Słonecznik kwiat 50 g Zobacz większe

Słonecznik kwiat 50 g

Ocena 
mpn513

9,00zł brutto


Kwiaty słonecznika uważane są za środek przeciwgorączkowy. Wykazują działanie synergetyczne ze związkami salicylowymi.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Składniki: Suszony kwiat języczkowaty słonecznika (Helianthi flos) – 100 %

Sposób stosowania: 2 łyżeczki kwiatów słonecznika (1,5 g) zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 10 min. Wypić jeszcze ciepły napar. 1,5 g kwiatów słonecznika (2 łyżeczki od herbaty) stanowi dzienną porcję do spożycia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: Zakład Konfekcjonowania Ziół Flos Elżbieta i Jan Głąb spółka jawna
98-345 Mokrsko 118

Warunki przechowywania: Przechowywać kwiat słonecznika w suchym miejscu, chronić od światła.

Masa netto: 50 g
Działanie. Kwiaty słonecznika uważane są za środek przeciwgorączkowy. Wykazują działanie synergetyczne ze związkami salicylowymi.

 

Zawarte w kwiatach związki gorzkie zwiększają nieznacznie wydzielanie soku żołądkowego i usprawniają procesy trawienia oraz przyswajania pokarmów.

 

Odwary z kwiatów słonecznika stosowane zewnętrznie ułatwiają wchłanianie wylewów i wybroczyn podskórnych oraz miejscowych obrzęków wywołanych urazami lub zwichnięciami.

 

Zawarte w oleju słonecznikowym nienasycone kwasy tłuszczowe jako tzw. witamina F, nie- zbędne są do regeneracji i właściwej elastyczności skóry.

 

Zastosowanie. Odwary z kwiatów słonecznika stosuje się doustnie jako środek pomocniczy w łagodnych stanach gorączkowych.

 

Zewnętrznie odwary z kwiatów słonecznika wykazują synergizm z wyciągami z arniki. Sto- suje się je miejscowo na krwawe wybroczyny, stłuczenia, krwiaki, uszkodzenia naskórka, jak również w zapaleniu skóry, trądziku i świądzie.

 

Olej słonecznikowy, podobnie jak inne tłuszcze schnące, stosowany do celów spożywczych, zapobiega miażdżycy. Podawany zewnętrznie na skórę, ma charakter witaminy F, podobnie jak olej lniany.

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Słonecznik kwiat 50 g

Słonecznik kwiat 50 g

Kwiaty słonecznika uważane są za środek przeciwgorączkowy. Wykazują działanie synergetyczne ze związkami salicylowymi.

6 innych produktów w tej samej kategorii: