Babka zwyczajna liść 50g Zobacz większe

Babka zwyczajna liść 50g

Ocena 
mpn455

4,50zł brutto

Babka zwyczajna jest znanym ziołem w leczeniu gojenia się ran oraz odparzeń. Zioło to jest również uważane jako antidotum przeciwko truciznom. Babka zwyczajna oczyszcza organizm z toksyn, jest pożyteczna w redukowaniu gorączki, w leczeniu infekcji oraz problemów związanych ze skórą.

Więcej szczegółów

Udostępnij

 Babka zwyczajna jest znanym ziołem w leczeniu gojenia się ran oraz odparzeń. Zioło to jest również uważane jako antidotum przeciwko truciznom. Babka zwyczajna oczyszcza organizm z toksyn, jest pożyteczna w redukowaniu gorączki, w leczeniu infekcji oraz problemów związanych ze skórą. Dzięki zawartości kleju roślinnego, babka zwyczajna posiada łagodzące działanie szczególnie na układ oddechowy, trawienny oraz moczowy.

 Babka zwyczajna łagodzi kaszel, zwłaszcza duszący i nerwowy. Taniny zawarte w babce zwyczajnej posiadają właściwości ściągające, w związku z tym zioło to jest używane do redukowania opuchnięć oraz zapaleń, hamuje krwawienia i przyspiesza gojenie, wyjaśniając tym samym tradycyjne użycie babki zwyczajnej w leczeniu gruźlicy, krwotoków brzusznych oraz jelitowych, wymiotowania krwią, zapalenia okrężnicy, jak również w czasie nadmiernych krwawień miesiączkowych.

 Babka zwyczajna hamuje wydzielanie śluzu, szczególnie jeśli chodzi o system oddechowy, dlatego też zioło to jest pożyteczne w leczeniu przeziębień, katarów, zapalenia zatok, przekrwień (zastoju krwi) w oskrzelach oraz w kondycjach alergicznych takich jak gorączka sienna czy astma. Właściwości wykrztuślne babki zwyczajnej oczyszczają płuca z flegmy. Babka zwyczajna może być używana w chorobach uszu, np. w przewlekłym wysiękowym zapaleniu ucha środkowego i we wszelkich infekcjach uszu. Działanie antyseptyczne babki zwyczajnej znalazło zastosowanie w leczeniu przeziębień, bólów gardła, zapalenia migdałkow oraz infekcji w klatce piersiowej. Babka zwyczajna również pomaga w infekcjach jelit, jak również w infekcjach układu moczowego, zapaleniu pęcherza, zapaleniu gruczołu krokowego oraz zapaleniu cewki moczowej. Babka zwyczajna łagodzi oraz redukuje ból i podrażnienia spowodowane kolką.

Babkę stosuje się przede wszystkim w chorobach:

  • Narządu oddechowego,
  • Zaflegmienieniu,
  • Kaszlu,
  • Krztuścu,
  • Dychawicy oskrzelowej,
  • Gruźlicy płuc

 

Roślina ta cudownie oczyszcza krew, płuca i żołądek dlatego zalecana jest osobom cierpiącym na: – Niedokrwistość, – Problemy z płucami i nerkami, – Są blade, – Wysypki i wypryski, – Liszaje, – Pokasłują, – Dychawicę oskrzelową, – Schorzenia wątroby i pęcherza moczowego, – Zapalenia ostrzeli i dychawicy oskrzelowej, – Są chude pomimo tego, że dużo jedzą.

W przypadku zapalenia oskrzeli i dychawicy oskrzelowej bardzo skuteczne jest picie następującej herbatki: – Szklanka zimnej wody z plasterkiem cytryny i łyżeczkę kandyzowanego cukru ogrzewa się do wrzenia, – Gdy zakipi cztery do pięciu razy, dodajemy łyżeczkę mieszanki babki z macierzanką i pozostawiamy na pół godziny do naciągnięcia

W ciężkich przypadkach należy pić herbatkę cztery do pięciu razy dziennie. Ważne aby za każdym razem przygotować świeżą porcję i pić tak gorącą jak to tylko możliwe.

 

HERBATA: Jedną czubatą łyżeczkę liści babki, zalać szklanką wrzątku i pozostawić na chwilę do naciągnięcia.

 HERBATKA MIESZANA: Jedną czubatą łyżeczkę mieszanki, przygotowanej z jednakowej ilości macierzanki i liści babki, zalać szklanką wrzątku i pozostawić na chwilę do naciągnięcia.

HERBATKA DLA PALACZY I STARUSZKÓW: Jedną łyżeczkę liści babki i jedną łyżeczkę korzeni biedrzeńca, zalać szklanką wrzątku i pozostawić na chwilę do naciągnięcia.

PAPKA Z LIŚCI: – Umyć świeże liście babki lancetowatej lub babki zwyczajnej, – Rozwałkować na desce wałkiem do ciasta lub zmiksować w mikserze, – Papkę przykładać na chore miejsce.

SYROP: – 4 garście umytych liści przepuścić przez maszynkę do mięsa, – Do otrzymanej papki dolać trochę wody, tak aby nie przywierała do naczynia, – Dodać 300 g nieoczyszczonego cukru i 250 g miodu pszczelego, – Pozostawić naczynie na małym ogniu i ciągle mieszając gotować, aż powstanie gęsta ciecz, którą przelewa się na gorąco do słoików i przechowuje w lodówce.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Babka zwyczajna liść 50g

Babka zwyczajna liść 50g

Babka zwyczajna jest znanym ziołem w leczeniu gojenia się ran oraz odparzeń. Zioło to jest również uważane jako antidotum przeciwko truciznom. Babka zwyczajna oczyszcza organizm z toksyn, jest pożyteczna w redukowaniu gorączki, w leczeniu infekcji oraz problemów związanych ze skórą.

30 innych produktów w tej samej kategorii: