Borówka brusznica liść 50g Zobacz większe

Borówka brusznica liść 25g

Producent: KAWON

Ocena 
mpn461

2,90zł brutto


Działanie i wskazania do stosowania: Odkażające drogi moczowe w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: LIŚĆ BORÓWKI BRUSZNICY Vitis idaeae folium

Surowcem leczniczym są owoce i listki. Listki zbiera się wczesną wiosną i jesienią. Odwary z liści mają zastosowanie w leczeniu zapalenia miedniczek nerkowych, kamicy nerkowej, zapaleniu pęcherza moczowego i cewki moczowej a także przy nieżycie jelit i żołądka. Pomocne są również w leczeniu biegunki.

Napary i odwary z owoców borówek stosuje się przy braku apetytu oraz jako środek wzmacniający organizm przy grypach i przeziębieniach. Owoce borówki mają gorzko-kwaskowaty smak i są doskonałym surowcem do wyrobu dżemów, syropów, soków i konfitur. Dzięki zawartości kwasu benzoesowego produkty są bardziej trwałe.

Uwaga! Gdy stosujemy przez dłuzszy okres czasu duże dawki wyciągów z liści brusznicy, możemy mieć objawy zatrucia. Powoduje to zawarty w liściach hydrochinon. Objawia się to wymiotami, kurczami i niedokrwistością.

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Skład: 100 g produktu zawiera 100g liścia borówki brusznicy

Zawartość opakowania: 25g

Działanie i wskazania do stosowania: Odkażające drogi moczowe w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych.

Przeciwwskazania: Choroby wątroby, bóle brzucha o nieustalonej przyczynie, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy.

Specjalne środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania. Nie stosować dłużej niż kilka dni. W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu kilku dni od momentu rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego lub ich nasilenia należy skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane: Przy nadwrażliwości żołądka mogą wystąpić nudności i wymioty. Interakcje: Nie należy stosować wraz z środkami zakwaszającymi mocz, gdyż może to osłabić działanie. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nieznany.

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżkę (2,0g) liści zalać szklanką (200 ml) letniej wody, ogrzewać powoli do wrzenia, łagodnie gotować pod przykryciem 5 minut, przecedzić. Pić po 1⁄2 szklanki (100 ml) odwaru 2 razy dziennie. Pić zawsze świeżo przygotowany odwar.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL­3333/LN

Napisz opinię
Borówka brusznica liść 25g

Borówka brusznica liść 25g

Działanie i wskazania do stosowania: Odkażające drogi moczowe w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych.

6 innych produktów w tej samej kategorii: