Wiesiołek OleoVitum - 60 kapsułek Zobacz większe

Wiesiołek OleoVitum - 60 + 20 kapsułek

Ocena 
mpn4517

32,00zł brutto


  • Suplement diety
  • Olej z wiesiołka w kapsułkach
  • Zawiera kwasy omega-6, witaminy A i E
  • Pomaga zachować zdrową skórę

Więcej szczegółów

Udostępnij

Wiesiołek OleoVitum

Suplement diety | Zawartość: 60+20 kapsułek


Wiesiołek charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych, do których należą kwasy omega-6. Kwasami z rodziny omega-6 są: kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA) zawarte w oleju z wiesiołka. Kwas linolowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie.

Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Witamina A pomaga zachować zdrową skórę.


Zastosowanie:

Preparat polecany jest dla dzieci powyżej 6-go roku życia i osób dorosłych w celu uzupełniania codziennej diety w kwasy omega-6: kwas linolowy i kwas gamma-linolenowy oraz witaminy A i E.

Zalecane spożycie:

Dzieci powyżej 6-go roku życia: 1 kapsułka dwa razy dziennie, dorośli: 2 kapsułki dwa razy dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Uwaga! Osoby chore ba epilepsję nie powinny stosować produktu.

Składniki:

Olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, octan DL-alfa-tokoferylu, palmitynian retinylu. 

Dzienna porcja dla dzieci (2 kapsułki) zawiera:

Olej z nasion wiesiołka 1000 mg, w tym: 840 mg wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, z czego 830 mg kwasów tłuszczowych omega-6, z czego 740 mg kwasu linolowego oraz 85 mg kwasu gamma-linolenowego, 6 mg ekwiwalentu alfa-tokoferolu – witaminy E (50%*), 200 µg witaminy A (25%*).

Dzienna porcja dla dorosłych (4 kapsułki) zawiera:

Olej z nasion wiesiołka 2000 mg, w tym: 1698 mg wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym: 1694 kwasów tłuszczowych omega-6, z czego 1522 mg kwasu linolowego oraz 172 mg kwasu gamma-linolenowego, 12 mg ekwiwalentu alfa-tokoferolu – witaminy E (100%*), 400 µg witaminy A(50%*).

* % referencyjnej wartości spożycia

Przechowywanie:

Przechowywać w temp. pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Czy wiesz, że ...

Olej z wiesiołka - suplement na wszystko?

Wiesiołek jest to ziele rosnące na polskich łąkach a otrzymane z niego nasiona, pozwalają uzyskać olej z wiesiołka, który jest przede wszystkim największym bogactwem kwasów tłuszczowych z rodziny Omega - 6. Wszystko to, co najcenniejsze, znajduje się właśnie w nim, dlatego też tak często wykorzystywany jest jako suplement diety. Jakie ma właściwości? Co się w nim znajduje? Czy olej z wiesiołka w kapsułkach jest w stanie faktycznie mieć tak dużo właściwości?

Dlaczego warto stosować olej z wiesiołka?

Oczywiście, że tak. Wśród dostępnych olejów, ten wykazuje niezwykle cenne właściwości. W głównej mierze ma pozytywny wpływ na odporność i walkę z wszelkimi drobnoustrojami. Jego rolą jest obniżenie cholesterolu, złagodzenie bólu reumatycznego czy przyspieszenie procesu gojenia się ran. Dzięki niemu można usunąć toksyny, oczyszczając tym samym organizm, a także wspomóc prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, przede wszystkim mając istotne znaczenie dla obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Suplement diety wiesiołek ma także ogromne znaczenie dla centralnego układu nerwowego. Jego zadaniem jest wspomaganie pamięci, sprawnego myślenia, jak również i nastroju. Co więcej, olej wpływa również i na kwestie urody. Dzięki niemu można poradzić sobie z trądzikiem, jak również i wpłynąć pozytywnie na walkę z nadwagą. Nienasycone kwasy tłuszczowe, które się w nim znajdują ułatwiają leczenie trądziku i łuszczycy. Olej zmniejsza wydzielanie łoju, redukuje liczbę zaskórników, hamuje rogowacenie mieszków włosowych i gruczołów łojowych, a także normalizuje skład ilościowy i jakościowy łoju.

To właśnie on ma za zadanie wspomagać trawienie i chronić przed magazynowaniem się tkanki tłuszczowej. Jest także doskonałym suplementem na choroby stawów, a także i na walkę z niepłodnością. Jak więc widać, jego właściwości są bardzo szerokie, dlatego też jak najbardziej warto takie kapsułki z wiesiołka wprowadzić do swojej codziennej diety.

W jaki sposób spożywa się olej z wiesiołka?

Kluczowe znaczenie ma to, aby był on spożywany na zimno. Nie można absolutnie używać go do smażenia czy też do gotowania. Można go wykorzystywać w naturalnej postaci pijąc z łyżki czy dodając do jedzenia, ale można i postawić na olej z wiesiołka w kapsułkach, jako suplement codziennej diety.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Wiesiołek OleoVitum - 60 + 20 kapsułek

Wiesiołek OleoVitum - 60 + 20 kapsułek

  • Suplement diety
  • Olej z wiesiołka w kapsułkach
  • Zawiera kwasy omega-6, witaminy A i E
  • Pomaga zachować zdrową skórę

6 innych produktów w tej samej kategorii: