Lubczyk korzeń 50g Zobacz większe

Lubczyk korzeń 50g

Producent: KAWON

Ocena 
mpn570

6,00zł brutto


Korzeń tworzenie się i wydzielanie się soków trawiennych,działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit,żołądka i dróg moczowych. Działa też wykrztuśnie przy zaflegmieniu dróg oddechowych.

 

 

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: KORZEŃ LUBCZYKA - LEVISTICI RADIX

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania Zawartość opakowania: 50 g Skład: Levistici radix

Wskazania do stosowania:

 Wewnętrznie w schorzeniach dróg moczowych jako środek moczopędny. W dolegliwościach trawiennych takich, jak wzdęcia, ból brzucha, niestrawność, brak apetytu z równoczesnym niedoborem żółci i osłabieniem czynności wątroby.  W medycynie ludowej stosowany w nieżytach górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny oraz jako srodek pobudzający popęd płciowy.   Korzeń lubczyka powszechnie wykorzystywany jako przyprawa w gospodarstwie domowym.      

Przeciwwskazania: Nie stosować w ostrych stanach zapalnych chorobach miąższu nerek oraz w upośledzonej pracy nerek, obrzękach spowodowanych niewydolnością serca i/lub nerek.

Możliwe skutki uboczne: U osób nadwrażliwych może wystąpić wysypka skórna, fotodermatoza.      

Ostrzeżenia: Podczas stosowania naparów z korzenia lubczyka należy przyjmować duże ilości płynów.   Przy dłuższym stosowaniu należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce oraz zrezygnować z solarium.   W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz z zaburzeniami miesiączkowania, powinny  unikać dużych ilości lubczyka ogrodowego.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.      

 

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżkę (5,0 g) korzeni zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Pić po 1⁄2 szklanki naparu 2 – 3 razy dziennie.

Napisz opinię
Lubczyk korzeń 50g

Lubczyk korzeń 50g

Korzeń tworzenie się i wydzielanie się soków trawiennych,działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit,żołądka i dróg moczowych. Działa też wykrztuśnie przy zaflegmieniu dróg oddechowych.

 

 

6 innych produktów w tej samej kategorii: