Lista produktów producenta: Dutkowiak

Gospodarstwo Pszczelarskie "Dutkowiak" liczy ponad 1800 rodzin pszczelich i jest największą zawodową pasieką na terenie zachodniej Polski. Z pewnością zaliczyć ją można do największych w kraju. Początki pasieki sięgają 1982 roku, kiedy to zostało zasiedlonych 6 pierwszych uli. Rok 1983 to już 30 rodzin pszczelich, następny 60. Na początku lat 90 pasieka liczyła 200 rodzin i stopniowo zwiększana była aż do stanu obecnego.


Od początku nasze gospodarstwo nastawione jest na pozyskiwanie miodu. Sprzyjają temu warunki przyrodnicze okolic Sulęcina w woj.lubuskim, gdzie gospodarstwo ma swoją siedzibę. Teren ten niegdyś o wyraźnie rolniczym charakterze, dzięki walorom krajobrazowo-przyrodniczym również na skutek przemian gospodarczych zostaje odkrywany i doceniany jako ciekawy rejon turystyczny. Brak przemysłu, wysoki poziom zalesienia, czyste i zdrowe powietrze to dodatkowy atut naszego regionu. Tutaj stacjonują nasze pasieki, tutaj pozyskujemy nasze produkty pszczele - naturalny miód pszczeli, propolis, pierzga, pyłek kwiatowy i mleczko pszczele.


Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem rolniczym, założonym przez Iwonę i Remigiusza Dutkowiaków. Tradycje pszczelarskie kontynuuje nasz syn Michał wraz z żoną Karoliną. Oprócz produkcji zajmujemy się hodowlą matek, ich inseminacją, dbamy o rozwój pszczelarstwa w Polsce będąc czynnym członkiem Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych. 

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów