KOPER WŁOSKI 50g (owoc kopru włoskiego) Zobacz większe

KOPER WŁOSKI 50g (owoc kopru włoskiego)

Ocena 
mpn2587

5,00zł brutto


W łagodnych dolegliwościach kurczowych żołądka i jelit, uczuciu pełności i  wzdęciach jako środek rozkurczający. W nieżytach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: OWOC KOPRU WŁOSKIEGO Foeniculi fructus

Koper włoski ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Używamy go w terapii przy chorobach górnych dróg oddechowych, zapaleniu oskrzeli, kaszelu wykrztuśnym, redukuje skurcze, działa w celu poprawy trawienia, sprzyja wypróżnieniu, reguluje cykl menstruacyjny. Ponadto łagodzi toksyczne efekty alkoholu

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50g

Skład: Owoce kopru włoskiego

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Zioło stosowane w celu pobudzenia trawienia, w zaburzeniach trawiennych, którym towarzyszą wzdęcia, bóle brzucha, brak apetytu, odbijanie i nudności. W schorzeniach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny, szczególnie dla dzieci. Ponadto herbatka z kopru włoskiego polecana jest kobietom w karmiącym piersią w celu zwiększenia laktacji.  

Zewnętrznie: Stany zapalne gardła i jamy ustnej. Olejek ma zastosowanie przeciw świerzbowi i wszawicy.

Wskazania: zaburzenia trawienne, atonia przewodu pokarmowego, brak apetytu, spowolniona przemiana materii; stany zapalne i infekcje układu oddechowego i zatok, kaszel; chrypka, krztusiec, dychawica oskrzelowa; słaba laktacja i nieregularne miesiączkowanie; hiperandrogenizm u kobiet; trądzik androgenny; łojotok; suchość skóry; łysienie androgenne (doustnie i zewnętrznie preparaty olejkowe i nalewkowe z owocu kopru); stany depresyjne. Grzybice układowe i skórne (wcieranie i doustne stosowanie).

 

Przeciwwskazania: Uczulenie na koper włoski, rośliny z rodziny baldaszkowatych (Apiaceae/Umbelliferae) (anyż, kminek, seler, kolendra i koper) lub anetol.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 4 roku życia.

Interakcje: Nie znane

Działania niepożądane: Sporadyczne objawy alergiczne na koper włoski, dotyczące skóry lub układu  oddechowego. W przypadku w/w objawów należy zaprzestać stosowania naparu z owoców kopru  włoskiego. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się  stosowania podczas ciąży i laktacji.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób stosowania i droga podania: Przygotowanie naparu: 1 łyżeczkę (2,0g owoców) zalać 200 ml  (1 szklanką) wrzącej wody, pozostawić na 15 minut pod przykryciem.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Jako środek rozkurczający wypić jednorazowo 200 ml (1 szklankę) świeżo przygotowanego naparu. Jako środek wykrztuśny przyjmować 2 – 3 razy dziennie po 200 ml (1 szklance) świeżo przygotowanego naparu. Dzieci od 4 do 12 roku życia: Jako środek rozkurczający wypić jednorazowo 100 ml ( ½ szklanki) świeżo przygotowanego naparu.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie daty ważności zamieszczonej na opakowaniu.

koper włoski

Oceń 
2023-11-17

na wzdęcia

Dobrze się sprawdza, jeśli masz problem ze wzdęciami

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię
  KOPER WŁOSKI 50g (owoc kopru włoskiego)

  KOPER WŁOSKI 50g (owoc kopru włoskiego)

  W łagodnych dolegliwościach kurczowych żołądka i jelit, uczuciu pełności i  wzdęciach jako środek rozkurczający. W nieżytach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.

  6 innych produktów w tej samej kategorii: