wolnych form tlenu, które są jedną z przyczyn rozwoju nowotworów;
 • brzozę – liście brzozy zawierają wiele składników o działaniu prozdrowotnym, w tym garbniki, flawonoidy oraz olejki eteryczne. Napar brzozy działa wzmacniająco na organizm oraz wspiera jego regenerację poprzez usprawnienie usuwania toksyn.

Precyzyjne połączenie składników w mieszance ziół ojca Klimuszki na mięśniaki macicy pozwala na zredukowanie ryzyka pojawienia się zmian nowotworowych. Łagodzi także uciążliwe objawy towarzyszące wykształceniu się guzów, jak krwawienie czy dolegliwości bólowe.

Skład ziół ojca Klimuszki na mięśniaki macicy

W składzie ziół ojca Klimuszki na mięśniaki macicy znajdują się następujące składniki:

 • Kłącze pięciornika 50g
 • Ziele jemioły 50g
 • Ziele skrzypu 50g
 • Ziele tasznika 50g
 • Ziele rdestu ostrogorzkiego 50g
 • Kora kaliny koralowej 50g
 • Kwiat kasztanowca 50g
 • Liść borówki 50g
 • Liść brzozy 50g

Waga mieszanki: 450g

Sposób przygotowania mieszanki:

Wszystkie zioła wysypać z torebek do dużego naczynia i dokładnie wymieszać

 • 1 łyżkę stołową ziół zalać 1 szklanką wrzątku, odstawić na 3 godziny.
 • Przecedzić, lekko podgrzać, nie gotować, pić 3 razy dziennie szklankę przed jedzeniem, nie słodzić.

 

Sposób spożycia (zalecenia z książki): Pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkiem


Proponowany czas stosowania przez  O. Klimuszko :

 1.    Zastosowanie pierwszego zestawu; następnie przerwa 7 dni
 2.    Zastosowanie drugiego zestawu; następnie przerwa 12 dni
 3.    Zastosowanie trzeciego zestawu
 4.    Koniec „kuracji”

Jeden zestaw to 1 szt. mieszanki o wadze ok 450g. Przy regularnym parzeniu naparów ziołowych, wystarcza na miesiąc stosowania.

  

Mieszanka  (herbata ziołowa)  wykonywana pod zamówienie Klienta. Czas sporządzenia zwykle 1 dzień roboczy.

Mieszanka (herbata ziołowa) wykonywana w jednym opakowaniu zbiorczym. 

Zioła w pojedynczych opakowaniach do kupienia pojedynczo.
 

Tak przygotowana herbata ziołowa nie jest środkiem leczniczym. W ostrych stanach chorobowych niezbędna jest konsultacja lekarska. W takich przypadkach taki napar ziołowy może być stosowany wyłącznie  uzupełniająco.

Powyższy skład mieszanki i stosowanie na podstawie receptury z książki: "Wróćmy do ziół leczniczych", autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko, Oficyna Wydawnicza Rytm Warszawa 1987 r.

Przeczytaj dodatkowo nasz artykuł o różnych ziołach, które mogą być pomocne w tej  przypadłości - ten link przekieruje Cię na nasz poradnik (artykuł o ziołach przy  mięśniakach)

Oceń 
2024-02-08

jestem pod wrażeniem

Te zioła na mięśniaki naprawdę działają. Byłam już umówiona na termin operacji, namówił mnie mąż. Jestem matematykiem - nie wierzyłam w zioła. A jednak -ta mieszanka Klimuszki na mięśniaki sprawdza się znakomicie. Warunek trzeba systematycznie pić

  Oceń 
  2017-01-17

  Ewa zadowolona

  Po 4 miesiącach stosowania i zrobieniu badań okaało się, że 95% torbieli, które miałam wchłoneło się. Uniknełam tym samym operacji. Miesszanka działa a sklep i obsługa fantastyczna!

  • 6 z 6 ludzi uznało tą opinię za pomocną.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię
  Mięśniaki macicy (ZIOŁA) - mieszanka wg rec. O.Klimuszki (torbiele, cysty)

  Mięśniaki macicy (ZIOŁA) - mieszanka wg rec. O.Klimuszki (torbiele, cysty)

  Mieszanka ziół  "Mięśniaki macicy" wg receptur  Ojca Klimuszki 
  receptura ziołowa z książki: "Wróćmy do ziół leczniczych", autor:O. Andrzej Czesław Klimuszko  6 innych produktów w tej samej kategorii:

  MIESZANKI ZIOŁOWE według receptur Ojca A.CZ. Klimuszki
  66,90zł
  MIESZANKI ZIOŁOWE według receptur Ojca A.CZ. Klimuszki
  51,00zł
  MIESZANKI ZIOŁOWE według receptur Ojca A.CZ. Klimuszki
  52,00zł
  MIESZANKI ZIOŁOWE według receptur Ojca A.CZ. Klimuszki
  59,00zł
  MIESZANKI ZIOŁOWE według receptur Ojca A.CZ. Klimuszki
  82,90zł
  MIESZANKI ZIOŁOWE według receptur Ojca A.CZ. Klimuszki
  69,00zł