Słonecznik kwiat 50 g Zobacz większe

Słonecznik kwiat 50 g

Ocena 
mpn513

7,70zł brutto

Kwiaty słonecznika uważane są za środek przeciwgorączkowy. Wykazują działanie synergetyczne ze związkami salicylowymi.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Udostępnij

Działanie. Kwiaty słonecznika uważane są za środek przeciwgorączkowy. Wykazują działanie synergetyczne ze związkami salicylowymi.

 

Zawarte w kwiatach związki gorzkie zwiększają nieznacznie wydzielanie soku żołądkowego i usprawniają procesy trawienia oraz przyswajania pokarmów.

 

Odwary z kwiatów słonecznika stosowane zewnętrznie ułatwiają wchłanianie wylewów i wybroczyn podskórnych oraz miejscowych obrzęków wywołanych urazami lub zwichnięciami.

 

Zawarte w oleju słonecznikowym nienasycone kwasy tłuszczowe jako tzw. witamina F, nie- zbędne są do regeneracji i właściwej elastyczności skóry.

 

Zastosowanie. Odwary z kwiatów słonecznika stosuje się doustnie jako środek pomocniczy w łagodnych stanach gorączkowych.

 

Zewnętrznie odwary z kwiatów słonecznika wykazują synergizm z wyciągami z arniki. Sto- suje się je miejscowo na krwawe wybroczyny, stłuczenia, krwiaki, uszkodzenia naskórka, jak również w zapaleniu skóry, trądziku i świądzie.

 

Olej słonecznikowy, podobnie jak inne tłuszcze schnące, stosowany do celów spożywczych, zapobiega miażdżycy. Podawany zewnętrznie na skórę, ma charakter witaminy F, podobnie jak olej lniany.

 

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Słonecznik kwiat 50 g

Słonecznik kwiat 50 g

Kwiaty słonecznika uważane są za środek przeciwgorączkowy. Wykazują działanie synergetyczne ze związkami salicylowymi.

30 innych produktów w tej samej kategorii: