Wilżyna korzeń 50g Zobacz większe

Wilżyna korzeń 50g

Producent: FLOS

Ocena 
mpn521

6,00zł brutto


Pomocniczo jako łagodny środek moczopędny w stanach zapalnych dróg moczowych, wspomagająco w kamicy dróg moczowych w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym).

Więcej szczegółów

Udostępnij

KORZEŃ WILŻYNY Ononidis radix

 

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

 

Zawartość opakowania: 50g

 

Skład: Ononidis radix

 

Wskazania do stosowania: Pomocniczo jako łagodny środek moczopędny, w stanach zapalnych dróg moczowych, wspomagająco w drobnych złogach tzw. piasku nerkowym.

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na korzeń wilżyny. Niedrożność dróg moczowych.

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie stosować wymuszonej diurezy przy obrzękach spowodowanych ograniczoną czynnością serca lub nerek. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy nasilą się lub towarzyszyć im będą gorączka, ból i trudność w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

 

Interakcje: Nieznane

 

Działania niepożądane: Dotychczas nieznane.

 

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem

 

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono

 

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżeczkę korzeni (2­-3g) zalać w termosie 1 1⁄2 szklanki (300 ml) wrzącej wody, zamknąć i pozostawić na 1­-2 godziny, przecedzić. Przygotowany napar pić 2-­3 razy dziennie. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar . Należy zwrócić uwagę na podawanie znacznych ilości płynów.

 

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności

Napisz opinię
Wilżyna korzeń 50g

Wilżyna korzeń 50g

Pomocniczo jako łagodny środek moczopędny w stanach zapalnych dróg moczowych, wspomagająco w kamicy dróg moczowych w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym).

6 innych produktów w tej samej kategorii: