DUTKOWIAK MIÓD WIELOKWIATOWY ŁĄKOWY 400G Zobacz większe

DUTKOWIAK MIÓD WIELOKWIATOWY ŁĄKOWY 400G

Ocena 
mpn3736

17,90zł brutto

Miód wielokwiatowy łąkowy – zaliczamy go do najciekawszych miodów. Pozyskiwany jest terenów łąk Parku Krajobrazowego i Narodowego Ujścia Warty. Masowo występują tu wierzby, mniszek i dzika roślinność łąkowa jak oset, łopiany, ostrożeń warzywny, krwawnica purpurowa, marchwica, sadziec konopiasty. Bogata różnorodność pożytków skutkuje nieprzeciętnym smakiem i aromatem tego miodu.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Gospodarstwo Pszczelarskie "Dutkowiak" liczy 1500 rodzin pszczelich , jest największą zawodową pasieką na terenie zachodniej Polski i z pewnością zaliczyć ją można do największych w kraju. Początki pasieki sięgają 1982 roku, kiedy to zostało zasiedlonych 6 pierwszych uli. Rok 1983 to już 30 rodzin pszczelich, następny 60. Na początku lat 90 pasieka liczyła 200 rodzin i stopniowo zwiększana była aż do stanu obecnego.

Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze do 18 stopni C.

Wartość energetyczna 325 kcal w 100g

STOSOWANIE

Miód należy stosować regularnie, w celach profilaktycznych. Można spożywać go z pieczywem, dodawać do ciepłej herbaty, mleka, soków warzywnych i owocowych oraz różnych potraw i ciast.

 

Pamiętać trzeba, że podgrzanie go do temperatury wyższej, niż 45-50 stopni C niszczy lub dezaktywuje jego czynne biologiczne związki.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: