Aronia owoc 50g Zobacz większe

Aronia owoc 50g

Ocena 
mpn536

5,00zł brutto


Suszone owoce aronii stanowią bogate źródło naturalnych witamin: C, P, B2, B6, E, A.

Działanie: owoce aronii czarnej, a także sok z nich można polecać w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego, arteriosklerozie, katarze żołądka oraz żylaków odbytu.

Więcej szczegółów

Udostępnij

OWOC ARONII FRUCTUS ARONIAE

zioła  do zaparzania

Zastosowanie: Suszone owoce aronii stanowią bogate źródło naturalnych witamin: C, P, B2, B6, E, A.

Właściwości owoców
Mało który owoc wykazuje tyle właściwości leczniczych co aronia. Przede wszystkim stosowana jest przez osoby z wysokim ciśnieniem, skutecznie je obniżając, między innymi poprzez usuwanie złogów cholesterolu z żył. Zawartość antocyjanów, dzięki którym aronie posiadają ciemny, prawie czarny kolor, nadaje tym owocom przeciwutleniające działanie. Jest to wykorzystywane nie tylko przy spowalnianiu procesów starzenia, ale również przy chorobach nowotworowych i problemach z krążeniem. Oczywiście nie są to jedyne jej walory, a na długiej liście znajdują się również: wzmacnianie naczyń krwionośnych i zapobieganie m.in. żylakom i pękaniu naczynek włosowatych, zmniejszanie skutków wszelkiego rodzaju napromieniowania (np. od telewizora, czy komputera), wzmacnianie odporności na promieniowanie UV, łagodzenie dolegliwości wątroby oraz trzustki, zmniejszanie skutków ubocznych leków używanych przy leczeniu nowotworów, oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn i zmniejszanie niepotrzebnego napięcia nerwowego. Jest też cennym źródłem witamin A, C, E, PP oraz witamin z grupy B. Zawiera również dużo węglowodanów, kwasów organicznych, a także mikroelementów.

Jakie działanie ma aronia?

  • Aronia obniża ciśnienie tętnicze i dlatego powinna być stałym składnikiem diety osób zagrożonych zawałem i udarem.
  • Zestaw związków obecnych w aronii działa odtruwająco, redukuje niektóre toksyny, z innymi tworzy nierozpuszczalne kompleksy usuwając je z organizmu.
  • Ekstrakty z czarnych jagód są skuteczne w przywracaniu sprawnej pamięci i poprawiają procesy uczenia się. Ma to olbrzymie znaczenie u osób z chorobą Alzheimera i Parkinsona.
  • Picie soku z aronii czy łykanie kapsułek z antocyjanami przed wyjazdem na urlop pozwala dłużej przebywać na słońcu i unikać oparzeń w pierwszych dniach.
  • Dieta bogata produkty z aronii ma wpływ na zapewnienie dobrego widzenia nocnego i ostrości wzroku.
  • Składniki zawarte w owocach aronii mogą być skuteczne w przypadku chorób: reumatoidalnego zapalenia stawów, schorzeń alergicznych czy infekcji bakteryjnych i wirusowych, włączając grypę i przeziębienia.
  • Korzystny wpływ aronii stwierdzono przy stosowaniu w zapaleniu trzustki i owrzodzeniu żołądka.

 

Sposób użycia: 1 łyżeczkę rozdrobnionych owoc zalać wrzącą wodą.

Pozostawić na 10 minut pod przykryciem do zaparzenia.

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Masa netto w gramach: 50 g

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Aronia owoc 50g

Aronia owoc 50g

Suszone owoce aronii stanowią bogate źródło naturalnych witamin: C, P, B2, B6, E, A.

Działanie: owoce aronii czarnej, a także sok z nich można polecać w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego, arteriosklerozie, katarze żołądka oraz żylaków odbytu.

5 innych produktów w tej samej kategorii: