MIĘTA LIŚĆ 50G Zobacz większe

MIĘTA LIŚĆ 50G

Ocena 
mpn429

5,50zł brutto


W zaburzeniach trawienia, skurczach żołądka, kolce jelitowej, braku łaknienia, chorobach wątroby i dróg żółciowych jako środek rozkurczający, wiatropędny, wzmagający wydzielanie soku żołądkowego i żółci.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu: LIŚĆ MIĘTY PIEPRZOWEJ - Menthae piperitae folium

Mięta pieprzowa znajduje zastosowanie w kuchni i ludowej medycynie od  wieków. Korzystne działanie mięty we wspomaganiu prawidłowego trawienia  czy leczeniu infekcji układu oddechowego jest powszechnie znane i  doceniane
Liście mięty pieprzowej zawierają przede wszystkim olejek eteryczny (jego główny składnik to mentol) oraz garbniki. Mają działanie spazmolityczne, żółciotwórcze, wiatropędne, zwiększające wydzielanie soku żołądkowego, usprawniające pracę jelit. Stosuje się je w stanach kurczowych żołądka i jelit, przy zaburzeniach trawienia, w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Mają też właściwości przeciwbakteryjne i nieznacznie uspokajające. Mięta to także popularna roślina przyprawowa

 

Postać: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50g

Skład: 50g produktu zawiera 50g liści mięty pieprzowejWskazania do stosowania:
W dolegliwościach trawiennych o niewielkim nasileniu jako środek rozkurczający.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść mięty lub olejek miętowy. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. Nie stosować w kamicy żółciowej oraz w innych chorobach dróg żółciowych.

Specjalne środki ostrożności: Jeżeli dolegliwości nasilają się lub nie ustąpią w okresie 2 tygodni, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie zaleca się stosowania u dzieci od 2 do 12 roku życia bez konsultacji lekarskiej. Preparaty zawierające liść mięty pieprzowej mogą nasilać zgagę.

Działania niepożądane: Dotychczas brak doniesień. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień dla naparu z liści mięty.

Interakcje: Nie znane

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nie znany.

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżkę (2,0 g) liści zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, przykryć, naparzać 10 minut. Pić po 1 szklance naparu 2 – 3 razy dziennie w zależności od nasilenia dolegliwości.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
MIĘTA LIŚĆ 50G

MIĘTA LIŚĆ 50G

W zaburzeniach trawienia, skurczach żołądka, kolce jelitowej, braku łaknienia, chorobach wątroby i dróg żółciowych jako środek rozkurczający, wiatropędny, wzmagający wydzielanie soku żołądkowego i żółci.

6 innych produktów w tej samej kategorii: