Baikadent żel do jamy ustnej 15g (tuba) Zobacz większe

Baikadent żel do jamy ustnej 15g (tuba)

Ocena 
mpn208

18,50zł brutto

Wskazaniami do stosowania żelu Baikadent jest profilaktyka chorób przyzębia, zwłaszcza w paradontopatiach powierzchniowych i głębokich. Przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej, również przy urazach spowodowanych przez protezy

Więcej szczegółów

Udostępnij

Baikadent żel zalecany jest do stosowania do jamy ustnej. Wskazany jest leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich w profilaktyce chorób przyzębia. Zmniejsza stany zapalne śluzówki jamy ustnej.


Wskazania

  • w profilaktyce chorób przyzębia
  • w leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich
  • w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej (również przy urazach spowodowanych przez protezy).


Działanie
Lecznicze działanie żelu oparte jest na zmniejszeniu wytwarzania w komórkach chorej tkanki substancji wywołujących rozwój stanu zapalnego ( działanie przeciwzapalne) oraz na pobudzeniu aktywności komórek regenerujących dziąsła (działanie poprawiające stan dziąseł). Składniki czynne żelu charakteryzują się także aktywnością przeciwbakteryjną oraz przeciwgrzybiczą. Wykazano ich działanie wobec bakterii chorobotwórczych, w tym także tych odpowiedzialnych za zmiany chorobowe u osób cierpiących na przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej. Stosowanie profilaktyczne żelu może hamować rozwój chorób przyzębia i poprawiać stan dziąseł.

Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu
  • dla dzieci i osób poniżej 18. roku życia
  • dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Stosowanie
Dorośli zewnętrznie, 2 do 4 razy dzienni, bezpośrednio po umyciu zębów, ok. 2 cm żelu wcierać w miejsca chorobowo zmienione jamy ustnej i co najmniej 30 min. nie jeść i nie pić.
W przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej zaleca się systematyczne stosowanie preparatu przez okres 2 tygodni. Jeżeli po tym czasie objawy zapalne nie ustąpią, należy zwrócić się do lekarza.

Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatni, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza się ze może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
Ze względu na nieznane ryzyko stosowania preparatu Baikadent na dziąsła u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania leku Baikadent, jednak w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem.
Lek Baikadent zawiera:

  • Glikol propylenowy - może powodować podrażnienie skóry,
  • Metylu parahydroksybenzoesan i Propylu parahydroksybenzoesan - mogą powodować reakcje alergiczne.


Przechowywanie
Lek należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na tubie/pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie uchroni środowisko.

Składniki
Substancją czynną w 100 g żelu jest Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis (tarczycy baikalskiej) 0,577 g
Substancje pomocnicze: Karbomer (Carbopol 5984), Glicerol, Parahydroksybenzoesan metylu, Parahydroksybenzoesan propylu, Glikol propylenowy, Wodorotlenek sodu, Węglan sodu bezwodny, Woda oczyszczona.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Baikadent żel do jamy ustnej 15g (tuba)

Baikadent żel do jamy ustnej 15g (tuba)

Wskazaniami do stosowania żelu Baikadent jest profilaktyka chorób przyzębia, zwłaszcza w paradontopatiach powierzchniowych i głębokich. Przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej, również przy urazach spowodowanych przez protezy

22 innych produktów w tej samej kategorii: