Arnika koszyczek 50g Zobacz większe

Arnika koszyczek 50g

Producent: NANGA

Ocena 
mpn72

35,90zł brutto


Surowiec stosowany zewnętrznie ma działanie przeciwzapalne i przyspiesza wchłanianie wybroczyn. Prowadzi do zmniejszenia samego obrzęku i jego bolesności. Wyciągi z surowca stosowane wewnętrznie działają żółciotwórczo, rozkurczająco na mięśnie gładkie i obniżająjąco na ciśnienie krwi. Poprawiają krążenie wieńcowe i mózgowe. Polepszają przepływ krwi w obrębie kończyn.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Arnika koszyczek

ANTHODIUM ARNICAE

Zawartość opakowania - 25g 

Arnika pobudza fagocytozę. Hamuje zakażenia LIsteria monocytogenes i Salmonella typhimurium.
Wyciągi z arniki mają właściwości fungistatyczne i grzybobójcze.
Arnika jest jednak najbardziej znana z właściwości przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych. Pomaga na wysięki zapalne, niektóre wypryski i korzystnie działa przy trądziku różowatym oraz sterydowym, z objawami teleangiektazji i plamic.
Okłady z naparu, wyciągu octowego, rozcieńczonej nalewki arnikowej – leczą skutki urazów mechanicznych (krwiaki, siniaki, ból, obrzęk).

Nalewka arnikowa poprawia krążenie skórne, obwodowe, w kończynach, wieńcowe i mózgowe.
Ułatwia ustępowanie zastoin limfatycznych.
Wzmaga diurezę, rozszerza naczynia krwionośne, pobudza psychicznie.
W połączeniu z miłorzębem Ginkgo, eleutherococcusem, guaraną, mate, wąkrotką (Centella, gotu cola), cytryńcem chińskim – wydatnie poprawia pamięć, kojarzenie, koncentrację. Zażywana przed treningiem sportowym zapobiega przedwczesnemu zmęczeniu psychicznemu i fizycznemu, przeciwdziała powstawaniu wysięków okołomięśniowych, a w czasie odpoczynku przyśpiesza ustępowanie zakwasów i hamuje wyzwalanie reakcji prozapalnych.
Arnika łagodzi objawy miażdżycy, objawy szumu w uszach, zawrotów głowy, zadyszki, osłabienia serca, szczególnie u osób starszych.
Naukowo udowodniono, że wyciągi z arniki powstrzymują proces chemotaksji dla leukocytów, zapobiegają uwalnianiu lizosomalnych enzymów, uwalnianiu serotoniny w trombocytach. Arnika zawiera inhibitory uwalniania histaminy, głównie w mastocytach (komórkach tucznych), co zmniejsza reakcje alergiczne.
Arnika w połączeniu z krwawnikiem i rumiankiem szczególnie silnie działa przeciwhistaminowo.
Zmniejsza wytwarzanie prostaglandyn (mediatorów bólu), hamuje agregację krwinek i powstawanie zakrzepów. Hamuje fosfolipazę A2 i cyklooksygenazę 1, ponadto 5-lipooksygenazę i syntazę leukotrienów C4.

W XVIII i XIX wieku kwiat arniki uważano za środek pędzący mocz i napotny, wzmacniający serce, wzmagający oddech i podniecający.
Z ziela i korzenia uzyskiwano sok, który stabilizowano etanolem (1 cz. soku na 10 części alkoholu 70%) i zażywano doustnie przy kurczach nerwowo-mięśniowych, porażeniach, niedowładach.
Wskazaniem do zażywania doustnego był również wstrząs mózgu.
Zewnętrznie w postaci okładów i częstego obmywania trudno gojących się ran, w razie uderzenia, zwichnięcia, złamania (nalewka rozcieńczona wodą przegotowaną lub wodą zakwaszoną octem).
Nalewkę zalecano przy zapaleniu żył, zakrzepicy, miażdżycy i nadciśnieniu.

Arnika może wywołać u niektórych ludzi uczulenie.
Preparaty arnikowe trzeba dawkować i sporządzać precyzyjnie.
Przedawkowane wywołują podrażnienie gardła i przewodu pokarmowego, wymioty, biegunkę, bóle brzucha, zawroty i bóle głowy, zaburzenia sercowe, a nawet utratę przytomności.
Kobiety ciężarne i karmiące nie mogą zażywać arniki.

Surowiec stosowany zewnętrznie ma działanie przeciwzapalne i przyspiesza wchłanianie wybroczyn.
Prowadzi do zmniejszenia samego obrzęku i jego bolesności.
Wyciągi z surowca stosowane wewnętrznie działają żółciotwórczo, rozkurczająco na mięśnie gładkie i obniżająjąco na ciśnienie krwi.
Poprawiają krążenie wieńcowe i mózgowe.
Polepszają przepływ krwi w obrębie kończyn.

Działania niepożądane. Przetwory z arniki przyjęte doustnie w zbyt dużych dawkach po- wodują  ból  głowy i  brzucha,  wymioty,  biegunkę,  a  nawet  osłabienie pracy serca,  oddechu  i zwężenie  źrenic. 
Nie  można  ich  przyjmować  doustnie w stanach  zapalnych  żołądka  i  jelit, krwawieniach w przewodzie pokarmowym, stanach pozawałowych i leczeniu strofantyną i glikozydami naparstnicy.
Należy unikać stosowania zewnętrznego przetworów z arniki na otwarte rany, oparzenia III stopnia, rozległe obtarcia naskórka i ostre stany zapalne skóry, gdyż mogą wywołać silne podrażnienie tkanek.


Przeciwwskazania - niestwierdzono 
Interakcje - nieznane. 
Sposób przygotowania: 

1/2 łyżki surowca zagotować w 1 szklance wody pod przykryciem nie dłużej 5 minut. 
Sposób użycia: 
Odwar używać do okładów. Można również przygotować okłady z odwaru z 1/2 łyżki surowca w 2 szklankach wody, 50 g gliceryny i łyżeczki octu. Do użytku zewnętrznego. 
Warunki przechowywania: 
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Napisz opinię
Arnika koszyczek 50g

Arnika koszyczek 50g

Surowiec stosowany zewnętrznie ma działanie przeciwzapalne i przyspiesza wchłanianie wybroczyn. Prowadzi do zmniejszenia samego obrzęku i jego bolesności. Wyciągi z surowca stosowane wewnętrznie działają żółciotwórczo, rozkurczająco na mięśnie gładkie i obniżająjąco na ciśnienie krwi. Poprawiają krążenie wieńcowe i mózgowe. Polepszają przepływ krwi w obrębie kończyn.

5 innych produktów w tej samej kategorii: