NatVita, Sól Kłodawska Gruboziarnista, 1kg. Zobacz większe

NatVita, Sól Kłodawska Gruboziarnista, 1,7kg.

Ocena 
mpn3388

11,90zł brutto

Różowa sól kłodawska, naturalna, nie jodowana. Wydobywana tradycyjnymi metodami górniczymi w kopalni soli w Polsce. Charakteryzuje się wysoką czystością oraz bogatą zawartością mikroelementów (tzw. pierwiastków życia) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Różowa sól kłodawska, naturalna, niejodowana. Wydobywana tradycyjnymi metodami górniczymi w kopalni soli w Polsce. Charakteryzuje się wysoką czystością oraz bogatą zawartością mikroelementów (tzw. pierwiastków życia) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kłodawska sól jest minerałem o wysokim stopniu czystości i nie wymaga procesów wzbogacania. Ponadto stanowi ona bogate źródło „pierwiastków życia”, czyli mikroelementów /nazwanych tak przez prof. Juliana Aleksandrowicza/ niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka. Biopierwiastki wchodzące w skład naturalnej soli kamiennej tworzą kompleksy łatwo przyswajalne przez organizm. To właśnie one sterują czynnościami metabolicznymi, czyli przemianą materii. Odgrywają tez zasadniczą rolę w aktywności niezbędnych dla życia procesów enzymatycznych. Jest więc oczywistym, że ich niedobór, czy nadmiar musi wywołać niekorzystny wpływ na zdrowie. Skład mikroelementów w naszej soli zbliżony jest do ich zawartości w płynie ustrojowym organizmu ludzkiego. W kłodawskiej soli zawarte są (już od 250 mln lat): magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas, selen i in.

Z racji swych fizyko—chemicznych właściwości kłodawska sól kamienna znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, m.in.:

— jako sól spożywcza do bezpośredniego spożycia,

— w przetwórstwie rybnym,

— w przemyśle spożywczym,

— w garbarstwie,

— w gospodarce hodowlanej,

— w przemyśle chemicznym,

— w zimowym utrzymaniu dróg,

— w rolnictwie, jako nawóz,

— w ciepłownictwie, w procesie zmiękczania wody,

— jako sól lecznicza—kąpielowa.

Skład: sól kłodawska niejodowana 100%

Producent:

NAT Sp.z o.o

ul. Wrocławska33d, Długołęka

55-095 Mirków

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: