Zioła na odchudzanie

Zioła na odchudzanie

Walka z nadwagą to proces, który wymaga czasu, systematycznej aktywności fizycznej i niskokalorycznej zbilansowanej diety. Warto sięgnąć dodatkowo po naturalne zioła na odchudzanie, które pomogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawić metabolizm oraz oczyścić organizm z toksyn. Jakie zioła na odchudzanie wybrać?

Jak działają zioła na odchudzanie?

W zależności od wybranych ziołowych preparatów na walkę z nadwagą i posiadanych przez nich właściwości, zioła odchudzające mogą wykazywać poniższe działania.

  • Przyspieszają przemianę materii i stabilizują poziom glukozy we krwi.
  • Pomagają obniżyć poziom tzw. złego cholesterolu.
  • Wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Zmniejszają apetyt.
  • Poprawiają proces trawienia.
  • Zmniejszają zaparcia i wspomagają perystaltykę jelit.
  • Działają moczopędnie (pomagają usuwać nadmiar wody z organizmu).
  • Działają napotnie (pomagają pozbywać się toksyn z organizmu).
  • Wzmacniają organizm.
  • Pomagają zredukować stres.

Jakie zioła na odchudzanie?

Mięta pieprzowa

To najpopularniejsze zioło na dolegliwości żołądkowe i problemy z trawieniem. Po miętę pieprzową możesz także sięgnąć podczas odchudzania - zawarte w niej wyciągi pomagają w regulacji produkcji soku żołądkowego i żółci w wątrobie. Wspomagają również pracę jelit, a świeża mięta dodawana do wody znakomicie gasi pragnienie w upalnie dni.

Lubczyk lekarski

Wyciąg z lubczyku lekarskiego wspomaga pracę układu trawiennego i zmniejsza nadmierną fermentację pokarmów w jelitach, dzięki czemu pomaga pozbyć się zaparć, wzdęć i nieprzyjemnego uczucia pełności.

Morwa biała

To zioło odchudzające, które pomaga hamować apetyt, szczególnie na słodycze, które spożywane w nadmiarze przyczyniają się do wzrostu masy ciała. Zawarte w niej alkaloidy pomagają obniżyć poziom cukru oraz insuliny we krwi. Liście morwy ograniczają wchłanianie cukrów prostych przez organizm i zmniejszają jego przyswajanie po posiłkach.

Ziele przetacznika

Ma wpływ ochronny na wątrobę, pomaga odtruwać organizm oraz reguluje wypróżnienia, przemianę materii i trawienie. Napar z suchego ziela wspomaga wydzielanie moczu i potu wraz ze szkodliwymi toksynami.

Skrzyp polny

Skrzyp polny znany jest ze swych dobroczynnych właściwości na włosy, skórę i paznokcie. Warto wiedzieć, że to również dobre zioło odchudzające. Dzięki zawartości krzemionki pomaga regulować przemianę materii. Działa oczyszczająco i moczopędnie pomagając w usuwaniu z organizmu nadmiaru wody i toksyn. Warto wiedzieć, że wspomaga również walkę z cellulitem.

Ziele krwawnika pospolitego

To zioło na odchudzanie i dolegliwości trawienne, które wspomaga pracę jelit, łagodzi przewlekłe zaparcia i wzdęcia. Ponadto, przyspiesza metabolizm, działa oczyszczająco i pomaga usuwać toksyny z organizmu. Należy jednak przestrzegać zalecanej dawki, ponieważ może wywoływać reakcje alergiczne.

Kwiat rumianku

Zwiększa produkcję żółci, regulując tym samym pracę wątroby. Pomaga w trawieniu pokarmów, szczególnie tłustych i ciężkich. Ułatwia również walkę ze zgagą.

Pokrzywa zwyczajna

Jest bogactwem witamin C, K, B2 oraz potasu, żelaza i wapnia. Ma przede wszystkim działanie moczopędne i wspiera proces oczyszczanie organizmu z toksyn. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu oraz może przyspieszyć przemianę materii i wzmocnić ogólną odporność organizmu.

Zioła szwedzkie na odchudzanie

Zioła szwedzkie według unikalnej receptury Marii Treben to kompozycja 11 ziół wspomagających leczenie wielu dolegliwości. Pomaga również na odchudzanie. Nalewka z ziół szwedzkich pomaga w usuwaniu zaparć i wzdęć, łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe, a przy tym wspomaga pracę układu trawiennego.

Zioła Ojca Klimuszko

Zioła Ojca Klimuszki to mieszanki ziołowe (mieszanka na odchudzanie) według jego oryginalnej receptury, które także pomagają na problemy z nadwagą. Zawarte w mieszance zioła mają wszechstronne działanie, np. morszczyn pomaga hamować apetyt, skrzyp polny reguluje przemianę materii, a kruszyna wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn.

Zioła na odchudzanie to zioła spalające tkankę tłuszczową, wspomagające metabolizm, oczyszczające organizm z toksyn i nadmiaru wody. Pomogą Ci w walce z nadwagą, ale nigdy w pełni nie zastąpią zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej, które są niezbędne w procesie utraty masy ciała.

Zapraszamy do Mojej Zielarni - to sprawdzony sklep zielarski na prawach apteki, w którym oferujemy wyłącznie wysokiej jakości zioła od sprawdzonych producentów. Jeśli zastanawiasz się, jakie zioła na odchudzanie wybrać, skontaktuj się z naszymi specjalistami, a chętnie pomogą Ci dobrać zioła lecznicze na odchudzanie, dopasowane do Twojego wieku, potrzeb i stylu życia.