Dziurawiec ziele 50g Zobacz większe

Dziurawiec ziele 50g

Producent: KAWON

Ocena 
mpn550

5,50zł brutto


Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: ZIELE DZIURAWCA

Hyperici herba

Roślina wykazuje wszechstronne działanie lecznicze: rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i naczyń krwionośnych (odpowiadają za to głównie flawonoidy). Olejek eteryczny powoduje działanie moczopędne. Duże ilości garbników i flawonoidów działają na drobne naczynia krwionośne, uszczelniając je. Stwierdzono również właściwości przeciwbakteryjne, zarówno po podaniu doustnym, jak i zewnętrznie na skórę. Obecnie najpopularniejszym wskazaniem do stosowania preparatów dziurawca jest stan umiarkowanej depresji i spadku nastroju. Za działanie przeciwdepresyjne odpowiada głównie hyperycyna, choć najnowsze badania sugerują, że flawonoidy również wykazują podobny profil działania. Mechanizm działania przeciwdepresyjnego pochodnych dziurawca nie został do końca wyjaśniony. Do tej pory dowiedziono, że substancje zawarte w dziurawcu mają hamujący wpływ na rozpad „hormonu szczęścia”, czyli serotoniny oraz szeregu innych neuroprzekaźników, których zaburzenie równowagi w mózgu może być przyczyną depresji

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: Hyperici herba

Wskazania do stosowania: Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako  środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów  i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Przeciwwskazania: Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych  (Guttifereae) Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka  gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby. Nie stosować u osób po  przeszczepach narządów. Nie stosować u dzieci do 12. roku życia, u  dzieci starszych po konsultacji z lekarzem.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli  objawy nasilą się lub nie ustąpią należy zasięgnąć porady lekarza. W  czasie i po stosowaniu preparatów z dziurawca nie zaleca się ekspozycji  na światło słoneczne i promieniowanie UV.

Działania niepożądane: Możliwe  uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV (solaria),  zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawami są wysypka, swędzenie i  zaczerwienienie skóry. Objawy mogą pojawić się w ciągu 24 godzin od  ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6 g może powodować  zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle  głowy lub reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia objawów  niepożądanych należy zaprzestać przyjmowania leku i poinformować o nich  lekarza.

Interakcje: Wykazano, że  przyjmowanie preparatów z dziurawca zmniejsza działanie  niektórych, równocześnie stosowanych leków m. in. warfaryny,  cyklosporyny, teofiliny, digoksyny, środków przeciwwirusowych,  inhibitorów protez, doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego nie  zaleca się stosowania z tymi lekami. Nie zaleca się stosowania ze  środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa , dlatego nie zaleca się stosowania.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli – podanie doustne w postaci naparu: 1 łyżkę (2,0g) ziela  zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 minut.  Wypić szklankę naparu 2 razy dziennie przed jedzeniem jako środek  wspomagający trawienie. Podanie zewnętrzne na skórę: do okładów lub  przemywań napar przygotowany z ten sam sposób, nie częściej niż 2 razy  dziennie. Stosować zawsze świeży napar.

Warunki przechowywania: Przechowywać  w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zamkniętych  opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła,  wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

 

 

Napisz opinię
Dziurawiec ziele 50g

Dziurawiec ziele 50g

Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

6 innych produktów w tej samej kategorii: