Bez Czarny kwiat 50 g Zobacz większe

Bez Czarny kwiat 50 g

Ocena 
mpn538

6,90zł brutto

Napar z kwiatu bzu czarnego jest stosowany w chorobach z przeziębienia z podwyższoną temperaturą jako środek napotny i moczopędny

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

KWIAT BZU CZARNEGO  Sambuci flos

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50g

Skład: 100g produktu zawiera 100g kwiatów bzu czarnego (Sambuci flos)

Wskazania do stosowania: Napar z kwiatu bzu czarnego jest stosowany w chorobach z przeziębienia z podwyższoną temperaturą jako środek napotny i moczopędny.

Napar przyrządzony z kwiatów bzu czarnego jest cudownym środkiem leczniczym w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych tj. przeziębienia oraz zapalenia migdałków, zapalenia krtani lub grypy. Napar najlepiej stosować, gdy pojawiają się pierwsze objawy infekcji, tzn. bóle mięśni, dreszcze, ból gardła czy  gorączka. Napar z kwiatów bzu czarnego pobudza krążenie i powoduje pocenie się, czyszcząc nasze ciało z toksyn. Toksyny są usuwane z naszego organizmu poprzez pory w skórze i w ten sposób zostaje obniżona gorączka oraz infekcja stopniowo ustępuje. Napar z kwiatów bzu czarnego jest również rekomendowany w przypadku ospy wietrznej oraz odry. Kwiaty bzu czarnego posiadają również właściwości zmniejszające przekrwienie, redukując oraz przenosząc flegmę, i mogą być stosowane w gorącym naparze (połączone z krwawnikiem lub mięta pieprzową) jako idealny środek leczniczy na przeziębienia, katar, zatoki, katar sienny, zapalenie oskrzeli, astmę. Kwiaty bzu czarnego charakteryzują się również tym, że posiadają właściwości relaksujące i dlatego zioło to pomaga w czasie astmy poprzez łagodzenie skurczów oskrzeli.

Kwiaty bzu czarnego wspomagają pracę nerek, pomagają w wydalaniu płynów z organizmu, jak również eliminują toksyny i łagodzą gorąco poprzez układ moczowy. Kwiatysą również stosowane w przypadku reumatyzmu, skazy moczanowej oraz artretyzmu. Kwiaty bzu  posiadają długą historię użycia jako środka relaksującego, łagodzącego nadwyrężone nerwy, zmniejszającego nerwowość oraz podnoszącego na duchu. Gorący napar z kwiatów bzu czarnego wypity wieczorem pozwoli nam na relaksujący sen i jest szczególnie pożyteczny dla dzieci, które są drażliwe, płaczliwe na początku choroby. Napar lub maść sporządzona z kwiatów bzu czarnego jest używana zewnętrznie na skaleczenia oraz rany, odmrożenia, wykwity skórne, poparzenia słoneczne lub podrażnienia skóry.

Herbatka z kwiatów bzu czarnego jest stosowana w celu obniżenia gorączki. Jest ona wspaniałym środkiem leczniczym wtedy, kiedy pacjent ma dreszcze i pije ją tak gorącą, jak jest to możliwe. Letni napar z kwiatów bzu czarnegop stosuje się do płukania bolącego gardła. Uważa się także, że kwiaty bzu czarnego posiadają średnie właściwości moczopędne

 

Przeciwwskazania: Nie są znane

Działania niepożądane: Nie są znane.

Przedawkowanie: Dotychczas brak danych.

Interakcje: Nie są znane

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Dotychczas nie zaobserwowano.

Sposób stosowania i droga podania: 1 pełną łyżkę (3,0g) kwiatów zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 5-10  minut.  Pić po 1-2 szklanki możliwie gorącego naparu do 3 razy dziennie.

Środki ostrożności dotyczące stosowania: Nie są wymagane.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci,  zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci, i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-3354/LN

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: