Pokrzywa korzeń 50g Zobacz większe

Pokrzywa korzeń 50g

Ocena 
mpn498

7,00zł brutto


Korzeń pokrzywy działa moczopędnie nieco silniej niż liście i lepiej eliminuje chlorki, mocznik oraz szkodliwe produkty przemiany materii, a nadto w większym stopniu drażni owłosioną skórę głowy. Ma także korzystny wpływ na mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe.Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: KORZEŃ POKRZYWY ZWYCZAJNEJ Urticae radix

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: Urticae radix

Wskazania do stosowania:

Wewnętrznie: Moczopędne oraz oczyszczające działanie pokrzywy wykorzystane jest w leczeniu stanów nieżytowych i zapalnych dróg moczowych, zaburzeń oddawania moczu, pomocniczo w kamicy moczowej i w skazie moczanowej. Jako środek ściągający w mało nasilonych biegunkach różnego pochodzenia, w nieżycie żołądka i jelit, pomocniczo w nieznacznych krwawieniach w przewodzie pokarmowym. Również w zaburzeniach przemiany materii wywołanych niedoborem niektórych mikroelementów, zwłaszcza u dawców krwi, wykazujących okresowo większe zapotrzebowanie na jony żelaza. Niedokrwienie,  zaburzenia krzepliwości krwi, jako środek wzmacniający. Wspomagająco w cukrzycy, schorzeniach reumatycznych i trądziku młodzieńczym. Łagodne bóle stawowe i mięśniowe. Korzeń jest stosowany w łagodnym przeroście gruczołu krokowego. 

Bardzo ważne znaczenie ma pobudzający wpływ pokrzywy na czynność  trzustki, fakt tym bardziej godny podkreślenia, iż mało jest ziół o podobnych właściwościach. Pokrzywa obniża nieco poziom cukru we krwi  i wykazuje synergizm z innymi surowcami zielarskimi o działaniu przeciwcukrzycowym.

W korzeniu (i liściu) pokrzywy stwierdzono niedawno istnienie czynników pobudzających wytwarzanie interferonu i antygenów wirusowych, substancji chroniących organizm człowieka przed inwazją wirusów, a pośrednio przed tymi rodzajami nowotworów, które są wywołane wtargnięciem do komórek odpowiednich wirusów onkogennych.

Zewnętrznie:  Korzeń pokrzywy zalecany jest jako środek pomocniczy przy pielęgnacji włosów – głównie zniszczonych zabiegami upiększającymi lub osłabionych po zimie czy przebytej chorobie. Przygotowany z niego wywar, używa się jako płukankę umytych włosów. Dzięki temu stają się one bardziej puszyste. Znika męczący efekt elektryzowania włosów. Korzeń pokrzywy pomaga również w przywróceniu włosom zdrowego wyglądu i dobrej kondycji. Herbatka z pokrzywy sprawdza się również jako środek wspomagający walkę z wypadającymi włosami.  Do irygacji w stanach zapalnych pochwy, w upławach. Stany zapalne jamy ustnej. Czyraczność, bóle mięśniowe i stawowe. Pokrzywa polecana jest też jako dodatek do kąpieli relaksujących i odprężających.

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na pokrzywę

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia. U pacjentów cierpiących na cukrzycę przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem. Nie stosować w przypadku obrzęków spowodowanych chorobami serca lub nerek. Jeśli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje: Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z lekami przeciwcukrzycowymi.

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Ze względu na brak danych dotyczących stosowania pokrzywy w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Dotychczas nie stwierdzono

Działania niepożądane: Po przyjęciu odwaru z pokrzywy mogą wystąpić łagodne dolegliwości żołądkowo­ jelitowe oraz w rzadkich przypadkach reakcje alergiczne objawiające się swędzeniem, wysypką, pokrzywką. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżkę stołową ( 2g ) pociętego korzenia zalać szklanką (200 ml) gorącej wody i gotować łagodnie pod przykryciem 10-15 minut (korzęń musi się neieo dłużej macerować). Odstawić i przecedzić. Pić 4 razy dziennie po 1 szklance odwaru. Stosować zawsze świeży odwar.

Dawkowanie: Jednorazowo: 2,0 – 3,0g korzenia pokrzywy Dobowo: 8,0 – 12,0g korzenia pokrzywy

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30stC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

 
Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Pokrzywa korzeń 50g

Pokrzywa korzeń 50g

Korzeń pokrzywy działa moczopędnie nieco silniej niż liście i lepiej eliminuje chlorki, mocznik oraz szkodliwe produkty przemiany materii, a nadto w większym stopniu drażni owłosioną skórę głowy. Ma także korzystny wpływ na mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe.6 innych produktów w tej samej kategorii: