Krwiściąg lekarski ziele 50g Zobacz większe

Krwiściąg lekarski ziele 50g

Producent: FLOS

Ocena 
mpn442

8,00zł brutto


Środek służący do kąpieli i okładów, przy problemach skórnych. Medycyna ludowa poleca to ziele przy gronkowcu złocistym.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Krwiściąg lekarski Sanguisorba officinalis L.

Działa  ściągająco, absorbująco i obkurczająco na naczynia krwionośne przez co hamuje krwawienia.

Zażywany kilkanaście dni zmniejsza krwawienia miesiączkowe, hamuje krwawienia z żylaków, owrzodzeń żylakowatych, hemoroidów, zatrzymuje krwiomocz.

Przyspiesza gojenie ran na skórze i błonach śluzowych, przez co powinien być zalecany w leczeniu choroby wrzodowej. Doskonale leczy nieżyty przewodu pokarmowego (żołądka i jelit).

Okłady z odwaru krwiściągowego na oczy hamują nadmierne łzawienie, zmniejszają obrzęk powiek i gałki ocznej oraz ściągają wysięk i ropę przy infekcjach oraz stanach zapalnych.

Włosy płukane w odwarze z krwiściągu mniej przetłuszczają się, znika łupież łojotokowy, włosy stają się puszyste i lśniące.

Irygacje i nasiadówki w odwarze z krwiściągu czynione na narządy płciowe hamują stan zapalny, wspomagają leczenie upławów, świądu i przyspieszają gojenie nadżerek oraz wyprysków, zwłaszcza mokrych.

Stopy i dłonie moczone w odwarze z krwiściągu mniej się pocą, a wyprysk potnicowy znika (drobne, swędzące pęcherzyki wypełnione cieczą).

Lewatywy z odwaru (100-150 ml) pomagają w leczeniu świądu i hemoroidów odbytu.

Przemywanie skóry odwarem z krwiściągu hamuje wydzielanie łoju i odkaża jej powierzchnię.

W stanach zapalnych gardła i jamy ustnej (np. dziąseł, języka) zalecam płukanki z mocnego odwaru krwiściągowego kilka razy dziennie.

Krwiściąg lekarski znany był dawnym fitoterapeutom: Lonicerus i Matthiolus w XVI wieku stosowali tę roślinę jako środek krwiotamujący, powstrzymujący nadmierne krwawienia miesiączkowe i przeciwko czerwonce. Zwinger (XVII wiek) stosował krwiściąg w razie krwawień wewnętrznych. np. w przebiegu chorób płuc. Leclerc (XX wiek) zalecał krwiściąg w leczeniu dyzenterii pełzakowej, biegunki i zapalenia jelit.

 

Napisz opinię
Krwiściąg lekarski ziele 50g

Krwiściąg lekarski ziele 50g

Środek służący do kąpieli i okładów, przy problemach skórnych. Medycyna ludowa poleca to ziele przy gronkowcu złocistym.

6 innych produktów w tej samej kategorii: