Tinctura Salviae płyn do stos.wj.ust. 100ml Zobacz większe

Tinctura Salviae płyn do stos.wj.ust. 100ml

Ocena 
mpn876

11,50zł brutto

Tinctura Salviae PhytoPharm to koncentrat do sporządzania roztworu do płukania jamy ustnej i gardła. Substancję czynna leku stanowi nalewka z liści szałwi lekarskiej. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Tinctura Salviae PhytoPharm to koncentrat  z liści szałwi lekarskiej.

Szałwia działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, pierwotniakobójczo, przeciwpotnie, przeciwzapalnie, przeciwropnie, odwaniające, przeciwbólowe, lekko uspokajająco, słabo moczopędnie i żółciopędnie; zmniejsza wydzielanie i produkcję mleka oraz śluzu, hamuje krwawienia z uszkodzonych naczyń, zmniejsza stężenie glukozy we krwi, przyśpiesza gojenie się ran, owrzodzeń, wyprysków i znikanie pryszczy.

Skład: Salviae tinctura (1:5), etanol 60-70%.

Działanie: Tinctura Salviae PhytoPharm to koncentrat do sporządzania roztworu do płukania jamy ustnej i gardła. Substancję czynna leku stanowi nalewka z liści szałwi lekarskiej. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


Wskazania: Lek tradycyjnie stosowany w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła, np. w przebiegu przeziębienia.


Dawkowanie: do płukania i przemywania jamy ustnej rozcieńczyć 5 - 10 ml nalewki w 1 szklance przegotowanej i ostudzonej wody. Do pędzlowania dziąseł użuwać preparat nierozcieńczony.


Przeciwwskazania: Nie stosować u dzieci, kobiet  w ciąży oraz okresie karmienia piersią.

Opakowanie: 100g

Działania niepożądane:

w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować lekarza.

 Uwagi:

Po użyciu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych. Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Olejek zawarty w preparacie zawiera tujon o działaniu neurotoksycznym - nie przekraczać zalecanego sposobu użycia.

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

Powiązane produkty

30 innych produktów w tej samej kategorii: