Serdecznik ziele 50g Zobacz większe

Serdecznik ziele 50g

Ocena 
mpn593

5,50zł brutto


Ziele serdecznika stosowane jest jako środek nasercowy, pomocny na: kołatanie, arytmie i nadciśnienie. Ponadto działa uspokajająco w stanach napięcia nerwowego, a także pomaga w łagodnych zaburzeniach snu. Zalecany jest również jako środek rozkurczowy w dolegliwościach jelitowych (wzdęcia, biegunki, kolki) oraz przy bolesnych menstruacjach

Więcej szczegółów

Udostępnij

ZIELE SERDECZNIKA Leonuri herba 

 Postać farmaceutyczna:  Zioła do zaparzania

Substancje zawarte w zielu serdecznika wpływają na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zwiększają wydolność mięśnia sercowego i zwalniają akcję serca. Działają uspokajająco i wyciszająco na układ nerwowy. Są pomocne w pobudliwości nerwowej, stanach lękowych i stanach niepokoju, działają lekko nasennie. Napary z ziela serdecznika mają właściwości moczopędne, żółciopędne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze. Mogą też być stosowane przy wzdęciach, bólach brzucha i zaburzeniach trawienia.

Serdecznik, szczególnie polecany jest jako środek wzmacniający pracę serca, poprawiający krążenie krwi, przy chorobie wieńcowej, nadciśnieniu. Stosuje się go również do leczenia nadmiernych miesiączek, skurczy mięśni i chorób nerek.

Zawartość opakowania: 50 g

 Skład  100g produktu zawiera 100g ziela serdecznika

 Wskazania do stosowania:  Tradycyjnie stosuje się jako środek uspokajający w dolegliwościach sercowych o podłożu nerwowym (w uczuciu kołatania serca).  Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Odwary ziela serdecznika można również podawać zewnętrznie do obmywań lub okładów na rany, blizny, drobne skaleczenia, uszkodzenia naskórka oraz na oparzenia I i II stopnia, gdyż przyspieszaj ą proces gojenia i mają słabe własności przeciwbakteryjne

Przeciwwskazania: 

  • Nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.
  • Należy poinformować lekarza o zażywaniu preparatów z serdecznika, jeżeli przyjmujemy leki rozrzedzające krew.

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy po kilku dniach przyjmowania naparu z ziela serdecznika nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje: Nie znane

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią:  Brak danych.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób stosowania i droga podania 1 łyżkę ziela (ok. 2,5 g) zalać ½ szklanki (100 ml) wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 20 minut. Pić 2-3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.  Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności  Produkt leczniczy wydawany bez recepty

 

Możliwe zastosowania w mieszankach:

Mieszanka na niewydolności krążenia

Po 100g ziela serdecznika, kwiatów rumianku, kwiatów głogu, po 50g liści brzozy, kłącza perzu, kwiatów wrzosu i kwiatów kasztanowca dobrze wymieszać. Łyżeczkę mieszanki zaparzyć szklanką wrzątku. Parzyć pod przykryciem 30 min. Przecedzić. Pić przy niewydolności krążenia ciepły napar po szklance rano i wieczorem.

Mieszanka na wzmocnienie mięśnia sercowego

2 szklanki serdecznika, 1 szklankę biedrzeńca, 1 szklankę kwiatów głogu dobrze wymieszać. Łyżkę stołową mieszanki zaparzyć szklanką wrzątku. Parzyć pod przykryciem 15 min. Przecedzić. Pić przy dusznościach i osłabieniu mięśnia sercowego 2 szklanki naparu dziennie.

Mieszanka  przy dusznicy bolesnej

50g ziela serdecznika, 50g kwiatów głogu, 50g ziela jemioły, 50g liści melisy, 20g korzenia kozłka, 20g ziela ruty i 100g kwiatów rumianku dobrze wymieszać. Łyżeczkę mieszanki zaparzyć szklanką wrzątku. Parzyć pod przykryciem 20 min. Przecedzić. Pić przy dusznicy bolesnej bardzo ciepły napar 2 razy dziennie po 1 szklance.

Mieszanka przeciwpadaczkowa:

Zmieszać po 50 g ziela serdecznika i ziela jemioły oraz po 25 g kwiatu wrotyczu, szyszek chmielowych, ziela ruty, ziela bylicy pospolitej i liści mięty. Zalać 2 łyżki ziół 21/2 szklanki wody ciepłej i postawić pod przykryciem na parze przez 30 min. Od- stawić na 10 min i przecedzić. Pić 3 razy dziennie po 2/3 szklanki między posiłkami. Można również 2 łyżki ziół wsypać do butelki piwa jasnego, pozostawić na noc do wytrawienia i pić porcjami w ciągu dnia. Działa w stanach epileptycznych jako środek pomocniczy, skojarzony z przyjmowaniem odpowiednich leków syntetycznych przepisanych przez lekarza. Również jako lek uspokajający na sferę płciową nadpobudliwych kobiet i mężczyzn

 

Mieszanka w dystonii wegetatywnej:

Zmieszać po 50 g ziela serdecznika i ziela dziurawca oraz po 25 g ziela krwawnika, liści mięty pieprzowej, liści orzecha włoskiego i kwiatów rumianku. Wsypać 11/2 łyżki mieszanki do termosu i zalać 21/2 szklanki wody wrzącej. Przykryć i od- stawić na 1 godz. Pić po 1/2-2/3 szklanki 2-3 razy dziennie na 60 min przed posiłkiem w sta-nach nerwicowych z przewagą zaburzeń narządowych, zwłaszcza przewodu pokarmowego.

 serdecznik ziele

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Serdecznik ziele 50g

Serdecznik ziele 50g

Ziele serdecznika stosowane jest jako środek nasercowy, pomocny na: kołatanie, arytmie i nadciśnienie. Ponadto działa uspokajająco w stanach napięcia nerwowego, a także pomaga w łagodnych zaburzeniach snu. Zalecany jest również jako środek rozkurczowy w dolegliwościach jelitowych (wzdęcia, biegunki, kolki) oraz przy bolesnych menstruacjach

6 innych produktów w tej samej kategorii: