ALERGICZNE

Producenci

Zioła na alergie i uczulenie

Alergia uznawana jest dzisiaj za jedną z często występujących jednostek chorobowych, w której konieczne jest systematyczne leczenie. Zioła na alergię są naturalnym sposobem na zapobieganie i zmniejszanie objawów alergii, do których zwykle zaliczają się: katar sienny (najczęściej sezonowy), nieżyt nosa, astma oraz uczulenia na pokarmy. W Mojej Zi...

Alergia uznawana jest dzisiaj za jedną z często występujących jednostek chorobowych, w której konieczne jest systematyczne leczenie. Zioła na alergię są naturalnym sposobem na zapobieganie i zmniejszanie objawów alergii, do których zwykle zaliczają się: katar sienny (najczęściej sezonowy), nieżyt nosa, astma oraz uczulenia na pokarmy. W Mojej Zielarni oferujemy zioła przeciwalergiczne, mieszanki ziołowe, naturalne kosmetyki wspomagające leczenie alergii, mydła dziegciowe i Aleppo, wskazane do stosowania przy skórze atopowej, alergicznej, swędzącej, a także mydła, żele i szampony z nanosrebrem oraz wyłącznie na bazie ziół i propolisu. 

Naturalne sposoby na alergię

Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na określone alergeny. Czynnikami drażniącymi mogą okazać się różne substancje z życia codziennego. Leczenie alergii jest bardzo skomplikowane i wielokierunkowe. Skład większości preparatów farmakologicznych na alergie oparty jest na substancjach chemicznych (w tym na sterydach). Przyjmując je, można jeszcze bardziej obciążyć i tak przeciążony już walką z alergenem organizm. Warto zatem zastosować fitoterapię, czyli leczenie ziołami - wybierz naturalne sposoby na alergię skórę, wziewną czy pokarmową. 

Zioła na alergie - jakie wybrać? 

Nasza zielarnia na prawach apteki oferuje zioła na alergię w postaci maści, mydeł, kropli, suplementów, kapsułek czy herbat. Naturalne preparaty w przeciwieństwie do suplementów chemicznych na ogół nie obciążają organizmu, nie powinny też wywoływać uczucia senności czy osłabienia zdolności koncentracji. Większość z nich może być podawana również dzieciom. Znajdziesz u nas m.in. poniższe zioła na uczulenie. 

  • Zioła na alergię skóry, np. olej z czarnuszki, tarczyca bajkalska, pachnotka zwyczajna, wiesiołek dwuletni, rumianek. Pomogą w złagodzeniu objawów stanu zapalnego wywołanego przez alergen na powierzchni ciała. 
  • Zioła na alergię wziewną wywołaną m.in. przez pyłki roślin, roztocza kurzu, grzyby, pleśnie i wdychane przez układ oddechowy substancje chemiczne. Należą do nich naturalne zioła przeciwhistaminowe (ograniczające wydzielanie histaminy - hormonu odpowiedzialnego za reakcję zapalną), np. olej z czarnuszki siewnej, rumianek, skrzyp polny, dziurawiec, pachnotka zwyczajna, napar z nawłoci, pokrzywa. Z kolei olejek rycynowy i olejek z drzewa herbacianego to szczególnie pomocne zioła na alergię na kurz. 
  • Zioła na alergię pokarmową, np. olej z czarnuszki, rumianek, kwiat nagietka, mięta, babka lancetowata.

Nasi specjaliści pomogą dobrać Ci najlepsze zioła lecznicze wspomagające leczenie różnego rodzaju alergii. Nasza zielarnia w Poznaniu to sklep zielarski na prawach apteki, dzięki czemu masz pewność, że oferowane przez nas zioła na alergie i inne dolegliwości są sprawdzonego pochodzenia i mają całe spektrum dobroczynnych właściwości dla organizmu. 
 

Więcej

Zioła na alergie i uczulenie   Jest 138 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 138 elementów