Faringosept tabetki do ssania 10 tabl Zobacz większe

Faringosept tabetki do ssania 20 tabl

Producent: TERAPIA S.A

Ocena 
mpn937

19,90zł brutto


Preparat stosowany pomocniczo w ostrych zapaleniach jamy ustnej i gardła; zapalenie dziąseł, zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej, po usunięciu migdałków, po ekstrakcji zęba.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Wskazania:

Preparat stosowany pomocniczo w ostrych zapaleniach jamy ustnej i gardła; zapalenie dziąseł, zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej, po usunięciu migdałków, po ekstrakcji zęba.

Działanie

Środek o działaniu odkażającym stosowanym w zakażeniach jamy ustnej i gardła. Wykazuje działanie bakteriostatyczne (hamuje rozwój bakterii) na niektóre rodzaje bakterii, jak paciorkowce (hemolizujące, zieleniące) i pneumokoki, będące częstą przyczyną zakażenia jamy ustnej i gardła. Na gronkowce ma umiarkowane działanie. Faringosept nie zaburza fizjologicznej flory jelitowej.

Sposób użycia:

Ssać powoli 3-5 tabletek na dobę przez 3-4 dni. Przyjmować w niedługim czasie (15 minut) po jedzeniu. Nie jeść przez 2-3 godziny po zażyciu.

Skład:

1 tabletka zawiera: Substancje czynną: 10 mg ambazonu. Substancje pomocnicze: sacharoza, kakao, powidon K-30, kwas stearynowy,wanilia.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ambazon lub którykolwiek ze składników.

Opakowanie: 20 tabletek

Czy można stosować Faringosept w okresie ciąży i karmienia piersią?

 

W okresie ciąży nie stosuj żadnego tabletek bez konsultacji!

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku.

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży oraz u kobiet w okresie karmienia piersią. Stosowanie preparatu u kobiet w ciąży oraz u kobiet w okresie karmienia piersią jest dopuszczone tylko na zlecenie doktora, gdy w jego ocenie oczekiwane korzyści dla matki przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. 

 

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

 

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio środkach, również o tych, które są wydawane bez recepty.

Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi środkami.

 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

 

Faringosept może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych.

 

Napisz opinię

5 innych produktów w tej samej kategorii: