SWANSON GYMNEMA SYLVESTRE 400MG 100KAP. Zobacz większe

SWANSON GYMNEMA SYLVESTRE 400MG 100KAP.

Ocena 
mpn1524

22,90zł brutto

Gymnema Sylvestre reguluje poziom cukru we krwi i zmniejsza chęć na słodycze. Pobudza beta-komórki trzustki, które wydzielają insulinę. Podnosi poziom cukru u osób, które cierpią na hipoglikemię, czyli mają niedobory cukru

Więcej szczegółów

Udostępnij

CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

Gymnema sylvestre jest zdrewniałą, pnącą się rośliną z Indii, rosnącą głównie w tropikalnych lasach na południu i w centrum tego kraju. Liście są w Indiach używane od 2 tysięcy lat jako lek na cukrzycę. Gymnema podnosi poziom insuliny i reguluje poziom cukru we krwi. Rzucie liści tej rośliny likwiduje umiejętność rozróżniania słodkiego smaku, przez co nazywana jest gurmar, czyli „niszczyciel cukru”. Redukuje wchłanianie glukozy w jelitach.

TRADYCYJNE ZASTOSOWANIE

Gymnema pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi. Wspiera zdrowie układu pokarmowego i redukuje stężenie lipidów. Działa też przeciwzapalnie. Poprawia metabolizm, stymuluje trawienie, jest pomocna przy odchudzaniu. Leczy malarię, kaszel i zatwardzenie, działa moczopędnie. Stosuje się ją przy niestrawności, zaparciach, żółtaczce, hemoroidach, astmie, zapaleniu oskrzeli i leukodermie.

AKTYWNE SKŁADNIKI

Roślina zawiera kwas gymnemowy, saponiny gymnemowe, flawony, antrachinony, żywice, stigmasterol, quercitol i pochodne aminokwasów: betainy, choliny i trimetyloaminy

ZASTOSOWANIE

Gymnema sylvestre tradycyjnie jest nazywana “niszczycielem cukru”, wspomagając wydzielanie insuliny w trzustce. Hamuje absorpcję glukozy do krwi. Budowa cząsteczki kwasu gymnemowego jest podobna glukozie. Cząsteczki te wypełniają receptory w kubkach smakowych, zapobiegając aktywacji cząsteczek cukru w pokarmie.

SYNONIMY

Cudowny owoc, Gymnema, Krowia roślina, australijska Krowia roślina, Gurmari, Gurmarbooti, Gurmar, leśny obwojnik

 

Gymnema sylvestre

Wpiera metabolizm cukru

Aż 400mg Gurmaru w kapsułce  

Jednym ze sposobów wspomagania profilaktyki cukrzycy jest stosowanie preparatów roślinnych mających właściwości hipoglikemizujące, np. gurmar czyli Gymnema Sylvestre.

Badania wykazały, że zioło to wywołuje homeostazę glukozy krwi, podnosi aktywność enzymów biorących udział w spalaniu cukrów na drodze zależnej od insuliny, koryguje zmiany metaboliczne w wątrobie, nerkach i mięśniach wywołane przez cukier, a także sprzyja regeneracji wysp Langerhansa i podnosi poziom krążącej we krwi insuliny.

Gurmar ma właściwości znieczulające kubki smakowe na języku i powoduje brak odczucia słodkiego smaku potraw, co wiąże się ze zmniejszonym apetytem na słodycze.

Wartośc odżywcza

1 kapsułka% realizacji dziennego zapotrzebowania RDA Gymnema Sylvestre (z liści)  400mg  

SPOSÓB UŻYCIA: Jedną kapsułkę 15min przed posiłkiem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.  

Informacje dodatkowe: Gymnema Sylvestre – znaczenie dla organizmu Gymnema Sylvestre reguluje poziom cukru we krwi i zmniejsza chęć na słodycze. Pobudza beta-komórki trzustki, które wydzielają insulinę. Podnosi poziom cukru u osób, które cierpią na hipoglikemię, czyli mają niedobory cukru. Gurmar i kwasy gymnemowe hamują zdolność odczuwania smaku słodkiego lub gorzkiego poprzez blokowanie receptorów smakowych. Podawanie Gymnema Sylvestre ludziom zdrowym nie powoduje obniżenia poziomu cukru we krwi, ale zapobiega łaknieniu na słodycze.

Jest to więc skuteczny środek odchudzający!

Gymnema Sylvestre ma działanie oczyszczające. Preparat wykazuje właściwości moczopędne, odtruwa organizm z toksyn, a więc jest skuteczny w chorobach układu moczowego. Gymnema sylvestre spowalnia procesy starzenia – poprzez swoje działanie antyoksydacyjne hamuje rozwój wolnych rodników. Gymnema Sylvestre to skuteczny środek w leczeniu dolegliwości gastrycznych, pobudza pracę żołądka oraz działa przeczyszczająco. Jest sprawdzony w leczeniu zaparć, niestrawności, usuwaniu zalegającej flegmy. Może mieć zdolność utrzymania prawidłowego poziomu zdrowego cholesterolu.

Gymnema Sylvestre bardzo dobrze działa przy zapaleniu spojówek. Jest skuteczny w leczeniu choroby wrzodowej, powiększenia wątroby (łagodzi także jej uszkodzenia), chorób skóry, kaszlu, niedokrwistości, hemoroidów. Ma pozytywne działanie w walce z chorobami pasożytniczymi. Zewnętrzna aplikacja łagodzi ból i obrzęki po ukąszeniach owadów.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
SWANSON GYMNEMA SYLVESTRE 400MG 100KAP.

SWANSON GYMNEMA SYLVESTRE 400MG 100KAP.

Gymnema Sylvestre reguluje poziom cukru we krwi i zmniejsza chęć na słodycze. Pobudza beta-komórki trzustki, które wydzielają insulinę. Podnosi poziom cukru u osób, które cierpią na hipoglikemię, czyli mają niedobory cukru

30 innych produktów w tej samej kategorii: